Dominik Kratochvíl: Som rád, že som prišiel do Pezinka

No image

Dnes pokračujeme v predstavovaní hráčov z nášho klubu a tentokrát sme si pre vás pripravili rozhovor so stále iba 19-ročným Dominikom Kratochvílom, ktorý je u nás na jednoročnom hosťovaní z Interu Bratislava. Rozprávali sme sa o jeho minulosti v Slovane Bratislava, o úvode súťaže i jeho stopérskej pozícii. Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Rusovciam. Príjemné čítanie!


Do Pezinka ste prišli počas letného prestupového obdobia. Čo ste dovtedy vedeli o tíme a ako sa rodilo vaše jednoročné hosťovanie?

Popravde o tíme som nemal veľa informácii, iba tú, že v minulej sezóne hral v súťaži o záchranu. Čítal som aj, že jeseň mali výsledkovo zlú, ale na jar sa vzchopili. Moje hosťovanie sa rodilo za chodu, pretože najprv som mal ostať v príprave „A“ mužstva Interu Bratislava, ale i kvôli študentským povinnostiam by som to nestíhal. Tréner Slezák má dobré vzťahy s Pezinkom, ktorý mi odporučil a následne som sa s predstaviteľmi klubu dohodol na podmienkach. Som rád, že som sem prišiel, pretože tu môžem ako hráč naberať skúsenosti, ktoré mi môžu v budúcnosti pomôcť.

Hrali ste aj v Slovane Bratislave, kde ste strávili 7 rokov. Kedy ste začali uvažovať nad odchodom z najslávnejšieho slovenského klubu?

Odišiel som ako mladší dorastenec, pretože som chcel zmenu. Slovanu ďakujem za všetko, čo som tam zažil a hlavne sa naučil po futbalovej stránke. Dostal som ponuku z Interu Bratislava a vtedy som cítil, že to bude najlepšie riešenie. Hrali sme druhú dorasteneckú súťaž, ktorá je kvalitatívne na dobrej úrovni. Počas tohto obdobia mi dali príležitosť aj v „A“ mužstve, keď som bol na jeho tréningoch, a tiež som odohral pár prípravných zápasov. Po sezóne som bol jediný z 19-stky, čo sa mali hlásiť na príprave „A“ tímu, čiže ma to potešilo.

 

Nasledoval prechod do Pezinka a tímu sa vydaril štart do sezóny. Ako vy vnímate úvod súťaže?

Keby nám niekto na začiatku povedal, že v tejto fáze získame toľko bodov koľko máme, tak to berieme všetkými desiatimi. Škoda zápasu s Rohožníkom, kedy sme prehrali 0:2, pretože si myslím, že aj v ňom sme mali bodovať, ak nie vyhrať. Celkovo som však s spokojný so štartom do súťaže, herný prejav nie je zlý a stále môžeme napredovať. Zohrávame sa, vidím v tom perspektívu a bude to každým zápasom lepšie a lepšie. V kabíne sme výborný kolektív aký som ešte nezažil v žiadnom tíme. Je tu mix mladých a skúsených hráčov, futbalová kvalita, a keď nám bude šťastie priať, tak môžeme pomýšľať na tie najvyššie priečky.

Na ihrisku ste na pozícii stredného obrancu. Komunikujete o svojej hre s trénerom Federlom, či so stopérskym kolegom a zároveň asistentom trénera Rišom Hulákom?

Bavím sa o tom s oboma, ale tým, že Rišo je na ihrisku bližšie pri mne, tak viacej s ním. Pokyny sú tam jednoznačné, pretože vzadu treba hrať jednoducho a hlavne zabrániť súperovi, aby strelil gól. Pre mňa je veľká škola hrať s Rišom po boku, pretože viem v akých tímoch hrával, a navyše má neoceniteľné skúsenosti. Som rád, že práve od neho sa môžem učiť.

Stále sa v tabuľke pohybujeme v tej vyššej polovici. Podarí sa nám to udržať do konca sezóny?

Myslím si, že ak bude všetka zhoda okolností priaznivá, tak môžeme pomýšľať na popredné priečky. My však ideme od zápasu k zápasu, chceme vyhrať každý jeden duel a na konci sezóny si povieme, či sme splnili náš osobný cieľ alebo nie.

 


VIZITKA – DOMINIK KRATOCHVÍL

Dátum narodenia: 29.8.1999 (19 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 26

Najväčší úspech: Majster Slovenska U15

Najobľúbenejší klub: Liverpool FC

Najobľúbenejší hráč: Sergio Ramos


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články