Storočnica PŠC Pezinok

Kto sme

PŠC Pezinok (celým názvom: Pezinský športový club Pezinok) je amatérsky slovenský futbalový klub, ktorý bol oficiálne založený dňa 29. augusta 1921. Storočná história najväčšieho okresného futbalového klubu sa spája so zelenou a bielou farbou, z čoho vyplýva aj prezývka jeho tímov "Zelenobieli". Domovským stánkom Zelenobielych je Mestský štadión PŠC Pezinok s celkovou kapacitou 3 000 miest. Svoje zápasy na ňom hráva seniorské mužstvo, ktoré aktuálne pôsobí v najvyššej regionálnej súťaži pod hlavičkou Bratislavského futbalového zväzu, v tretej lige Bratislava. Okrem toho tu svoje zápasy hrávajú ďalšie aj ďalšie pezinské tímy, keďže klub má vyše 300 členov rozdelených do 22 družstiev.

Ako budeme oslavovať

PODUJATIE OSLÁV

Športovo-kultúrne podujatie osláv 100. výročia od založenia futbalového klubu PŠC Pezinok. Predbežný program budú tvoriť futbalové zápasy, atrakcie pre deti, vystúpenia kapiel, stánky s občerstvením, tombola a voľná zábava. Plánovaný termín je 28. augusta 2021.

KNIHA

Jedinečná publikácia mapuje 100-ročnú klubovú históriu vo forme príbehu. Knižka je doplnená dobovými fotografiami, príhodami, výberom najlepších jedenástok, medailónmi osobností a mnohým ďalším. Slávnostný krst je naplánovaný na 28. augusta 2021.

VÝSTAVA

Fotografie a textové dokumenty z klubových archívov sa otvoria pre širokú verejnosť. Otvorenie výstavy sa bude konať dňa 20. augusta 2021 v Mestskom múzeu v Pezinku a následne bude všetkým prístupná aj počas ďalšieho mesiaca.

Chcem podporiť oslavy

Oslavy storočnice sú významným míľnikom pre náš klub a tomu zodpovedajú aj vynaložené náklady. Otvorene hovoríme, že sami by sme to nedokázali, a preto hľadáme pomoc partnerov, ktorí sú ochotní podporiť oslavy v materiálnej alebo finančnej forme. Pre potenciálnych partnerov máme pripravené množstvo výhod a možností reklamy a zviditeľnenia sa. Taktiež máme zriadený transparentný bankový účet, cez ktorý budú prebiehať platby, a v prípade nevyužitia všetkých finančných zdrojov by zvyšná čiastka išla priamo na rozvoj mládežníckych tímov. Pre viac informácii o partnerstve, prosím kontaktujte nás na info@pscpezinok.sk alebo zavolajte predsedovi klubu Ernestovi Mészárosovi na t.č. 0903 822 475. Poskytneme Vám všetky dostupné informácie, predstavíme prehľad garantovaných výhod pre partnerov a odpovieme na všetky otázky.

Už čoskoro

• Predpredaj knihy (06/2021)
• Detailný program podujatia (07/2021)

Aktuality o storočnici

blog-grid

Podujatie osláv storočnice klubu odkladáme na rok 2022, výstava a vydanie knihy prebehnú v auguste tohto roka Na základe aktuálnych opatrení vlády a neistej situácie spojenej s pandémiou Covid-19, sa museli predstavitelia klubu PŠC Pezinok ...

blog-grid

PŠC Pezinok oslávi v auguste tohto roka 100. výročie od svojho založenia Futbalový klub PŠC Pezinok oslávi v sobotu 28. augusta 2021 významný míľnik svojej histórie. Pred 100 rokmi (konkrétne 29. augusta 1921) bol oficiálne založený pezin...