Branislav Hulák: Návrat na Slovensko, jedine do Pezinka

No image

Opäť ako počas jesennej časti súťaže, tak aj teraz pokračujeme v predstavovaní osobností z nášho klubu. Vyspovedali sme novú zimnú posilu Branislava Huláka, ktorý hovoril o svojom návrate do známeho prostredia, o rakúskych súťažiach i o spôsobe udržania 3.ligy. Aj tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Tomášovu. Príjemné čítanie!


Patríte medzi posily, ktoré majú k Pezinku špeciálny vzťah vzhľadom na to, že ste v našom klube už pôsobili. Aký bol ten návrat do známeho prostredia?

Bol to výborný pocit, pretože vždy som sa tu cítil dobre. Prišiel som sem hlavne preto, lebo som už mal dosť hrania v Rakúsku a chcel som pomôcť mužstvu vzhľadom na jeho aktuálne postavenie v tabuľke. Vedel som, že sa tu skladá kvalitné mužstvo, a aj to veľmi zavážilo pri mojom rozhodnutí. Pezinok je pre mňa niečo špeciálne a v prípade návratu na Slovensko, by som išiel jedine sem. So spoluhráčmi sme si hneď sadli, tvoríme dobrý kolektív, a taktiež som rád, že som pomohol k príchodu ďalších kvalitných hráčov, s ktorými som dobrý kamarát.

Počas zimnej prestávky pribudlo do tímu okrem vás ďalších 12 posíl. Je potrebný ešte nejaký čas na zohranie mužstva alebo už si dobre rozumiete na ihrisku?

Myslím si, že sme si sadli veľmi dobre. Zo začiatku chcel každý z nás tvoriť a brať zodpovednosť na seba. Teraz je to už lepšie, mužstvo sa formuje dobrým smerom, a aj obrana je už zohraná, čo je taktiež dôležité. Postupom času to bude lepšie a lepšie, pretože na ihrisku bojujeme jeden za druhého.

Spomínali ste pôsobenie v rakúskych súťažiach, kde ste vystriedali viacero klubov. Ako hodnotíte túto skúsenosť vo vašej kariére?

Skvelá skúsenosť. Naučil som sa hrať iný štýl futbalu, tam sa hrá „tempo-futbal“ zo strany na stranu, pomerne do tela a podobne. Hralo sa mi tam dobre, mám veľa zážitkov, s mužstvom sme vyhrali nižšiu ligu a potom som pôsobil aj v 3.lige, ktorá je už naozaj kvalitná. Hral som aj s kvalitnými českými hráčmi, je tam veľa legionárov, čiže bolo to tam pestré a hlavne typom futbalu úplne iné ako na Slovensku.

V časoch, keď ste v minulosti boli v Pezinku, prišlo na domáci zápas viac divákov, ako je tomu v súčasnej dobe. Určite sa vám hrá lepšie, keď príde veľa fanúšikov..

Diváci prídu, keď bude dobrý futbal. Vtedy sme boli v druhej lige a navyše sa hral pekný futbal. V tom čase sme v rámci slovenského pohára privítali na domácom ihrisku ŠK Slovan Bratislava a bolo tu okolo 3000 divákov. Fanúšikovia nás hnali dopredu a s takou podporou sa naozaj hrá oveľa lepšie. Myslím si, že keď fanúšikovia uvidia našu zlepšenú hru, tak jednoznačne prídu a budú nás chcieť vidieť počas každého víkendu.

Hlavným cieľom „A“ mužstva bude udržanie najvyššej regionálnej súťaže. V čom treba klásť dôraz v jarných zápasoch, aby to vyšlo?

Nemôžme hrať pod tlakom, to by bolo úplne zbytočné. Musíme sa uvoľniť, i keď viem, že nie je príjemné hrať o záchranu. Je tam istý tlak, ale treba hrať hlavne od zápasu k zápasu a nesmieme byť pod stresom. Keď si budeme užívať futbal a budeme hrať zodpovedne, tak verím, že sa nám podarí udržať súťaž.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov v Pezinku!


VIZITKA – BRANISLAV HULÁK

Dátum narodenia: 24.8.1987 (30 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 7

Najväčší zážitok: hranie seniorskej najvyššej slovenskej ligy v Senci

Najobľúbenejší klub: Real Madrid

Najobľúbenejší futbalista: Eden Hazard

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články