Lukáš Radič: Neviem sa dočkať, kedy sa pripojím k tímu

Jeden z posledných rozhovorov v jesennej časti súťaže vám prinášame s hráčom “A” mužstva Lukášom Radičom. Stále iba 18-ročný brankár je členom prvého tímu, ale momentálne je zranený. V článku sa dočítate práve o jeho zranení, o jeho pocitoch pri seniorskom debute, či zaspomínali sme si aj na mládežnícke časy v Pezinku. Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti “B” tímu Slovana Bratislava. Príjemné čítanie!


K prvému mužstvu Pezinka ste sa pripojili v septembri, keď minulú sezónu ste bol ešte vekom dorastenec. Ako vnímate svoj prechod do kategórie seniorov?

Myslím si, že je to pravdepodobne najťažší prechod medzi kategóriami. V mládeži je to oveľa jednoduchšie, keďže sú tam vekovo a silovo vyrovnanejší hráči. Teraz som prišiel k dospelým, kde je to náročnejšie, najmä na tréningoch. Popri skúsených hráčov, ktorých máme v tíme, sa zase o to viac priučím. Bolo to náročné, pretože medzi dorastom a mužmi je veľký rozdiel.

Ste odchovancom nášho klubu a prešli ste všetkými mládežníckymi tímami. Musia to byť pekné spomienky..

Určite áno. Rád spomínam na moje dorastenecké časy, pretože vtedy sme boli skvelá patria a hrali sme dobrý futbal. Darilo sa nám dosahovať výsledky v mladšom, aj v staršom doraste. Veľa nám pomohlo to, že sme si všetci rozumeli v kabíne, ale aj mimo nej. Vždy sme bojovali o tie najvyššie priečky a nás to stále bavilo.

V „A“ tíme ste už v minulej sezóne odchytali dva ligové zápasy pri zranení Dušana Maluniaka. Aké ste mali pocity pri debute v zápase proti Dunajskej Lužnej?

Mal som veľký stres, ale chalani ma povzbudzovali už počas rozcvičky. Bol to pre nás ťažký zápas a nakoniec sme bohužiaľ aj prehrali 0:2. Na konci stretnutia som však vychytal pár šancí súpera, čo mi zdvihlo sebavedomie a dodalo mi to motiváciu makať viac na tréningoch. Snažil som sa čím skôr zapadnúť do tímu, aby som neskôr dostal viac príležitostí. Ten zápas som vnímal ako dôležitý a dnes hodnotím môj debut ako obrovskú skúsenosť v kariére.

Aktuálne ste zranený a nemôžete ani len trénovať. Čo sa stalo?

Mám problémy s krížnym väzom v kolene, ktoré sa začali pri tréningu. Počas neho som cítil bolesť a nemohol som trénovať na 100%. Na odporúčanie lekára mám momentálne 6-týždňovú pauzu od futbalu. Musím šetriť nohu, zatiaľ mi nehrozí operácia, no už sa neviem dočkať kedy sa opäť pripojím k mužstvu.

Už dnes náš čaká prestížny zápas so Slovanom. Aké sú vaše predpovede výsledku?

Samozrejme dúfam v čo najlepší výsledok pre náš tím. Budem držať chalanom palce a určite ich prídem podporiť na tribúnu. Slovan bude v tomto dueli favorit, ale myslím si, že ho môžeme prekvapiť. Môj tip, ktorý verím, že vyjde, je naše víťazstvo 2:1.


VIZITKA – LUKÁŠ RADIČ

Dátum narodenia: 19.11.1999 (18 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Najväčší zážitok: Žiacke víťazstvo nad Slovanom

Najobľúbenejší klub: Real Madrid

Najobľúbenejší hráč: Manuel Neuer


Partneri klubu

Zdielať

Podobné články