Mikuláš Mikunda: Verím, že po prvom góle sa to naštartuje a začnem ich strieľať viac

No image

Stredajší pohárový zápas priniesol rozhovor s bývalým hráčom nášho súpera. Zimná posila nášho tímu Mikuláš Mikunda nám v rozhovore povedal o jeho príchode do Pezinka, o gólových hodoch v Kalinkove, či o pocitoch z prvého gólu v pezinskom drese. Jeho ďalšie vyjadrenia na podobné témy ste už mohli zachytiť v skrátenej verzii rozhovoru v predzápasovom Bulletine počas posledného domáceho zápasu práve proti Kalinkovu. Príjemné čítanie!


Pezinok je štvrtým klubom vo vašej kariére. Čo stálo za vašim príchodom ku nám?

Predseda pezinského klubu kontaktoval náš klub (pozn. FK Rača), kde som nedostával až toľko priestoru, koľko by som si predstavoval. Dostal som od neho informácie ako to tu prebieha a následne som sa prišiel trénerovi ukázať na tréning. Zapáčil som sa mu a dohodli sme sa na podmienkach. Zatiaľ sa mi tu páči a je tu aj príjemná atmosféra.

Predtým ste pôsobili v Kalinkove, kde ste najprv v sezóne 16/17 strelili 27 gólov a v nasledujúcej sezóne 31 gólov. Asi zatiaľ najlepšie sezóny pre vás..

Určite najlepšie v celej mojej kariére. Neviem, čím boli špeciálne, že sa mi v nich až tak gólovo darilo, ale pravdepodobne to bolo zmenou prostredia. Keď som prišiel z Oravy, tak to tu bolo pre mňa úplne nové, avšak nikto ma tu nepoznal. To, že sa mi tak darilo príjemne prekvapilo aj mňa. Súťaže v bratislavskom kraji sú technickejšie oproti tým na Orave, kde sa kladie väčší dôraz na fyzickú hru. Nemám problém s ani jedným spôsobom hry, pretože sa im viem prispôsobiť. Gólovo sa mi však začalo dariť až v Kalinkovo, čiže asi mi viac sedia technickejšie súťaže. Následne som sa v Rači pohyboval na hranici základnej zostavy a lavičky, aj keď som zasiahol do každého zápasu. Bola tam veľká konkurencia a hráči, ktorí v minulosti hrali prvú i druhú ligu. Chalani boli na inej úrovni, ale bojoval som zo všetkých síl.

V Pezinku zatiaľ taktiež bojujete o miesto v základnej zostave, ale už máte na svojom konte prvý zelenobieli gól. Aké boli vaše bezprostredné pocity po premiérovom zásahu v našom drese?

Bol to neskutočný pocit. Od svojho príchodu som mal dlhšiu odmlku, ale ja verím, že týmto presným zásahom sa to naštartuje a začnem strieľať góly. Tréner ma nabáda k tomu, aby som súperovej obrane znepríjemnil život a dal do toho všetko. Paradoxom je, že aj po príchode do Rače som dlhšie čakal na svoj prvý gól, ale potom sa to zlomilo a začalo to padať.

 

Dnes v semifinále Pohára BFZ privítame práve váš bývalý klub. Bude to pre vás veľmi špeciálny zápas?

Viac-menej áno. Minulý týždeň som bol pozrieť chalanov, ktorí stále hrávajú za Kalinkovo. Iní ma zase kontaktovali, že sa tešia náš vzájomný zápas, a že si ma vychutnajú, keď budem proti nim hrať. Verím, že ak nastúpil, tak sa mi podarí dať gól. Veľmi teším na tento zápas a chcem sa v ňom ukázať v čo najlepšom svetle. Tréner sa tam vymenil, ale poznám sa s celým vedením, s väčšinou spoluhráčov i niektorí spolužiaci z vysokej školy tam hrajú, čiže z tohto pohľadu to určite bude pre mňa špeciálne.

Okrem pohára sa aj jarná časť súťaže sa prehupla do druhej polovice. Čo by ste chceli v tejto sezóne s tímom dosiahnuť?

Chceme sa umiestniť v tabuľke najlepšie, ako sa len bude dať. Chceme potrápiť ťažších súperov, ktorých máme v tejto časti sezóny a samozrejme streliť čo najviac gólov. Doteraz som vo veľkom futbale ešte nevyhral žiadnu trofej, takže by bolo pekné vyhrať pohár a zdvihnúť ho nad hlavu.


VIZITKA – MIKULÁŠ MIKUNDA

Dátum narodenia: 20.11.1995 (23 rokov)

Miesto narodenia: Dolný Kubín

Číslo dresu: 7

Najväčší zážitok: strelených 7 gólov v súťažnom zápase za Kalinkovo

Najobľúbenejší klub: Borussia Dormund

Najobľúbenejší hráč: Marco Reus


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články