Jakub Juran: Ďakujem trénerovi Federlovi za príležitosť

No image

Prinášame vám rozhovor so stále iba 19-ročným útočníkom “A” mužstva Jakubom Juranom. Hovorili sme o jeho futbalových začiatkoch, o skvelom štarte do sezóny i jeho prechode do kategórie seniorov. Jakub v našom klube pôsobí už vyše 5 rokov a prešiel si viacerými mládežníckymi mužstvami. V prvom tíme Pezinka debutoval už v minulej sezóne a dokonca sa mu podarilo aj streliť gól v poslednom kole do siete Mostu pri Bratislave. Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Tomášovu. Príjemné čítanie!


Napriek tomu, že ste s futbalom začínali v Limbachu, tak v Pezinku pôsobíte už vyše 5 rokov. Ako hodnotíte vaše doterajšie pôsobenie v klube?

V klube som spokojný a vďaka nemu som sa posunul ďalej v mojej zatiaľ krátkej kariére. V mládežníckych tímoch som sa veľmi veľa naučil, čiže môj prestup vnímam ako pozitívny krok. Počas môjho pôsobenia ma viedli dobrí tréneri, ktorí mi dali veľa cenných rád. Jediná vec, ktorá ma mrzí, bolo zranenie, kvôli ktorému som rok a pol nehral. Som rád, že som sa zotavil a môžem opäť naplno robiť to čo ma baví, a teda hrať futbal.

Počas minulej sezóny ste boli hráčom staršieho dorastu, no a dnes pravidelne nastupujete v „A“ mužstve. Dal sa želať snáď lepší prechod k seniorom?

Toto je pre mňa asi najlepší prechod do mužskej kategórie aký som mohol mať, pretože som sa hneď dostal do tretej ligy. V úvodných kolách som hneď nastúpil v základnej zostave, za čo sa chcem poďakovať trénerovi Federlovi. Dal mi príležitosť, za ktorú mu veľmi ďakujem. Taktiež bez problémov som zapadol do kolektívu a je tam super partia. S chalanmi v kabíne si výborne rozumiem, ale najlepšie asi s mojím dlhoročným kamarátom Denisom Táborom, s ktorým sme teraz prišli zo staršieho dorastu.

Stále bojujete o miesto v základnej zostave s taktiež mladým útočníkom Kristiánom Wurstom. Je medzi vami nejaká rivalita alebo naopak si pomáhate?

Pomáhame si, a aj je medzi nami zdravá rivalita. Je dobré, že je Kiko v našom tíme, pretože je tu boj o pozíciu, čo nás oboch motivuje k lepšej práci na tréningoch. Napriek tomu, že sme sa predtým nepoznali, tak samozrejme spolu dobre vychádzame.

Tímu sa v úvode súťaže darí nielen herne, ale predovšetkým výsledkovo. Čomu by ste pripísali pozitívny štart do sezóny?

Určite k tomu prispela kvalitná letná príprava a náš prístup ku zápasom. Makáme naplno, ideme od zápasu k zápasu, bojujeme jeden za druhého a snažíme sa ísť do každého duelu tak, aby sme zvíťazili. Taktiež má na tom podiel aj skvelý kolektív, pretože keď všetko zapadne do seba tak ako má, tak to funguje. Máme tím mladých i skúsených hráčov, a práve táto rovnováha je v mužstve dôležitá.

Aktuálne nám patrí 4.priečka, na čo sa určite dobre pozerá. Bude cieľom do konca sezóny udržať túto priečku?

Nemôžme sa stále pozerať na tabuľku, ale predovšetkým sa musíme sústrediť na každé jedno stretnutie. Vždy sa začína od 0-0, každý zápas je iný, a chceme sa na každý jeden poctivo pripraviť. Na konci sezóny by ma však potešilo, keby sme v tabuľke skončili v prvej päťke. Myslím si, že kvalitu na to máme, už je iba na nás, aby sme to potvrdili v zápasoch.


VIZITKA – JAKUB JURAN

Dátum narodenia: 30.6.1999 (19 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 25

Najväčší úspech: 3.miesto v súťaži dorastencov

Najobľúbenejší klub: Real Madrid

Najobľúbenejší hráč: Cristiano Ronaldo


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články