Jakub Valient: Na každom poste je veľká konkurencia

No image

Jarná časť súťaže je v plnom prúde a v rovnakom duchu pribúdajú aj rozhovory s našimi hráčmi. Tentokrát sme vyspovedali zimnú posilu A-tímu Jakuba Valienta, ktorý k nám prišiel na polročné hosťovanie z Považskej Bystrice. Povedal nám o tom ako sa rodil jeho príchod do Pezinka, o konkurencii na svojom poste, či o úvode súťaže. Jeho vyjadrenia na tieto témy ste už mohli zachytiť v skrátenej verzii rozhovoru v predzápasovom Bulletine počas posledného domáceho zápasu proti Devínskej Novej Vsi. Príjemné čítanie!


Od zimy ste sa stali našim hráčom. Ako sa rodil váš príchod do Pezinka?

Už od leta som sa rozhliadal po novom pôsobení, ale vtedy som sa s vedením Považskej Bystrice dohodol, že tam pol roka ešte odohrám. Nastali však okolnosti, ktoré už mi nedovolili ďalej v klube pokračovať, a tak som chcel skúsiť niečo nové. V tom sa mi ozval Alex Lukovics, že by som mohol ísť skúsiť do Pezinka, tak som sem prišiel na skúšku a odvtedy som tu. Som tu na hosťovaní do konca sezóny, ale verím, že Pezinok ma bude chcieť aj po tomto období. Od prvého dňa sa mi tu všetko páči, či už je to štadión, alebo aj samotná kabína. Chalani okrem toho, že tvoria veľmi dobrú partiu, v ktorej je sranda, tak sú to taktiež vynikajúci futbalisti.

Pred Považskou Bystricou ste boli aj v Borčiciach. Aké boli vaše skúsenosti s týmto bývalým druholigovým klubom?

Bolo to niečo viac, pretože to bol pre mňa skok z piatej do tretej ligy, kde Borčice v tom čase pôsobili. Vedeli sme, že od budúcej sezóny sa spájame a vedenie chcelo, aby sme si na seba zvykli. Traja hráči z Považskej išli do Borčíc a ja som bol medzi nimi. Mal som šťastie, že sa to udialo mesiac pred semifinále slovenského pohára so Žilinou, takže som v tomto zápase nastúpil. Bolo to niečo neskutočné. Za Borčice však hrajú chalani, ktorí v minulosti pôsobili v Žiline a niektorí v Trnave. Pôsobil som viac menej ako striedajúci hráč, lebo som ešte kvalitatívne nemal na chalanov. Mojím cieľom bolo dostať sa do základnej zostavy a vypýtať si na čo najviac času na ihrisku. Potom, keď sme sa spojili s Považskou Bystricou, tak tam bolo veľa hráčov na každom poste. Môj čas na ihrisku sa zmenšoval a musel som sa rozhliadnuť po novom tíme.

Vašom pozíciou na ihrisku je krídlo, avšak do veľa zápasov ste ešte nezasiahli. Vnímate na svojom poste veľkú konkurenciu?

Na každom poste je veľká konkurencia. Nie že by tam bolo veľa hráčov, ale na každom poste sú veľmi kvalitní hráči. Je veľmi ťažké dostať sa do základnej zostavy. Som rád za každú chvíľku na ihrisku, pretože mám šancu ukázať čo viem. Trvalo mi kým som zohral s tímom, ale verím, že moje výkony budú lepšie ako doteraz. So spoluhráčmi si však navzájom pomáhame, starší hráči radi poradia mladším a sme jeden veľký tím.

Úvod do jarnej časti súťaže priniesol striedavo dobre výkony s tými horšími. Ako ste to videli vy?

Určite áno, ale chalani sú veľmi kvalitní a môžeme hrať kľudne o čelo tabuľky. Chýba nám lepšie premieňanie šancí a je škoda, že v Rusovciach sme stratili body. V posledných zápasoch proti Malackám a Vajnoroch, kde sa síce jednalo o slabšie tímy, tak sme ukázali, že nám nerobí problém dať 4 góly za zápas. Verím, že takýchto výsledkov bude viac.

Sezóna sa pomaly, ale isto blíži ku koncu. Na ktorom mieste by ste si priali aby pezinský tím ukončil súťažný ročník?

Samozrejme čo najlepšie. Verím, že Pezinok má kvalitu na prvú pätku. Myslím si, že tím je dobre poskladaný, kde našou silnou stránkou je obrana. Diriguje ju kapitán Richard, ktorý je jeden z najkvalitnejších hráčov ligy a určite aj výborný kolektív nám pomáha k lepším výsledkom. Naopak potrebujeme sa zlepšiť vo vytváraní a následnom premieňaní šancí. Keď sa nám to podarí, tak môžeme skončiť do piateho miesta.


VIZITKA – JAKUB VALIENT

Dátum narodenia: 31.1.1997 (22 rokov)

Miesto narodenia: Považská Bystrica

Číslo dresu: 8

Najväčší zážitok: Účasť na špeciálnej olympiáde v Abú Dhabí

Najobľúbenejší klub: Real Madrid

Najobľúbenejší hráč: Raúl González Blanco


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články