Starí páni PŠC Pezinok

  • WhatsApp-Imasdasda
  • WhatsApp-Image-2019-10-09-at-11.06

Tím Starých pánov funguje už od roku 1973. Jeho hlavným motívom je stretnutie prevažne bývalých pezinských hráčov, ktorí následne hrajú zápasy proti iným tímom, ale aj chodia spolu na výlety do zahraničia, či do Českej republiky alebo do Rakúska. Ako o sebe sami hovoria, tvoria super partiu, ktorá je za každú zábavu a spoločne si užívajú svoje stretnutia.

Pravidelne hrávajú priateľské zápasy počas jeseni i jari (väčšinou pondelky v poodvečerných hodinách), a to s tradičnými súpermi ako sú Cajla, Modra, Slovenský Grob, Limbach, Šenkvice, Cífer, Nová Dedinka, Modranka, Senec, či Malacky. Počas jesene odohrajú viac domácich zápasov z dôvodu osvetlenia tréningového ihriska v Pezinku, naopak na jar sa viackrát predstavia na ihriskách svojich súperov. Nemajú žiadneho trénera, pretože každý si vie zvážiť koľko vládze ubehať, ale predovšetkým ide o zábavu a uženie si spoločných momentov pri stretnutiach.

Súčasťou tímu Starých pánov Pezinka je 30 členov, ktorí sú buď bývalými hráčmi, či trénermi v našom klube alebo majú s ním nejakú inú spojitosť. Z nich približne 10 členov nehrá z vekových alebo zdravotných dôvodov, ale pravidelne sa stretnutí zúčastňujú a pozerajú na zápasy.

Zaujímavosti

Zaujímavou tradíciou, ktorá trvá už vyše 15 rokov, sú zápasy počas Vianoc a Silvestra. Vždy sa stretnú doobeda, rozdelia sa do tímov a futbalové zápolenie u nich nepozná žiaden sviatok.

Okrem spomínaných zápasov i výletov sa stretávajú taktiež aj vo svojom voľnom čase. Pravidelne organizujú vianočný večierok a nemu podobné akcie.

Podmienky prijatia

Základnou podmienkou prijatia je vek nad 33 rokov alebo váha viac ako 100kg. Samozrejme sa jedná iba o vtip, ktorí medzi Starými pánmi koluje, ale veková hranica sa dodržiava. Takisto by každý člen mal byť bývalým/súčasným hráčom alebo funkcionárom nášho klubu, a keď nebol, tak aspoň mať s PŠC Pezinok nejaké spojenie.

Výsledky zápasov – JAR 2020

Slovenský Grob – PŠC Pezinok 5:8

 

Limbach – PŠC Pezinok 3:3

PŠC Pezinok – RTVS redakcia 11:3

Zoznam členov

Radovan AchbergerIvan BerzediPeter BubeníkTomáš Bučurič
Matúš FedorMarek FornerMilan GlončákStanislav Glváč
Ján GuštafíkJán Guštafík st.Ľuboš HlavenaJozef Horváth
Vladimír HupkaVladimír JuščákIvan KaňukVladimír Kinder
Marek KostolanskýImrich NagyMartin OndrovičMartin Osuský
Roman PajerRoman PekárPeter PetrakovičRichard Polkoráb
Peter ReichbauerMiroslav SlávikRichard SlezákRoman Slezák
Matúš TahotnýMartin ValachFrantišek VarechaMarcel Vavro
Michal Zemko

 

Články o starých pánoch