Brankár A-tímu Matúš Lacko: V zápasoch, ktoré sme prehrali, sme neboli horším tímom

No image

Prinášame rozhovor s 24-ročným brankárom A-tímu Matúšom Lackom, ktorý k nám prišiel pred začiatkom tejto sezóny. Vedeli ste o tom, že už v minulosti chytal za Pezinok? Alebo že aktuálne je trénerom pezinských mládežníckych brankárov? O tom, aj o iných témach sme sa s Matúšom rozprávali pred zápasom s Rusovcami.


Pezinské prostredie je Vám známe, keďže ste u nás 3,5 roka pôsobili v mládežníckych kategóriách. Ako si spomínate na tieto časy?

Do Pezinka som vtedy prišiel zo Šenkvíc. Hrala sa tu kvalitnejšia liga, takže to bol posun vpred v mojej kariére. V Šenkviciach to v tom čase nemalo až takú úroveň, lebo tam bola iba jedna žiacka kategória a medzi spoluhráčmi boli veľké vekové rozdiely. Až v pezinskom doraste som mohol nastupovať proti vekovo vyrovnaným súperom, ale všeobecne som bol rád, že som sa posunul za niečím kvalitnejším.

Potom ste boli vo Viničnom, na Cajle, v Rakúsku a aktuálne ste opäť v Pezinku. Čo rozhodlo, že sa k nám opäť vrátite?

V októbri minulého roka sa prerušili súťaže a odvtedy som bol bez futbalu, čo ovplyvnilo aj môj príchod do Pezinka. Túto jarnú časť som chalanom aj závidel, že si môžu dohrať štyri zápasy, než to v Rakúsku sa vôbec nedohrávali a súťaž sa anulovala. Takisto rozhodlo aj to, že som poznal veľa chalanov v Pezinku a nechcel som riskovať to, že sa opäť zavrú hranice a sezóna sa opäť predčasne skončí. Cítil som, že potrebujem pravidelne hrávať a som rád, že sa mi to darí.

Momentálne tvoríte brankársku dvojičku s Patrikom Švábekom. Cítite v ňom výraznú konkurenciu alebo skôr brankárskeho partnera?

Nikdy som iných brankárov v rovnakom tíme nebral ako konkurenciu. Vždy som bol tak nastavený, že sme dvaja brankári, ktorých mužstvo potrebuje. Nech chytá lepší a nech sa navzájom podporujeme. Navzájom si hovoríme na čom by sme mali popracovať, ale aj sa pochválime, keď sa nám darí. Brankárske dvojičky vždy beriem ako vzájomné posúvanie sa dopredu, aby sme si boli nápomocní.

 

A-tím sa aktuálne nachádza na 10. mieste. Je to spravodlivé, respektíve zaslúžené umiestnenie, alebo naopak patríme na iné priečky?

Určite by sme sa mohli nachádzať o pár priečok vyššie. Z môjho pohľadu sme neodohrali zlé zápasy, ale chýbala nám lepšia koncovka. Pred sezónou prišlo viacero hráčov z B-tímu alebo aj z iných klubov, takže je to len o tom, aby sme sa viacej zohrali. Výkony boli bojovné, ale musíme zoceliť tím a myslím, že výsledky skôr či neskôr prídu. Všetky zápasy, ktoré sme prehrali, sa skončili 0:1 v náš neprospech, čiže aj to svedčí tomu, že sme neboli oveľa horším tímom. Približne 6. miesto by bolo pre nás zaslúžené.

Vy ste zasiahli do 7 zo 9 ligových zápasov. Aké sú Vaše osobne ciele v aktuálnej sezóne?

Chcem byť prínosom pre mužstvo, aby hráči v poli cítili, že majú za chrbtom oporu a brankára, na ktorého sa môžu spoľahnúť. Samozrejme taký základný osobný cieľ je dostať čo najmenej gólov a ideálne čo najviac vychytaných núl.

 

Okrem Vašej hráčskej kariéry, ste aj trénerom žiackych a prípravkárskych brankárov v našom klube. Má Pezinok talentovaných gólmanov a nemusí sa v budúcnosti báť o nedostatok strážcov troch žrdí?

Myslím si, že v Pezinku vyrastajú šikovní chalani. Pár z nich má potenciál do budúcna, aby boli platnými členmi seniorského A-tímu, ale aj B-tímu. Som veľmi rád, že vôbec majú takúto možnosť, a že sú podporovaní brankárskymi tréningami, pretože my sme túto možnosť v minulosti nemali.

Matúš, ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa víťazstiev v pezinskom drese!

Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom bulletinu počas domáceho víkendového duelu proti Rusovciam.


VIZITKA – MATÚŠ LACKO

Číslo: 39

Pozícia: brankár

Dátum narodenia: 11.6.1997

Miesto narodenia: Bratislava

Obľúbený hráč: Keylor Navas

Obľúbený klub: Manchester United


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články