Bilancujeme jesennú časť A-tímu s trénerom Danielom Federlom

No image

Seniorsky A-tím obsadil v jesennej časti tretej bratislavskej ligy 11. miesto s bilanciou tri víťazstvá, tri remízy a deväť prehier so ziskom 12 bodov. Zelenobieli rozvlnili sieť súperovej brány 20-krát, čo by nás radilo na 10. miesto v ofenzíve a obdržali 24 gólov, čo by v pomyselnej tabuľke defenzívy znamenalo 8. priečku. 


Úvod sezóny hodnotil tréner Daniel Federl: „Jesenná časť ročníka 2021/22 bola od začiatku poznačená predchádzajúcou nedohranou úplnou časťou celej sezóny. Do nového ročníka sme vstupovali so značne omladeným mužstvom, ktorý tvorili hlavne naši odchovanci. Pred prvým kolom sme odohrali predkolo Slovnaft Cupu, ktoré bolo z našej strany poznačené viacerými zraneniami a chýbajúcimi hráčmi. Tento zápas sme išli odohrať ako ostrú previerku pred prvým súťažným zápasom, hlavne pre mladších hráčov. Zápas splnil to, čo sme od neho čakali. Aj keď sme chceli ísť v pohári ďalej, nakoniec domáci boli v penaltovom rozstrele šťastnejší,” povedal o prvom zápase tréner.

Následne prišli ligové povinnosti, kde prišli prvé víťazstvá. Kormidelník Zelenobielych pokračoval: “Pr domáci ligový zápas nám vôbec nevyšiel, keď sme doma nešťastne prehrali s Kalinkovom 0:1. Následne sme zvíťazili vonku presvedčivo 0:4 a víťazstvo sme chceli potvrdiť doma s Tomášovom. V zápase sme si vypracovali niekoľko veľmi dobrých gólových šancí, ktoré sme nepremenili a nakoniec sme boli radi aj za bod. V ďalšom kole sme išli do Senca, kde sme podali veľmi dobrý taktický výkon a doviezli sme si domov opäť dôležité tri body.“ Plný bodový zisk bol tým najlepším darčekom pre pezinský futbal, pretože práve v tom čase sme oslavovali sté výročie od založenia klubu.

Pezinčanov následne čakal najatraktívnejší súper v súťaži – FK Inter Bratislava. Fanúšikovia, ale i 43-ročný lodivod Zelenobielych boli napriek tesnej prehre s výkonom domácich spokojní: „V tomto zápase sme nepremenili príležitosti a súper v závere po štandardnej situácii strelil gól na 0:1. Aj keď sme neboli horším mužstvom, tak sme prehrali. V nasledujúcom kole sme išli do Malaciek, kde sme prespali prvý polčas, ale v druhom dejstve sme boli určite lepším mužstvom. Dali sme aj jasne regulárny vyrovnávajúci gól na 1:1, ale rozhodcovia nám ho pre neexistujúci ofsajd neuznali. Nasledoval domáci zápas s nováčikom z Novej Dedinky, v ktorom sme chceli už konečne doma zabodovať naplno, ale vďaka našej nedisciplinovanosti sme boli radi aj za bod z nastaveného času. V ďalšom kole sme išli do Bernolákova, kde sme chceli zvíťaziť. V zápase sme dokázali otočiť nepriaznivý stav z 0:1 na 2:1 v náš prospech, ale v úplnom závere sme spravili žiacku chybu a domáci vyrovnali na 2:2. Podľa môjho názoru po tomto zápase sme si ako keby nad sebou uplietli bič, lebo zrazu sme sa dostali pod akýsi tlak a padla na nás deka. V ďalších dvoch domácich zápasoch sme určite neboli horším mužstvom, ale oba sme prehrali zhodne 0:1.“ Stredná časť zápasov by sa teda dala charakterizovať striedaním lepších výkonov s horšími, no v konečnom zúčtovaní z toho boli buď remízy alebo prehry vždy o jeden gól.

Tréner Daniel Federl počas domáceho zápasu s Dunajskou Lužnou

Zelenobieli sa však nevzdávali, už o týždeň neskôr ich preveril líder súťaže z Ivanky pri Dunaji. Práve proti tomuto súperovi sme strelil až tri góly, čo sa nám počas jesene v lige proti nikomu inému nepodarilo, avšak aj napriek tomu sme v zápase nebodovali. Pokračoval tréner Federl: „Jeden z najlepších zápasov aspoň pre oko diváka sme odohrali u lídra súťaže v Ivanke, kde sme 2-krát prehrávali o dva góly. Zakaždým sme dokázali vyrovnať, ale nakoniec po prísne nariadenej penalte prehrali 4:3.“

Mužstvo následne zasiahol COVID-19 a pre niekoľko pozitívnych výsledkov testov hráčov sa musel tréningový proces A-tímu prerušiť na niekoľko dní. Napriek tomu, to malo pozitívny dopad na nasledujúci zápas proti Vrakuni. Tréner Federl pokračoval: Paradoxne mužstvo sa v najoslabenejšej chvíli zomklo a porazili sme doma Vrakuňu rozdielom triedy 3:0. Záverečné dve kolá nám nevyšli, keď Rača bola podľa môjho názoru najlepším mužstvom, proti ktorému sme nastúpili. V Moste platilo to isté s čím sme mali problém celú jeseň. Šance sme si vypracovali, ale nepremenili sme ich a namiesto, aby bolo 0:3, bolo 2:0 pre domácich,“ ukončil bilancovanie jednotlivých zápasov tréner Federl.

Zisk 12 bodov v 15 zápasoch je podľa trénera málo, aj preto s výsledkami v jesennej časti neprevláda spokojnosť. „Futbal sa nehrá na estetický dojem, ani na krásu, ani na čo keby, ale hrá sa na góly a na body a tých máme málo, a preto ako tréner nemôžem byť s jesennou časťou súťaže spokojný. Pozitívum je, že sa snažíme do mužstva zabudovať našich odchovancov a mladých hráčov.“ Napriek nižšieho počtu získaných bodov treba pripomenúť, že viac ako polovica hráčov v kádri sú klubovými odchovancami a až 75% hráčov pochádza z pezinského okresu.

Na záver tréner Federl prisľúbil pezinským priaznivcom maximálne úsilie počas zimy s cieľom prinesenia radosti z víťazstiev na jar: „V zimnej príprave sa budeme snažiť odstrániť nedostatky, pripravíme sa najlepšie ako budeme môcť a dúfame, že hlavne doma prinesieme divákom viac radosti ako v jesennej časti. Držte nám palce a hlavne buďte všetci zdraví,“ zakončil tréner Federl.

Tímová fotografia „A“ mužstva z víťazného zápasu proti Vrakuni


Výsledky zápasov A-tímu


Tabuľka III. ligy Bratislava po neúplnom 15. kole

Zdroj foto: Sportnet.sme.sk


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články