Michal Ulrich: Bojujeme jeden za druhého a pomáhame si

No image

Zdobí ho predovšetkým bojovnosť na ihrisku a tvrdá práca. Reč je o 25-ročnom stredopoliarovi “A” mužstva Michalovi Ulrichovi, ktorý nám poskytol rozhovor pre klubový web. V Pezinku je od začiatku tohto roka a porozprával nám o jeho pôsobení v Írsku, o vstupe do súťaže i silných stránkach tímu. Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Malackám. Príjemné čítanie!


Do klubu ste prišli na začiatku tohto roka pri väčšej obmene kádra. Ako ste zatiaľ spokojný u nás?

Ešte pred príchodom som sa rozprával s trénerom, ktorý mi povedal akú má víziu do budúcna, akí hráči majú prísť a páčilo sa mi to, preto som tu. Hneď som si sadol so spoluhráčmi, sme veľmi dobrá partia a určite zavážilo aj to, že tu je môj brat Tomáš. Hrali sme predtým spolu ako dorastenci, tiež pri prechode k mužom, aj v 2.lige vo Svätom Jure a teraz sme sa tu znova stretli.

Predtým ste pôsobili v Írsku v klube St.Peter’s Athlone. Čo vás priviedlo práve do Írska?

Po tom ako Svätý Jur vypadol z 2.ligy som chcel skúsiť Írsko. Mám tam rodinu a chcel som vyskúšať zahraničie, takže som to tak skombinoval. Bol som tam polovicu roka a po futbalovej stránke to bola dobrá skúsenosť, pretože to tam funguje na vyššej úrovni ako na Slovensku. Ľudia tam žijú futbalom, je tam dobrá atmosféra, čo je logické, keďže je to blízko Anglicka. Futbalovo sa mi tam páčilo, ale čo sa týka života, práce a služieb to už bolo horšie. Rozhodol som sa ukončiť to a vrátiť sa na Slovensko, kde nám bolo lepšie. Dostal som viacero ponúk, ale najviac ma oslovila práve ponuka z Pezinka, a preto som tu.

 

Vstup do súťaže je 4 zápasy, 3 výhry a 1 prehra. V tíme určite zavládla spokojnosť s takýmto úspešným štartom..

Spokojnosť samozrejme je a je to štart do sezóny, ktorý Pezinok asi dlho nemal v tretej lige. Dúfam, že sa nám budú vyhýbať zranenia, a že budeme mať káder schopný, aby sme stále dosahovali dobré výsledky. Všetko to má ale príčinu. Keď som sem prišiel, tak vtedy sa Pezinok „znova vybudoval“, pretože prišlo veľa nových hráčov. Počas polroka sme zachránili súťaž, zohrali sme sa, a čo je hlavné, že kostra mužstva ostala a nikto neodišiel. Navyše, keď sa maká na tréningoch, tak sa to odzrkadľuje na zápasoch.

Mužstvu sa darí viac ako pred rokom počas jesene. V čom je sila tímu, z ktorej ťaží a naopak, na čom treba ešte popracovať?

Sila tímu je predovšetkým v tom, že sme dobrá partia, bojujeme jeden za druhého a pomáhame si. Je tu veľa skúsených hráčov, ktorí zabezpečujú to, aby tí mladší mali morálku a dávajú tomu vyššiu úroveň. Čo sa týka nedostatkov, tak určite nám ešte chýba väčší dôraz v koncovke. Musíme premieňať šance a dávať viac gólov.

Aktuálne nám patrí 6.priečka, ale súťaž sa iba rozbieha. Máte nejaký či už osobný cieľ, alebo spolu s tímom, ktorý by ste v tejto sezóne chceli dosiahnuť?

Hlavne to, aby sa v Pezinku hral pekný futbal, a aby sa naň fanúšikovia prišli pozrieť. Či sa vyhrá alebo prehrá, nech ľudia zatlieskajú. Myslím si, že keď sa naďalej bude takto makať, tak výsledky budú prichádzať. Našim cieľom bude udržať sa v prvej šestke, čo určite môžeme dosiahnuť.

 


VIZITKA – MICHAL ULRICH

Dátum narodenia: 10.4.1993 (25 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 9

Najväčší zážitok: hrať 2.ligu vo Svätom Jure

Najobľúbenejší klub: Liverpool FC

Najobľúbenejší hráč: Steven Gerrard


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

 

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články