Hráč B-tímu Boris Hujbert: Medzi prvými šiestimi-siedmimi mužstvami nie je žiaden rozdiel

No image

V kádri B-tímu patrí k jedným z najskúsenejších hráčov. Hovoríme o Borisovi Hujberovi, ktorý je dlhoročným pezinským hráčom a trénerom. V rozhovore sme hovorili o projekte B-tímu, o silných stránkach mužstva, ale aj o futbalovom prostredí v piatej lige. 


Hneď ako sa B-tím prihlásil do súťaže, Vy ste boli jeho súčasťou. Čo rozhodlo o tom, že regionálne súťaže išli bokom a išli ste do tohto projektu?

Prihodili sa mi vážne zranenia, pre ktoré som bol rozhodnutý, že ukončím futbalovú kariéru. Ale potom ma oslovil projekt B-tímu a aj to, že to je nižšia súťaž, kde už nemusím ísť na hranu svojich futbalových možností. Taktiež som chcel byť nápomocní našim chlapcom, ktorí vychádzajú z U19-tky, nakoľko viacerých z nich som aj osobne trénoval.

Ako kapitán vediete pezinský B-tím. V minulej sezóne to bol majstrovský titul, teraz štart do sezóny pomerne vydarený. Vďaka čomu sa podľa Vás darí celému tímu?

Myslím si, že talent, potenciál a tréningový proces máme asi najlepší v piatej lige. Jediné čo nám chýba, predovšetkým mladým chalanom, ktorí tvoria väčšinu tímu, sú skúsenosti. To sú veci, ktoré sa natrénovať nedajú. Chalani potrebujú hrať takéto zápasy, ktoré v piatej ligu sú už kvalitné a bude ich to len posúvať dopredu. Potrebujú sa tam vyhrať, aby mali kvalitu aj pre seniorsky A-tím v tretej lige. V zápasoch, v ktorých sme prehrali, sme  neboli horším tímom. Boli sme futbalovejší, ale prehrali sme kvôli nedostatku skúseností. V prípade víťazných zápasov neboli výsledky až také presvedčivé, ale prevaha bola vždy na našej strane. Stačí len viac skúseností, ktoré budeme nadobúdať každým jedným zápasom.

 

Počas kariéry ste boli v rôznych tímoch a v rôznych tímových funkciách. Teraz ste lídrom kabíny a Vašimi spoluhráčmi sú prevažne mladí futbalisti. Ako sa Vám s nimi hrá?

Bol som už viac-menej rozhodnutý ukončiť futbalovú kariéru, ale vtedy ma tento projekt tak oslovil, že ma futbal pri ňom začal opäť napĺňať. Bavilo ma chodiť na tréningy a zápasy, najmä kvôli tým mladým chalanom. Mali sme a stále máme kvalitný tréningový proces a na tréningy chodíme vo veľkom množstve. Chalani ma poznajú a zobrali ma v tom zmysle, že som ten skúsenejší hráč. Som tam kvôli nim, aby som ich viedol a odovzdal im nejaké skúsenosti, ktoré som nadobudol aj z iných tímov počas mojej 17-ročnej kariéry v mužskom futbale. Jedného dňa, keď ma tréner posadí na lavičku v piatej lige, tak budem spokojný a poviem si, že to malo zmysel a nie som už potrebný pre mužstvo.

Ako nováčik súťaže sa aktuálne nachádzate na 4. mieste s 15 bodmi. Prevláda spokojnosť alebo škriepi Vás možnosť dosiahnutia lepších výsledkov?

Do sezóny sme nešli s tým, že chceme hneď postúpiť, aj keď viacerí z nás máme túto túžbu. Doteraz sme s výsledkami spokojní, ale jediné čo musíme zlepšiť, je vyrovnanosť výkonov medzi domácimi a vonkajšími zápasmi. V domácich zápasoch je to v poriadku, ale vo vonkajších zápasoch ukazujeme možno len polovicu svojho potenciálu. Teraz nás navyše preveria ťažšie zápasy, takže tam sa ukáže kde sa skutočne nachádzame.

Ako by ste v skratke charakterizovali piatu ligu, čo sa týka kvality mužstiev alebo aj prostredia?

Som milo prekvapený z piatej ligy. Myslím si a určite to aj iní hráči potvrdia, že medzi prvými šiestimi-siedmimi mužstvami v súťaži nie je absolútne žiaden rozdiel oproti mužstvám zo štvrtej ligy. Či je to Lozorno, Viničné, určite to je Modra, ktorá je kvalitatívne úplne niekde inde momentálne. Sú pekné štadióny, krásne ihriská. Piata liga je na celkom slušnej úrovni, porovnateľnej ku štvrtej lige. Keby náhodou sa naše mužstvo ocitlo v štvrtej lige, tak by si stred tabuľky v pokoji uhralo.

Aké sú ciele B-tímu na konečné umiestnenie?

Budeme spokojní, ak skončíme v prvej päťke, ale potešil by nás aj postup. Nakoľko má byť aj reorganizácia súťaží, tam najlepšie je skončiť čo najvyššie a možno sa nám pošťastí posunúť do vyššej súťaže.

 

Nedávno ste oslávili 35. narodeniny, to je už úctyhodný futbalový vek. Ako ste na tom zdravotne?

Momentálne sa cítim celkom dobre. Nie je to, ako keď som mal 20 rokov, že som sa zobudil a mohol som hrať zápas každý deň. Teraz sa po zápase ráno ťažšie stáva. Stále ma to však baví a veľmi by som chcel dostať B-tím do štvrtej ligy. Verím, že by som tam odohral pár zápasov a potom by som s pokojným svedomím zavesil kopačky na klinec.

Okrem toho, že ste hráčom B-tímu, tak trénujete aj mladších dorastencov. Vyrastú z nich ďalší kvalitní futbalisti pre pezinský A-tím?

Potenciál tam je, ale dôležité je, či my tréneri dokážeme neobrúsený diamant spracovať. Sú tam 4-5 šikovní futbalisti, ktorí by časom a skúsenosťami mohli byť zapracovaní do tretej ligy. Samozrejme nebude to hneď, ale potenciál na tretiu ligu majú. Je len na nich, ako budú na sebe pracovať a ako budeme s nimi pracovať my tréneri.

Boris, ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa víťazstiev v pezinskom drese!

Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom bulletinu počas domáceho víkendového duelu proti Rovinke.


VIZITKA – BORIS HUJBERT

Číslo: 23

Pozícia: obranca/stredopoliar

Dátum narodenia: 22.9.1986

Miesto narodenia: Bratislava

Obľúbený hráč: Christian Eriksen

Obľúbený klub: ŠK Slovan Bratislava / Tottenham Hotspur F.C.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články