Kristián Wurst: Vieme hrať pekný futbal

No image

Pripravili sme si pre vás rozhovor s letnou posilou “A” mužstva Kristiánom Wurstom. So stále iba 20-ročným útočníkom sme sa rozprávali o jeho príchode do klubu, o silných stránkach tímu, či spokojnosti s aktuálnym umiestnením v tabuľke. Zaujímavosťou je, že Kiko je rodený Pezinčan, ale nikdy predtým v žiadnom pezinskom klube nepôsobil. Aj preto sme radi, že sme sa s ním dohodli na spolupráci, a že máme v tíme domáceho hráča. Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Dunajskej Lužnej. Príjemné čítanie!


Málokto o vás vie, že ste Pezinčan. Čo vás presvedčilo k príchodu do rodného mesta, kde ste predtým nikdy nepôsobili?

Už dlhšie som bol v kontakte s klubom, a práve p.Mészáros ma presvedčil, aby som prišiel. Nebolo tam príliš veľa času na dojednanie prestupu, a tak som prišiel na jednoročné hosťovanie z Domina Bratislava. V Pezinku som veľmi spokojný a myslím si, že to bol pre mňa správny krok.

Seniorské skúsenosti ste začali zbierať už v Rači a v minulej sezóne aj v susednom Svätom Jure. Dá sa povedať, že ste už oťukaný v mužskom futbale?

Myslím si, že áno, pretože počas celej minulej sezóny som naberal zápasovú prax. Taktiež za spomínanú Raču som odohral pár zápasov, čiže už som na to zvyknutý. Medzitým som ešte pôsobil v prvoligovom doraste Senice a absolvoval som aj pár tréningov s „A“ mužstvom, ale väčšiu príležitosť som dostal práve vo Svätom Jure.

V Pezinku ste spočiatku bojovali o miesto v základnej zostave a postupom času už dostávate čoraz viac príležitostí. Cítite, že už ste viac zohraný so spoluhráčmi?

Určite áno. Najmä v posledných dvoch týždňoch sme sa ešte viac zladili a verím, že každým zápasom to bude lepšie a lepšie. Atmosféra v kabíne je dobrá, čomu určite prispieva aj fakt, že na svojom konte už máme nejaké body. Našim cieľom je ďalej bodovať, čo s dobrou partiou sa dá dosiahnuť v každom stretnutí. Osobne by som povedal, že je to asi najlepšia partia v akej som kedy bol.

Od postupu do 3.ligy sa mužstvo momentálne nachádza najvyššie v tabuľke. Čo si myslíte, že rozhoduje v zápasoch v náš prospech?

Samozrejme spomínaná partia a určite aj to, že bojujeme jeden za druhého. Keď sme to nerobili, tak sme si to po nevydarených zápasoch hneď vysvetlili. Rozhoduje aj tímový duch, tréningy a všetky ostatné veci, ktoré s tým súvisia. Naše silné stránky sú jednoduché – dobrá defenzíva a dobrá ofenzíva. Myslím si, že sme komplexný tím. Vieme hrať pekný futbal bez zbytočného nakopávania lôpt, máme výborných individuálnych hráčov a na ihrisku sa dopĺňame. Je dôležité, aby sme boli zdraví, aby sa nám vyhýbali zranenia a potom môžeme dosiahnuť to, čo chceme.

Po úspešnom štarte do súťaže nám po 10.kole patri 5.priečka. S týmto asi musí byť spokojnosť..

Čo mám informácie ohľadom minulej sezóny, tak to v tomto období nebolo úplne najlepšie z hľadiska tabuľkového postavenia, ale nakoniec sa súťaž zachránila. Každý z nás musí byť spokojný s tým, že bojujeme o predné priečky. Ja by som si prial, aby sme skončili v najlepšej štvorke, avšak musíme sa však koncentrovať na každý moment v zápase. V tejto súťaži môže aj posledné mužstvo vyhrať nad prvým, takže si myslím, že je to predovšetkým o koncentrácii na daný duel.


VIZITKA – KRISTIÁN WURST

Dátum narodenia: 27.4.1998 (20 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 22

Najväčší úspech: Ten ešte príde

Najobľúbenejší klub: Arsenal FC

Najobľúbenejší hráč: Thierry Henry


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články