Futbalový klub PŠC Pezinok

 

PŠC Pezinok je amatérsky futbalový klub so storočnou históriou, ktorý sa zameriava na rozvoj regionálneho futbalu a na prácu s mládežou. Klub bol oficiálne založený 29. augusta 1921, ale jeho futbalové začiatky siahajú do dvadsiatych rokov minulého storočia. Domovským stánkom Zelenobielych je Mestský štadión v Pezinku v športovom areáli na Komenského ulici s kapacitou 3 000 miest, z toho 800 na sedenie na hlavnej krytej tribúne.

Seniorské mužstvo aktuálne pôsobí v IV. lige – Majstrovstvá regónu, ktorá je pod hlavičkou Bratislavského futbalového zväzu (BFZ). Mužstvo v nej strávilo prevažnú časť od rozdelenia Československa, okrem pár sezón kedy došlo k postupu do vyššej respektíve zostupu do nižšej súťaže.

Klub tvorí vyše 380 hráčov, pričom väčšinu z nich predstavujú mládežnícki hráči a hráčky z 21-tich družstiev. Až 15 z nich hrá súťažné zápasy pod hlavičkou BFZ, ostatné družstvá sa zúčastňujú turnajov s mužstvami z okolia a pripravujú sa na budúce majstrovské zápasy.

 

Misia

Rozvíjame a propagujeme futbal medzi mladými ľuďmi ako súčasť pezinskej identity a kultúry. Venujeme sa tomu, aby futbal obohatil životy našich členov, rodín a spoločenstiev, na ktoré sa zameriavame. Zaviazali sme sa k aktívnej dlhotrvajúcej činnosti a poskytujeme najlepšie možné vybavenie a priestory k splneniu našej vízie. Podporujeme individuálny rozvoj po športovej i osobnej stránke, a umožňujeme všetkým našim členom dosiahnuť ich plný potenciál v ich zvolených rolách.

Štatistiky

24klubových družstiev

332súťažných zápasov za jeden rok

415hráčov, trénerov a funkcionárov

2,832sledovateľov na Facebooku a Instagrame

Akceptovať spoluhráčov, súperov, trénerov, rozhodcov, funkcionárov, rodičov, fanúšikov, ale aj všetkým ostatných ľudí.
Motivovať a pomáhať vždy, keď je to potrebné.
Dodržiavať a ctiť si klubové tradície
Konať spravodlivo, transparentne a v duchu férovej hry.
Byť ako jeden tím, pretože spolu dokážeme viac.
Nebáť sa prekonávať výzvy a prekážky.

„Spolu dokážeme viac."


Motto PŠC Pezinok