Jakub Hronec: Môžeme vyhrať v každom jednom zápase

No image

Dnes vám s radosťou predstavíme ďalšieho hráča “A” mužstva. 25-ročný stredopoliar Jakub Hronec bol tohtoročnou zimnou posilou tímu a výrazne pomohol mužstvu k zlepšeným výkonom počas jarnej časti súťaže. Niet divu, jeho skúsenosti napriek mladému veku sú na slovenské pomery obdivuhodné. Rozprávali sme sa o jeho príchode do Pezinka, o pôsobení na britských ostrovoch v Birminghame i ako vidí postavenie mužstva v budúcej sezóne. Rovnako ako všetky rozhovory, tak aj tento ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine, tentokrát počas domáceho zápasu proti Rovinke. Príjemné čítanie!


Mužstvo už odohralo viac ako polovicu stretnutí z jarnej časti súťaže. Za nami je 8 zápasov a 13 bodov na konte, očakávali ste takýto priebeh?

Myslím si, že sme mohli získať viac bodov, a to najmä v zápasoch proti Ivanke a Tomášovu. Vtedy sme mali vyhrať aspoň jeden z týchto duelov. Potom som v stretnutí so Slovanom nepremenil penaltu, dovtedy sme boli na jar neporazení a mohlo to platiť až doteraz, žiaľ sme prehrali. Našu bilanciu však hodnotím pozitívne, navyše sa každým zápasom zlepšujeme a je to vidieť v každom zápase. Dúfam, že v tom budeme pokračovať a ostaneme na tejto vlne.

Do nášho klubu ste prišli na hosťovanie z Petržalky. Ako sa rodil váš príchod?

Bol som zranený sedem mesiacov a maródoval som s členkom. Dal som sa dokopy, po postupe Petržalky do tretej ligy prišla obmena nielen kádra, aj na trénerských postoch. Menej som hrával a v zime som sa rozhodol, že pôjdem na hosťovanie. Oslovil ma tréner Federl i predseda klubu Mészáros, a keďže žijem v Pezinku od ôsmich rokov, tak sme sa dohodli. Rád som sem prišiel, pretože som poznal skoro všetkých chalanov, s ostatnými som sa skamarátil a vytvorila sa tu fantastická partia. V klube som spokojný, mužstvo je dobre poskladané, čo sa ukázalo aj v zápasoch. Verím, že od novej sezóny, možno je to trúfalé, ale môžeme skončiť do prvej trojky. Vzhľadom na to, že tímy v súťaži sú veľmi vyrovnané, tak stačí trošku futbalovosti, ktorú máme a môžeme v každom jednom zápase vyhrať.

Na ihrisku sa pohybujete na pozícii stredového stredopoliara. Sú od vás vyžadované nejaké špeciálne úlohy?

Predovšetkým je to hra do ofenzívy, tvorenie hry, vytváranie príležitostí, strieľanie gólov a zahrávanie štandardných situácii. Vo svojej kariére som defenzívu príliš neobľuboval a vždy som bol hráčom skorej dopredu. Až na jeden rok, keď som bol v Anglicku, kde som paradoxne hral na pozícii pravého obrancu.

Spomínate anglický futbal, tam ste v mládežníckych kategóriách pôsobili v Birminghame. Tu sa už bavíme asi o úplne inej úrovni..

Samozrejme, ale iná úroveň nie je v trénovaní, ani v ničom inom, ale v hlavách. Ide o nastavenie sa, pretože je jedno, či hráč hrá futbal doma, alebo či príde na tréning v Birminghame. Tam je potrebné odovzdať skutočne 100%. Napríklad keď sa tam hrá bago, tak sa robia nebezpečné šmýkačky dokonca aj pri ňom, a spomínam si, že keď som tam bol, tak v doraste jednému hráčovi zlomili nohu. Naozaj sa tam hrá tvrdo, ale všetko je to v nastavení hlavy. Tréningy sú rovnaké, aj iné veci fungujú rovnako, rozdiel je iba v podmienkach, ktoré sú v Anglicku lepšie. Ráno o 8:00 sme mali zraz na akadémii a odchádzal som odtiaľ večer o 18:00, čiže som mal celý deň profesionálny futbalový režim. Bol to pekný zážitok v mojej kariére, predsa len je veľmi náročné dostať sa do Anglicka.

Pezinok sa momentálne sa nachádza na 13.mieste, sú záchranárske práce splnené?

Pred jarnou časťou sme sa rozprávali o záchrane, lenže z toho sa už upustilo. Všetci vidíme, že od každého súpera sme neboli slabší, vždy sme boli minimálne vyrovnaný, keď nie lepší. Myslím si, že keby sme mali o tri body viac, tak sa úplne inak pozerá na tabuľku. Mužstvá nad nami nemajú až taký bodový odstup a pokojne môžeme skončiť do 8. až 10.miesta. Rozdiel je tam minimálny a dá sa veľmi rýchlo stiahnuť.


VIZITKA – JAKUB HRONEC

Dátum narodenia: 5.9.1992 (25 rokov)

Miesto narodenia: Banská Bystrica

Číslo dresu: 77

Najväčší zážitok: kopanie na anglického brankára Joea Harta

Najobľúbenejší klub: Liverpool FC

Najobľúbenejší hráč: Ronaldinho


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články