Bilancujeme jesennú časť B-tímu s trénerom Ernestom Mészárosom

No image

V minulej sezóne B-tím triumfoval v šiestej lige, v tomto ročníku ako nováčik piatej ligy vôbec nesklamal. Mužstvo prezimuje na piatej priečke so ziskom 25 bodov za osem víťazstiev, jednu remízu a štyri prehry. Pezinčania strelili 27 gólov a inkasovali 20 gólov, čo na nováčika súťaže nie je zlé. Kľúčový bol zisk bodov v náročných zápasoch, kde o víťazovi rozhodol jeden gól.


Premiérovému štartu v piatej lige predchádzala letná príprava vo vysokom tempe. Tréner Ernest Mészáros prezradil viac aj o tímových cieľoch: „Letná príprava prebehla vo veľmi dobrom tempe, vďaka ktorému sme potom ťažili v súťaži. Družstvo doplnilo päť nových tvárí, ktoré dobre zapadli do tímu v kabíne aj na ihrisku. Po jeseni sme štyri body od prvého Viničného a stále sme v hre o špicu tabuľky. Nakoľko má byť reorganizácia súťaží, tak chceme skončiť čo najvyššie. Cieľom B-tímu ju postúpiť do štvrtej ligy. Navyše, v zime prejdú dvaja-traja hráči do A-tímu, takže plníme aj druhý cieľ zásobovania A-tímu našimi odchovancami,“ priblížil Mészáros najbližší presun hráčov.

Jesenná časť seniorského B-tímu v piatej lige vyjadrená číslami hovorí 25 bodov v 13 zápasoch. Tréner Mészáros ju hodnotí ako vydarenú: „Myslím si, že táto polsezóna sa dá zhodnotiť veľmi pozitívne, i keď nás mrzia výsledky v niektorých zápasoch. Určite sme vedeli urobiť viac aj v úvode sezóny, keď sme sa ešte oťukávali, najmä v zápasoch proti Lozornu a Viničnému. Nezvládli sme zápas v Budmericiach, kde bolo veľmi ťažké prostredie. Potom sme nezvládli aj zápas s Plaveckým Štvrtkom a preniesli sme si to až do Modry, kde sme zápas mohli odohrať oveľa lepšie.“ Napriek štyrom prehrám je treba spomenúť aj päť zápasovú šnúru víťazstiev v strede jesennej časti, kedy B-tím postupne porazil Častú, Stupavu, B-tím Malaciek, Šenkvice a Plavecký Mikuláš.

Tréner B-tímu Ernest Mészáros počas predzápasovej rozcvičky v Stupave

Napriek optimizmu a eufórií z účinkovania vo vyššej súťaži je potrebné krotiť emócie. Kormidelník pezinského „B“-čka vidí stále priestor na zlepšenie: „Musíme zapracovať na konzistencii výkonov. Raz sme hore, raz dole. V horších pasážach zápasu sme predtým inkasovali, no tento nedostatok sa nám podarilo viackrát eliminovať a góly v týchto fázach zápasu nedostávame v takých množstvách ako v minulosti. Taktiež ma mrzí efektivita vzhľadom na počet vytvorených šancí, keď na gól pretavíme len približne tretinu z nich. Máme však mladý káder a je normálne, že chalani sa musia v mužskej lige udomácniť.“ Káder tímu tvoria prevažne mladí odchovanci PŠC Pezinok, ktorí sú doplnení o starších skúsených hráčov. Zaujímavosťou je, že až takmer tri štvrtiny hráčov prešli mládežníckymi kategóriami PŠC Pezinok.

Domáce zápasy B-tímu na grinavskom štadióne sprevádzajú skvelá divácka kulisa, ale aj bojovné výkony hráčov. Práve to sa pozdáva aj trénerovi Mészárosovi: „Bojovnosť, nasadenie a chuť do futbalu je na veľmi dobrej úrovni. Chlapci sú lepšie pripravení na prechod do tretej ligy. Všetci to berú zodpovedne, či už účasťou na tréningoch alebo životosprávou pred zápasmi. Som veľmi rád, že môžem trénovať toto družstvo,“ zakončil na záver 36-ročný lodivod Zelenobielych.

Hráči pezinského B-tímu oslavujúci strelený gól v zápase proti B-tímu Malaciek


Tabuľka V. ligy ObFZ Bratislava – vidiek po 13. kole

Zdroj foto: Sportnet.sme.sk


Výsledky zápasov B-tímu

Dátum Domáci Hostia Výsledok
15.8. Pezinok B Vysoká pri Morave 3:2
22.8. Viničné Pezinok B 4:1
28.8. Pezinok B Doľany 2:1
5.9. Lozorno Pezinok B 4:2
12.9. Pezinok B Častá 3:2
19.9. Stupava Pezinok B 1:2
25.9. Pezinok B Malacky B 3:0
3.10. Šenkvice Pezinok B 1:2
10.10. Pezinok B Plavecký Mikuláš 2:0
17.10. Budmerice Pezinok B 2:1
23.10. Pezinok B Plavecký Štvrtok 1:1
30.10. Modra Pezinok B 2:0
17.11. Pezinok B Dubová 5:0

Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články