Dnes oslavujeme 98.výročie založenia klubu

No image

Presne pred 98 rokmi bol založený futbalový klub PŠC Pezinok. História nás, Zelenobielych, sa datuje do 29.augusta 1921 a so vznikom sa spája zaujímavý príbeh.


Skupina nadšencov, Aladár Takacs, bratia Korinekovci a ďalší odcestovali do Budapešti, kde kúpili prvé sady dresov a lopty. Dresy prvého mužstva boli po vzore Ferencvárošu Budapešť biele so zelenými priečnymi pruhmi. Od tejto doby až doteraz ostali pezinskí futbalisti verní svojej „zeleno-bílej“ farbe.

Dnes oslavujeme 98.výročie založenia klubu a už sa nevieme dočkať veľkolepých osláv pri 100.výročí. Prípravy na toto podujatie už prebiehajú a veríme, že o dva roky to všetci spoločne oslávime. Klub prežil lepšie i horšie časy, ale stále pokračuje vo svojej futbalovej ceste.

Sme nesmierne radi za podporu fanúšikov, ale aj všetkých ľudí, ktorí sa o klub starajú. Našu organizáciu netvoria len hráči, tréneri a fanúšikovia, ale i partneri, rodičia, funkcionári, hospodár, a upratovačka. Všetkým vám ďakujeme za podporu a spolu robíme pezinský futbal lepším.

Viac o pezinskej histórii nájdete na www.pscpezinok.sk/klub/historia


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články