Jakub Pavúk: Vždy je potrebné pracovať na sebe

No image

S radosťou vám prinášame rozhovor so zimnou posilou nášho “A” mužstva Jakubom Pavúkom. S 25-ročným stredopoliarom sme hovorili o jeho príchode do Pezinka, zhodnotili sme jarnú časť sezóny i vyhliadky do budúcnosti. Tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine, tentokrát počas domáceho zápasu proti Petržalke. Príjemné čítanie!


Pred príchodom do Pezinka ste pôsobili v Rakúsku. Bola to pre vás veľká zmena?

Čo sa týka herného štýlu, tak tam sa hrá tvrdší futbal a domáci hráči nie sú až tak kvalitní ako tí na Slovensku, kde viacej prevláda dôraz na techniku. Pre mňa to nebola až príliš veľká zmena, pretože som vedel čo od toho očakávať, takže som bol pripravený.

V majstrovských zápasoch nastupujete pravidelne, ako hodnotíte svoj krok prestupu do Pezinka?

Zatiaľ som tu spokojný a prispieva tomu najmä veľmi dobrá partia. Ani som to nečakal a dovolím si povedať, že je najlepšia, v ktorej som kedy pôsobil na seniorskej úrovni. Zatiaľ sa mi tu páči a aj na pozícii stredového stredopoliara sa mi hrá dobre. Necítim zbytočný tlak na seba, čomu mi pomohlo aj to, že v seniorskej kategórii hrám už od svojich 18-tich rokov, i to, že som hral druhú ligu za Bardejov, a aj za Šamorín.

Počas jari sa nám výsledkovo darilo. Ako ste vy videli toto obdobie?

Musím povedať, že nám to išlo skvele. Pred príchodom som vedel, že Pezinok nie je na tom veľmi dobre po jesennej časti a chcel som mu pomôcť. Prišiel som to na pol roka vyskúšať a bol som milo prekvapený partiou, ktorá sa tu zišla. Je pravda, že v prvých zápasoch sme ešte neboli zohraní, čo sa ukázalo aj na výsledkoch, ale víťazstvá boli iba otázkou času. Myslím si, že nie je vôbec prekvapenie, v koľkých stretnutiach sme zvíťazili, pretože máme kvalitné mužstvo.

Vo viacerých zápasoch tím ukázal nielen bojovnosť, ale i spomínanú futbalovú kvalitu smerom dopredu. Sú toto naše najsilnejšie stránky?

Myslím si, že áno a dokonca nemáme vyslovene slabú stránku, čo sa týka aj obrany. Na ihrisku je medzi defenzívou a ofenzívou dobrá rovnováha. Vždy je však potrebné pracovať na sebe a neustále sa zlepšovať. Pokiaľ budeme v budúcej sezóne v podobnom zložení, tak sa ešte viac zohráme, a to nám len pomôže.

Do konca súťaže ostávajú už iba tri majstrovské stretnutia a náš tím aktuálne okupuje 9.priečku. Aký je váš tip na pozíciu po poslednom kole?

Na siedme miesto už strácame značný počet bodov, takže najlepšie môžeme skončiť na ôsmej priečke, čo verím, že dosiahneme. Máme na to mužstvo a čaká nás prakticky iba jeden ťažký zápas, a to ten najbližší s Petržalkou. Verím, že v ostatných zápasoch budeme hrať svoju hru a podarí sa nám zvíťaziť aspoň v dvoch z nich.


VIZITKA – JAKUB PAVÚK

Dátum narodenia: 23.1.1993 (25 rokov)

Miesto narodenia: Bardejov

Číslo dresu: 39

Najväčší úspech: najlepší hráč medzinárodného turnaja v Dánsku

Najobľúbenejší klub: Manchester United

Najobľúbenejší hráč: Marco Verratti

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články