Miroslav Varga: Pezinok je moja srdcovka

No image

S radosťou vám prinášame zaujímavý rozhovor s novou zimnou posilou Pezinčanov. Miroslav Varga, ktorý v klube trénuje aj mladších žiakov, nám povedal viac o svojom návrate do známeho prostredia, o tom ako vníma vstup “A” mužstva do jarnej časti súťaže i o jeho úlohách na ihrisku. Aj tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti “B” mužstvu Slovana Bratislava. Príjemné čítanie!


V minulosti ste v Pezinku pôsobili a dnes ste späť v klube. Aké boli vaše prvé pocity po návrate?

Určite dobré, pretože som sa tešil, že prídem späť. Hral som jeden rok v Rakúsku a už dlhšie som rozmýšľal o svojom návrate. Aj napriek zmenám v hráčskom kádri som sa teraz v tíme stretol so spoluhráčmi, ktorých som už poznal, takže pre mňa to bol návrat do rodinného prostredia. Mužskú kariéru som začínal v Petržalke, potom som pôsobil vo Svätom Jure a následne odvtedy som bol iba v Pezinku. Navyše trénujem v klube aj mužstvo mladších žiakov, takže Pezinok je pre mňa srdcovka.

Po zimnom prestupe ste absolvovali celú prípravu, v ktorej sa tímu výsledkovo príliš nedarilo. Následne sme odohrali dva majstrovské zápasy, ako teda vnímate vstup do súťaže?

Príprava bola kvalitná, lenže počas nej sme mali problémy s chorobami a zraneniami, čiže v podstate málokedy sme boli kompletní. Už prvý majstrovský zápas ukázal, že sme konkurencie schopní a myslím si, že jarná časť súťaže dopadne dobre pre nás. Určite sa nebudeme nachádzať v tabuľke tam, kde sme teraz. Všetci chceme ísť vyššie a verím tomu, že našimi výkonmi pritiahneme ľudí na tribúnu. Tím je výborne poskladaný, sú tu kvalitní hráči, dlhšie sme sa zohrávali, ale ako som spomenul, už duel s Ivankou ukázal, že kvalita tu je, a keď budeme všetci tvrdo pracovať, tak to príde.

Vaše úlohy v mužstve sú prevažne defenzívne vzhľadom na váš post v posledných zápasoch. Máte nejaké špeciálne úlohy v zápasoch resp. čo konkrétne môžeme od vás očakávať na trávniku?

Áno, s Ivankou som začal ako defenzívny záložník, potom som sa posunul ešte nižšie. Bude to tak lepšie, keď sa budem venovať defenzíve a ofenzívu nechám kreatívnejším hráčom. Mojou úlohou bude zlepšiť organizáciu, lebo v príprave sme dostávali veľa gólov z určitých pozícií, čomu by sme sa chceli vyvarovať. A samozrejme to hlavné, chcem pomôcť k tomu, aby sme inkasovali čo najmenej gólov.

Okrem aktívnej hráčskej kariéry ste rozbehli aj tu trénerskú. Ako sa vám zatiaľ darí počas vášho dvojročného procesu s mužstvom mladších žiakov?

Tím mladších žiakov je tiež moja srdcovka. Spolu s trénerom Mirom Terlandom sme mužstvo prebrali v nie najlepšej kondícii, ale výsledky i výkony sa zlepšili, čo môžeme vidieť aj na postavení v tabuľke. Je tam vidieť progres, a čo je pre mňa hlavné, tak sme spravili super partiu. Deti sa tešia na tréningy, tešia sa na zápasy a myslím si, že sa nám podarilo ich doviesť k tomu, aby mali lásku k futbalu.

Naše „A“ mužstvo sa aktuálne nachádza na 15.mieste. Mieste, s akým umiestnením by ste boli na konci sezóny spokojný?

Všetci vieme v akej sme situácii. Ako som spomínal, naše mužstvo má kvalitu, vždy som bol maximalista v určovaní cieľov a bol by som rád, keby sme sa umiestnili v hornej polovici tabuľky. Verím, že my na to máme.


VIZITKA – MIROSLAV VARGA

Dátum narodenia: 29.2.1992 (26 rokov)

Miesto narodenia: Lučenec

Číslo dresu: 19

Najväčší zážitok: Postup s Pezinkom do 3.ligy pred pár rokmi

Najobľúbenejší klub: Real Madrid

Najobľúbenejší futbalista: Isco

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články