Hráč A-tímu Richard Holec: Máme mladý tím, musíme nabrať potrebné skúsenosti

No image

Seniorsky A-tím má pravdepodobne jeden z najmladších kádrov v súťaži. Jeho súčasťou je aj 20-ročný odchovanec Richard Holec, ktorý bol v minulej sezóne súčasťou majstrovského B-tímu. Stredopoliar s číslom 77 nám v rozhovore prezradil viac o tom, ako vníma rozdiel medzi treťou a šiestou ligou, čo bolo za jeho odchodom do Viničného pred dvoma rokmi, ale aj ako hodnotí štart do súťaže.


Minulú sezónu ste boli členom seniorského B-tímu, tento ročník ste začali v A-tíme. Je ten rozdiel poriadne cítiť?

Je to veľký rozdiel, prirovnal by som to ku skoku z dorastu k mužom. Šiesta liga bola kvalitatívne na veľmi slabej úrovni, ale tretia liga je o niečom inom, pretože sa hrá vo vyššom tempe a sú v nej fyzicky zdatnejší hráči.

S B-tímom ste v premiérovej sezóne vyhrali majstrovský titul. Ako si spomínate na cestu za prvenstvom?

Začiatky boli ťažké, pretože sme boli noví a nepoznali sme sa. Keď sme sa vrátili k futbalu po polročnej pauze spôsobenej pandémiou, tak sme si to užili a myslím si, že náš triumf bol zaslúžený. Mali sme veľmi dobrý kolektív a samotná kvalita nášho kádra bola vyššia, ako kádre ostatných súperov v šiestej lige.

Poďme naspäť k Vašej kariére. Po 7,5 roku strávených v pezinskej mládeži ste odišli do Viničného a následne sa vrátili. Bol skrytým dôvodom odchodu absencia seniorského B-tímu?

Myslím si, že áno. Skok do A-tímu bol priveľký, ale môj odchod do Viničného bol spojený aj s osobnými dôvodmi. Avšak, keby seniorsky B-tím existoval už vtedy, tak by veľa chalanov, vrátane mňa, neodišli napríklad do Limbachu alebo okolitých dedín. Čiže jeho vytvorenie bol určite krok dopredu, aby prechod dorastencov do mužského futbalu bol jednoduchší.

Dnes ste už ale členom A-tímu, veľmi mladého kádra. Je pre Vás, ako odchovanca, ľahšie zapadnúť, keď v kádri sa už dlhšie poznáte s viacerými hráčmi?

Som tu ako Pezinčan, celý život som sa chodil pozerať na zápasy Pezinka a klub mám v srdiečku. Vtedy je to samozrejme jednoduchšie, ako prísť odniekadiaľ z vonka. Ja som z B-čka prišiel s Lukášom Šokom, takže s ním si najviac rozumiem, ale veľmi dobre si rozumiem aj s Renom Fornerom. V kabíne je dobrá atmosféra a kolektív, takže nemám problém sa porozprávať s nikým.

Aktuálne ste členom základnej zostavy. Pomýšľali ste o tom pred viac ako 2 rokmi, keď ste odchádzali do Viničného?

V tej dobe vôbec. Bol som v stave, kedy som si myslel, že úroveň tretej ligy je na mňa privysoká. Mal som šancu si ju vyskúšať už ako dorastenec aspoň na pár minút, ale nadobudol som pocit, že do základnej zostavy A-tímu sa nedostanem len tak ľahko. Nakoniec po dvoch rokoch som tu, a myslím, že ten úvod spoločne s tímom zatiaľ zvládame dobre.

Úvodná bilancia A-tímu je 2 víťazstvá, 1 remíza a 1 prehra. S takýmto štartom musí prevládať spokojnosť..

Áno prevláda, aj keď je škoda prvého zápasu s Kalinkovom, kde sa ukázalo, že máme naozaj mladý tím. V druhom polčase sme si neudržali výkonnosť a bohužiaľ sme nevedeli dať gól. Musíme nabrať potrebné skúsenosti, aby sme lepšie zvládali aj takéto zápasy, čo nás bude posúvať len dopredu.

Na záver o klubovej storočnici, nakoľko klub nedávno otvoril výstavu a pokrstil knihu. Boli ste sa už pozrieť na výstave?

Priznám sa, že ešte som nebol. Ale tento týždeň sa chystám s kamarátmi na ňu pozrieť. Počul som o nej, že je veľmi pekná, tak som zvedavý, čo všetko v nej uvidím. Storočnica je veľký moment pre tento klub a som rád, že práve v tejto dobe som jeho súčasťou.

Riči, ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa víťazstiev v pezinskom drese!

Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom bulletinu počas domáceho víkendového duelu proti Interu Bratislava.

VIZITKA – RICHARD HOLEC

Číslo: 77

Pozícia: Stredopoliar

Dátum narodenia: 29.10.2000

Miesto narodenia: Bratislava

Obľúbený klub: Manchester United


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články