Futbalový klub PŠC Pezinok

 

PŠC Pezinok je amatérsky futbalový klub so storočnou históriou, ktorý sa zameriava na rozvoj regionálneho futbalu a na prácu s mládežou. Klub bol oficiálne založený 29. augusta 1921, ale jeho futbalové začiatky siahajú do dvadsiatych rokov minulého storočia. Domovským stánkom Zelenobielych je Mestský štadión PŠC Pezinok v športovom areáli na Komenského ulici s kapacitou 3 000 miest, z toho 800 na sedenie na hlavnej krytej tribúne.

Seniorské mužstvo aktuálne pôsobí v tretej lige Bratislava, ktorá je zároveň najvyššou regionálnou súťažou pod hlavičkou Bratislavského futbalového zväzu (BFZ). Mužstvo v nej strávilo prevažnú časť od rozdelenia Československa, okrem pár sezón kedy došlo k postupu do vyššej respektíve zostupu do nižšej súťaže.

Klub má vyše 300 členov, pričom väčšinu z nich tvoria mládežnícki hráči a hráčky z 20-tich tímov. Až 15 z nich hrá súťažné zápasy pod hlavičkou BFZ, ostatné družstvá sa zúčastňujú turnajov s mužstvami z okolia a pripravujú sa na budúce majstrovské zápasy.

Misia

Rozvíjame a propagujeme futbal medzi mladými ľuďmi ako súčasť pezinskej identity a kultúry. Venujeme sa tomu, aby futbal obohatil životy našich členov, rodín a spoločenstiev, na ktoré sa zameriavame. Zaviazali sme sa k aktívnej dlhotrvajúcej činnosti a poskytujeme najlepšie možné vybavenie a priestory k splneniu našej vízie. Podporujeme individuálny rozvoj po športovej i osobnej stránke, a umožňujeme všetkým našim členom dosiahnuť ich plný potenciál v ich zvolených rolách.

Štatistiky

22klubových družstiev

138domácich súťažných zápasov za jeden rok

301členov klubu - vedenie, funkcionári, tréneri a hráči

2,307sledovateľov spolu na sociálnych sieťach Facebook a Instagram

Akceptovať spoluhráčov, súperov, trénerov, rozhodcov, funkcionárov, rodičov, fanúšikov, ale aj všetkým ostatných ľudí.
Motivovať a pomáhať vždy, keď je to potrebné.
Dodržiavať a ctiť si klubové tradície
Konať spravodlivo, transparentne a v duchu férovej hry.
Byť ako jeden tím, pretože spolu dokážeme viac.
Nebáť sa prekonávať výzvy a prekážky.

„Spolu dokážeme viac."


Motto PŠC Pezinok