Hráč A-tímu Richard Zaduban: Nemáme čo stratiť, do posledných zápasov musíme ísť naplno

No image

Prinášame rozhovor s 23-ročným stredným obrancom A-tímu Richardom Zadubanom, ktorý k nám prišiel pred sezónou na ročné hosťovanie z Báhoňa. Prezradil nám viac o jeho pôsobení v Spartaku Trnava, o tom či mal rešpekt pred prvým zápasom v našom drese, ale aj o tom, na čom musí mužstvo ešte zapracovať.


S futbalom ste začínali v Báhoni, následne ste desať rokov strávili v mládežníckych kategóriách Spartaka Trnava a potom ste 3,5 roka strávili opäť v Báhoni. Stará sa klub tak zvučného meno aj o svojich mládežníkov na profesionálnej úrovni?

Počas strednej školy sme mali tréningy sedemkrát do týždňa plus zápas. Dvakrát sme mávali ešte tréningy aj pred školou, posilňovňu, CrossFit, takže natrénované sme mali dosť. Navyše, tréningy boli kvalitné a niekedy sme mali aj tréningy pre jednotlivé posty, napríklad pre obrancov, útočníkov a podobne. Na tréningoch nás bolo vždy približne 20, čo v seniorskej kategórii nie je vždy tak.  Nemôžem sa však sťažovať na kvalitu trénerov, lebo v Báhoni, Trnave, ale aj tu v Pezinku som spokojný. Náplň tréningov je rovnaká, ale líši sa to v tom, že v mládežníckych kategóriách nás bolo veľa na tréningoch a nikto nemal nič iné na práci, len školu a futbal.

Po návrate do Báhoňa ste prišli k nám na ročné hosťovanie. Ako by ste zatiaľ zhodnotili tento krok vo Vašej kariére?

Do Pezinka ma lanárili už dlhšiu dobu a uvažoval som nad tým, ale pred sezónou to bol viac-menej vynútený krok. Sme tu s bratom spokojný, takže myslím, že to bolo správne rozhodnutie.

Do Pezinka ste prišili spolu s bratom Michalom a dnes ste obaja členmi základnej zostavy. Mali ste pred prvým zápasom prirodzený rešpekt?

Ja osobne som si nervozitu nepripúšťal. Futbal hrám preto, lebo ma baví a som na ihrisku rád. Takže na rešpekt alebo strach som ani nemyslel.

Mužstvo dosiaľ inkasovalo 15 gólov, čo by nás v pomyselnej tabuľke o defenzívach radilo na 8. miesto, hoci sme na 12. priečke. Vzhľadom na to, že ste stopérom, ste spokojný s touto bilanciou?

Nie, určite to môže byť lepšie. Mužstvá si proti nám nevypracujú veľa šancí, ale skôr my im vlastnými chybami šance ponúkneme. Keď sa tomuto budeme vyvarovať, tak určite budeme dostávať menej gólov.

 

Mužstvo má za sebou 12 zápasov, ale na konte len 9 bodov. V čom sme podľa Vás zlyhávali v zápasoch, v ktorých sme súperom podľahli?

Ako som spomenul, tak sú to ponúknuté šance súperom a druhá vec je nepremieňanie šancí. Vypracujeme si pomerne dosť šancí za zápas, ale máme veľký problém ich premieňať. Odstránením týchto chýb môžeme získať viac bodov.

Čakajú nás ešte tri súťažné zápasy proti Vrakuni, Rači a Mostu pri Bratislave. Na čo sa musíme špeciálne pripraviť?

Nemáme čo stratiť. Keďže nemáme výsledkovú formu, tak musíme ísť do zápasov naplno a ukázať čo je v nás.

Rišo, ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa víťazstiev v pezinskom drese!

Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom bulletinu počas domáceho víkendového duelu proti Vrakuni.


VIZITKA – RICHARD ZADUBAN

Číslo: 7

Pozícia: stopér

Dátum narodenia: 5.2.1998

Miesto narodenia: Bratislava

Obľúbený hráč: Raphaël Varane

Obľúbený klub: FC Barcelona


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články