Štadión klubu PŠC Pezinok

Názov štadióna: Mestský štadión Pezinok

Kapacita: 3 000 miest (800 miest na sedenie)

Rozmery hracej plochy: 108 m x 68 m

Adresa štadióna: Komenského 30, 902 01, Pezinok

 

História

Najnovšia podoba nášho štadióna začala naberať kontúry v roku 1959. O dva roky neskôr bola otvorená krytá tribúna a zmenil sa aj názov klubu na Lokomotíva Pezinok. Dovtedy bolo hlavné ihrisko na súčasnom tréningovom trávniku, ktorý dnes slúži prevažne na tréningy všetkých mužstiev.

Od jeho vybudovania prebehli 2 významné rekonštrukcie. Tá prvá prišla v roku 2009, ktorá sa týkala rekonštrukcie v tzv. “mužskej časti” a sprevádzalo ju aj vybudovanie malého umelého ihriska za južnou bránou. Druhá rekonštrukcia prišla v roku 2018, kedy sa dočkala aj tzv. “mládežnícka časť”. Všetky šatne pre hráčov, rozhodcov, sociálne zariadenia i administratívna miestnosť sú zrekonštruované.

Súčasnosť

Areál mestského štadióna PŠC Pezinok patrí k jedným z najlepších na úrovni našej súťaže. Okrem hlavného ihriska majú naši hráči možnosť trénovať aj na tréningovom ihrisku s osvetlením, či malom umelom ihrisku. Svoje domáce zápasy tu hráva prvý tím PŠC Pezinok i všetky jeho mládežnícke mužstvá. Štadión už viackrát poslúžil aj ako dejisko prestížnych akcií, koncertov, či umeleckých vystúpení.

Mapa štadióna