Hráč A-tímu Lukáš Šoka: Som rád, že už nehráme len pred prázdnymi tribúnami

No image

Stále ešte len 18-ročný stredopoliar Lukáš Šoka je od začiatku sezóny členom seniorského A-tímu. Zasiahol takmer do všetkých stretnutí a tvorí dôležitú časť kostry v strede poľa. V rozhovore s ním sme hovorili o pocitoch pred prvým majstrovským zápasom za Pezinok, ale aj o osobných a tímových cieľoch.


Ešte pred dvoma rokmi ste pôsobili v Šenkviciach, potom prišiel prestup do Pezinka a dnes ste členom seniorského A-tímu. Boli ste pezinským fanúšikom aj v detstve?

Áno, už vtedy som sa chodieval pozerať na zápasy A-tímu a bol som aj na zápasoch proti prvoligovými tímom. V mládeži som premýšľal o tom, aké by to bolo, keby som prestúpil do Pezinka.

Váš prestup do Pezinka prišiel v roku 2019. Ako sa to celé zrodilo?

Prípravu som absolvoval v Šenkviciach, ale mal som v hlave myšlienku, že by som chcel prestúpiť niekam inam. Keďže som v Pezinku poznal najviac chalanov, tak som o tom začal uvažovať o niečo viac. Navyše aj dorast bojoval v tom čase o víťazstvo v lige. Pred príchodom som sa pýtal kamarátov, čo tu hrali v tom čase a hovorili, že je tu kvalitný tréner a dobré podmienky na trénovanie, takže moja voľba bola o to jednoduchšia.

Minulú sezónu ste spolu s B-tímom vyhrali titul v šiestej lige, teraz ste hráč v tretej lige. Aké boli Vaše pocity pred prvým majstrovským zápasom v A-tíme?

Bol som dosť nervózny, bál som sa aký výkon predvediem a či vôbec budem v základnej zostave. Je to veľký kvalitatívny rozdiel medzi zápasmi v šiestej a tretej lige. Tento zápas nám nevyšiel ani výsledkovo, a aj herne sme sa trápili. Postupne sme sa však zohrávali a verím, že časom to bude lepšie a budeme oveľa viac bodovať. S chalanmi v kabíne si rozumieme, hoci najprv som sa bál, pretože som ich predtým osobne nepoznal. Máme výborný kolektív a myslím si, že je v ňom aj dobré vyváženie mladých a skúsených hráčov.

 

Aktuálne ste zasiahli takmer do všetkých stretnutí. Máte nejaké osobné ciele na túto sezónu?

Chcel by som si vybojovať stabilné miesto v základnej zostave a odohrať čo najviac zápasov. Tiež by som chcel už aj konečne skórovať v tretej lige, čo sa mi to zatiaľ nedarí, ale dúfam, že čoskoro sa to zmení. Prioritou pre mňa je byť súčasťou A-tímu, ale keď to bude možné, tak rád by som pomohol aj B-tímu.

A čo tímové ciele?

Chceli by sme skončiť v hornej polovici tabuľky a tešiť pezinských fanúšikov víťazstvami. Som rád, že už nehráme len pred prázdnymi tribúnami. Hrá sa nám lepšie, keď nás fanúšikovia počas zápasu podporujú.

Na záver otázka z iného súdka. Vieme, že okrem futbalu ste sa venovali aj hokejbalu. Čo rozhodlo, že nakoniec Váš smer bude futbalový?

Bolo to pár rokov dozadu a bol som aj členom mládežníckej reprezentácie, ale potom už som na to nemal dostatok času. Prednosť som dal futbalu, ktorý bol vždy priorita a mal pre mňa väčšiu váhu, ako ktorýkoľvek iný šport.

Lukáš, ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa víťazstiev v pezinskom drese!

Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom bulletinu počas domáceho víkendového duelu proti Novej Dedinke.

VIZITKA – LUKÁŠ ŠOKA

Číslo: 22

Pozícia: stredopoliar

Dátum narodenia: 3.4.2003

Miesto narodenia: Bratislava

Obľúbený hráč: Cristiano Ronaldo

Obľúbený klub: Real Madrid


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články