Jakub Rajníc: Som rád, že môžem hrať za Pezinok

No image

Prvý rozhovor s novou zimnou posilou bude patriť nášmu odchovancovi Jakubovi Rajnícovi. Ten k nám prestúpil po jeden a pol ročnom pôsobení na Cajle, avšak predtým celú svoju doterajšiu kariéru strávil iba v našom klube. V rozhovore nám povedal o svojich pocitoch po návrate, o úvodných jarných zápasoch, o pezinských cieľoch a mnoho ďalšieho. Práve skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Rovinke a teraz vám prinášame jeho kompletnú verziu. Príjemné čítanie!


Vitajte späť v klube, aké boli vaše prvé pocity po návrate?

Bolo príjemné vrátiť sa do klubu, kde som odmalička vyrastal a zároveň som sa tešil na novú výzvu. Poznal som skoro všetkých hráčov v tíme, a tých čo som nepoznal, tak ma po príchode hneď prijali. So všetkými si rozumiem rovnako dobre a som rád, že môžem hrať za Pezinok.

Čo stálo za vašim príchodom do Pezinka?

Viac ako jeden rok som bol v kontakte s predsedom klubu a konečne sa to podarilo doladiť. Budem chcieť pomôcť tímu v zápasoch a ako som spomínal, tešil som sa na novú výzvu.

Predtým ste jeden a pol roka pôsobili na Cajle. Ako by ste zhodnotili predchádzajúce obdobie strávené u nášho rivala?

Bol tam super kolektív hráčov i vedenia klubu. Myslím si, že som tam mužsky dorástol. Vždy keď ide dorastenec do mužskej kategórie, tak sa potrebuje chytiť a možno práve toto pôsobenie na Cajle mi pomohlo k tomu, aby som teraz hral tretiu ligu. Na ihrisku som zastával pozície obrancu a krajného záložníka, i keď som mal viacero úloh. Taktiež sa mi podarilo prihrať na pár gólov, či nejaké som aj sám strelil.

S A-mužstvom ste absolvoval zimnú prípravu, ale aj úvodne súťažné zápasy. Ste zatiaľ spokojný so svojimi výkonmi, či výkonmi tímu ako celku?

Hráme pekný kombinačný futbal a myslím si, že máme ešte na viac. Keď som prišiel do Pezinka, tak som bol sám zo seba milo prekvapený, že sa mi darilo. Myslel som si, že budem trochu zaostávať, ale nebolo to také strašné. Samozrejme ešte nie som úplne zohraný s tímom a vždy je čo dolaďovať. Nie je možné, aby hráč mesiac po príchode hneď zapadol do nového systému. Pomaly sa do toho dostávam a je to na správnej ceste.

Vašou primárnou pozíciou je kraj obrany, ale máte aj nejaké špeciálne úlohy v pezinskom tíme?

Hlavne sa držať pri čiare, pýtať si lopty a nabiehať za obranu. Na kraji obrany sa mi hrá najlepšie a mám rád ofenzívnejšie poňatie tejto pozície. Celý život hrávam na kraji obrany, takže sa tam cítim dobre a na inú pozíciu ma to vôbec neláka.

V Pezinku ste prešli všetkými mládežníckymi kategóriami. Aké máte spomienky na tieto časy?

Od piatich rokov som pôsobil v tomto klube, prešiel som všetkými mládežníckymi tímami, a keď som mal 17 rokov, tak som po vypadnutí klubu do štvrtej ligy začal hrať za „A“ tím. Pre každého mladého futbalistu je ťažké zapadnúť k mužom, pretože fyzicky aj psychicky to je skutočne náročné. Hráč si musí veriť a nemôže sa zľaknúť príležitosti. Čím skorej dorastenec zapadne do mužského kádra, tak v budúcnosti má väčší potenciál hrať za mužov. To bol presne môj prípad a táto skúsenosť mi dala veľa do budúcna.

Sezóna sa ešte len rozbieha, ale určite ste prišli s nejakým cieľom. Máte teda nejaký individuálny alebo tímový cieľ, ktorý by ste chceli dosiahnuť?

Individuálny je ten, že chcem stále hrať v základnej zostave. Konkurencia je tu na každom poste veľmi veľká, na každom tréningu treba makať a ísť naplno, aby som sa dostal do základu. Čo sa týka tímového cieľu, tak tento káder má na to, aby bol v prvej štvorke.


VIZITKA – JAKUB RAJNÍC

Dátum narodenia: 29.7.1994 (24 rokov)

Miesto narodenia: Nitra

Číslo dresu: 22

Najväčší úspech: Postup Pezinka zo 4. do 3. ligy

Najobľúbenejší klub: Arsenal FC

Najobľúbenejší hráč: Thierry Henry


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články