PŠC Pezinok ako jediný partnerský klub COERVER®️ v celom okrese Pezinok

No image

Náš klub uzavrel dohodu o spolupráci s COERVER®️ Coaching. Hlavným cieľom Coerver® Coachingu je vychovať individuálne schopných, sebavedomých a kreatívnych hráčov. Prinášame vám bližší náhľad o tom, čo Coerver Coaching je a aké výhody to hráčom vie priniesť.


Ako sa Coerver Coaching líši od iných futbalových tréningových metód?

Ide o metódu učenia futbalových zručností pre všetkých hráčov mládežníckeho futbalu bez rozdielu ich aktuálnych schopností, avšak je prispôsobená hlavne pre deti medzi 5. a 13. rokom, teda zameriava sa na rozvoj a automatizáciu individuálnych herných zručnosti v „zlatom“ motorickom veku učenia. Rozdiel je v individuálnejšom prístupe k hráčom, neustále pozitívnom a zábavnom prostredí, práce v malých skupinách (max. 8 hráčov/tréner), snahe o kreovanie sebavedomých a kreatívnych hráčov a hlavne v neustále sa aktualizovanej a rozvíjajúcej metodike, vrátane podpory vzdelávania trénerov.

Aké sú hlavné princípy, ktoré Coerver Coaching zdôrazňuje pri výučbe zručností hráčov?

 • Výchova individuálne schopných, sebevedomých a kreatívnych hráčov.
 • Docielenie, aby trénovanie a hra bola zábavou.
 • Naučenie férovosti a rešpektu ku všetkému a všetkým.
 • Váženie si víťazstvá, ale nie viac ako charakteru a športového výkonu.
 • Vytvorenie bezpečného prostredia podľa najlepších kritérií.

Ako sa program Coerver Coaching prispôsobuje hráčom rôznych vekových kategórií?

Metodika je rozpracovaná do 3 úrovní rozvoja s dôrazom na opakovanie a viacročnú / viacsezónnu periodizáciu pri učení individuálnych herných zručností a to:

FIRST SKILLS (tzv. prvé zručnosti), ktoré sú určené pre hráčov od 5 do 7/8 rokov a je zameraný hlavne na základy práce s loptou, rozvoj rýchlosti s loptou / bez lopty, hru 1 proti 1+ v útočnej/ obrannej fáze, avšak bez drillovej formy, zakončením a na základne princípy hry, hlavne v malých formách.

JUNIOR, ktorá je prvou nadstavbou a je určená pre hráčov od 8/9 do 10/11 rokov. Zameranie sa mení a je programovo zameraná hlavne na naučenie rôzných kľučiek v čelnom/chrbtom, bočnom postavení a so zmenou smeru, a to drillovou a súťažnou formou. Okrem rozvoja hry 1 proti 1 sa pracuje aj prihrávaní a prebratí lopty rôznymi spôsobmi, zakončení a taktiež na chápanie hry cez herné cvičenia a hru samotnú.

PERFORMANCE je najvyššou formou pre rozvoj hráča v našej metodike a je určená pre hráčov od 11 do 13/14 rokov, kde sa hráči zdokonaľujú už naučenému v ťažších a hlavne herných podmienkach, pomocou malých a stredných hier.

Aké sú najväčšie úspechy, ktoré Coerver Coaching dosiahol vo svete futbalu?
Úspechy samotnej značky Coerver® Coaching sú spojené s najlepšími futbalovými federáciami a asociáciami (Japan Football Association – JFA), , hráčmi (Jürgen Klinsmann Franz Beckenbauer, Peter Crouch, Gareth Bale a pod.) a expertmi (Gerard Houllier, Arsene Wenger, John Collins a pod.), klubovými družstvami (SL Benfica, SK Slávia Praha, FC Spartak Trnava a pod.) a korporáciami (Adidas™). V súčasnosti poskytuje Coerver® Coaching svoju celosvetovo overenú metodiku založenú na zručnostiach hráčom, trénerom a klubom vo viach ako 50 krajinách sveta.

 

Ako sa tréneri môžu zapojiť do programu Coerver Coaching?

Tréneri sa môžu prihlásiť k nám bez rozdielu trénerských licencií, vrátane aj trénerov bez licencie, kde môžu absolvovať 3 úrovne vzdelávania.

 • Coerver® Kurz 1 INTRO – jednodňové školenie určené trénerom mládeže, ktorí chcú získať informácie o tréningovej metóde Coerver® Coaching.
 •  Coerver® Kurz 2 – dvojdňové školenie, na ktorých sa tréneri naučia efektívne plánovať tréningové jednotky a preškolia sa podľa Coerver© Pyramídy rozvoja hráča.
 • Coerver® Kurz 3 – dvojdenné školenie, na ktorom sa tréneri dozvedia, ako sa stať lepším mentorom/kaučom, zdokonalia sa v cvičeniach Coerver© Pyramídy rozvoja hráča, naučia sa princípom trénerského remesla a teamstylu.

Každý deň školenia obsahuje 2 hodiny teórie a 4-5 hodín praktických ukážok na ihrisku. Tréneri, ktorí vlastnia trénerské licencie, získavajú absolvovaním diplom a 5 hodín pre predĺženie svojej licencie v rámci kontinuálneho vzdelávania.

Akú výhodu má klub, ktorý s vami uzavrie spoluprácu?

Klub, ktorý spojí svoju značku s našou, získava prístup k našej metodike pomocou online aplikácii a portálov, kde sa kluboví tréneri môžu inšpirovať cvičeniami, našim pohľadom na plánovanie tréningového procesu, dovzdelaním sa v našej metodike pomocou videí, obrázkových materiálov a dokumentov ako sú manuály. Tréneri si svoju prax zlepšujú v spoločných projektoch ako sú naše celoročné akadémie a letné kempy, aby sa stali ozajstnými Coerver® trénermi. Samotný klub si vie implementovať našu metodiku do svojej vlastnej tak, ako potrebuje, aby zefektívnil a zlepšil svoj tréningový proces a princípy. Školenia sú pre klubových trénerov zadarmo a môžu sa ich tréneri zúčastňovať aj opakovane.

Z hráčskeho pohľadu ide o zlepšovanie vlastných hráčov v klubových podmienkach, ale aj pomocou našich spoločných projektov (akadémia / kemp = trénuj naviac a zlepšuj sa rýchlejšie), ale aj o odsledovanie hráčov z okolia. 

Čo môžu rodičia očakávať, keď prihlásia svoje dieťa na Coerver Coaching?

Profesionálny prístup trénerov, postavený na pozitívnom a individuálnom prístupe v tréningovom procese podľa moderných princípov pri výchove hráčov, ktorý je doslova potrebný pre úspech vo svetovom futbale. Hráči sú vedení prepracovaným a vopred pripraveným programom, ktorý je postavený na učení hrou a zábavou, a podľa hesla PLAY LIKE THE STAR, teda hraj ako najlepší súčasní svetoví futbalisti (Pedri, Son Heung-Min, Bellingham a pod.).


Partneri klubu

 • No image
 • No image
 • No image
 • No image
 • No image

Zdieľať článok

Podobné články