Mládežnícke tímy na sústredení v Zlatých Moravciach a Luhačoviciach

No image

Družstvá U17 a U15 absolvovali počas minulého týždňa sústredenie v ligových podmienkach v Zlatých Moravciach, pričom súčasťou sústredenia bol aj zápasy proti domácim Zlatým Moravciam. Zároveň tím U19 vycestoval do českých Luhačovíc, kde taktiež okrem prípravy absolvoval aj prípravný zápas.


Starší dorastenci pod vedením trénera Borisa Hujberta, mladší dorastenci pod vedením trénera Eduarda Pazmányho a U15-ka na čele so zastupujúcim trénerom Imrichom Nagym si kvalitne zatrénovali. Nový tréner tímu U15 – Ernest Mészáros sa sústredenia nemohol zúčastniť. Hráči U17-ky a U15-ky spolu s realizačným tímom boli ubytovaní v hoteli ViOn, priamo v areáli miestneho futbalového klubu. Družstvo U19 si vyskúšalo tréningové podmienky v Luhačoviciach v Českej Republike.


U19: Boris Hujbert o sústrenení v Luhačoviciach, ČR

Sústredenie v Luhačoviciach sme absolvovali takmer s kompletným kádrom pre nadchádzajúcu sezónu 2023/24. Po predošlých rokoch som sa rozhodol trochu pre zmenu a vymenili sme Zlaté Moravce za Luhačovice v Českej Republike.

Na sústredení sme absolvovali celkovo 6 tréningových jednotiek a jeden prípravný zapas proti súperovi z III.ligy staršieho dorastu v ČR mužstvu Uhorský Brod U19. Taktiež sme chalanom dopriali trochu regenerácie a namiesto jedného tréningu si chlapci oddýchli vo výbornej mestskej plavárni v Luhačoviciach, nakoľko sme videli, že chalani už toho majú po predošlých tréningoch dosť a potrebujú odfúknuť.
Myslím si, že na tréningoch sa makalo podľa našich predstáv a nabrali sme požadovaný kondičný a silový objem, na ktorý ešte budeme nadväzovať v nadchádzajúcej časti prípravy.

Podmienky na tréning boli výborné, nakoľko sme mali k dispozícií dvakrát denne na dve hodiny ihrisko s prírodnou trávou a v prípade nepriaznivého počasia bolo k dispozícií aj ihrisko s umelou trávou.
V čase voľna sme robili analýzu zápasov, ktoré sme odohrali a nakoľko sa hrali aj kvalifikačné predkolá európskych pohárov tak sme po večeroch premietali zápasy na plátne a fandili našim klubom.
Sústredenie ako celok hodnotím ako vydarené, nakoľko sa dobre trénovalo a čo je dôležité – verím, že toto sústredenie splnilo účel pri tvorbe nového družstva U19, kde sa chalani navzájom spoznali a vytvorili dobrú partiu. To bude dôležité v bojoch o popredné priečky v súťaži.

Na záver by som chcel poďakovať kondičnému trénerovi Alexovi Lukovicsovi, ktorý sa tak isto zúčastnil sústredenia a bol mi vo všetkom nápomocný, ale hlavne dohliadal a usmerňoval chalanov na správnu techniku v cvičeniach. Samozrejme ďakujem aj rodičom za ich ústretovosť a podporu pri realizácií tohto sústredenia.

Zápas sústredenie v Luhačoviciach

PŠC Pezinok U19 – Uherský Brod U19 (III.liga ČR) 5:3 

Goly : Borza 2, Czinege, Gruber, Gura

Základná zostava: Šarmír – Terlanda, Badinský, Kalman, Tyko, Balco, Šramota, Borza, Kovár, Moravčík, Richtárik

Striedali : Czinege, Repčak, Pažitný, Kremský, Špačinsky, Gura, Grúber, Somorovský


U17: Eduard Pazmány o sústrenení v Zlatých Moravciach

Na sústredení sa zúčastnilo 19 hráčov, čo je veľmi slušný počet. V Zlatých Moravciach sme našli perfektné podmienky – ubytovanie, strava a tréningové podmienky boli na veľmi dobrej úrovni.

V pondelok  po ubytovaní a krátkej porade sme mali prvý tréning. Chlapci trénovali trojfázovo a musím povedať, že na moje prekvapenie to zvládli chlapci veľmi dobre. Nebol žiadny problém s prístupom ani s disciplínou. Mužstvo pochopilo, že len tvrdá práca a 100% prístup prinesie svoje ovocie. Nebudem nikoho vyzdvihovať, pretože sme pracovali tvrdo ako mužstvo.

Výsledkom celého snaženia na sústredení bol zápas proti Vrábľom U19 ”B”, kde ma chlapci veľmi milo prekvapili nasadením, prístupom aj herným prejavom a po jednoznačnom víťazstve 8:2 (po polčase 4:0) sme odchádzali zo sústredenia spokojní.

Po príchode zo sústredenia sme mali deň voľna a následne nás čakal ďalší prípravný zápas proti kvalitnému súperovi z Galanty, kde sme nadviazali na tréningy a zápas zo sústredenia a vyhrali sme 3:0 .

Chcem sa ešte poďakovať trénerovi Imrovi Nagyovi, s ktorým sme vytvorili perfektnú dvojicu s rovnakým prístupom a verím, že U17 posunieme vyššie.

Zápas sústredenie v Zlatých Moravciach

PŠC Pezinok – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 8:2

Góly: Mužik 3, Fraňo. Potočný, Polkoráb, Sulan, Nagy

Základná zostava: Ighomitedo – Foltanovič, Fitzgerald, Živner, Kummer, Sulan, Nagy, Polkoráb, Granec, Rolný, Potočný

Striedali : Fraňo, Mužík, Piovarči, Čapucha, Borovský, Moravce, Šándor, Mihálik


U15: Imrich Nagy o sústrenení v Zlatých Moravciach

Sústredenie sme absolvovali v Zlatých Moravciach, kam chodíme kvôli výborným podmienkam už dlhší čas. Chlapci trénovali spolu s kategóriou U17 a túto kombináciu sme si veľmi pochvaľovali s trénerom Eduardom Pazmánym.

Celkovo sme absolvovali 10 tréningových jednotiek a jeden prípravný zápas so Zlatými Moravcami U15. Chlapci po náročných tréningoch odohrali bojovný zápas, ktorý splnil očakávania a aj napriek kvalite súpera dokázali uhráť nerozhodný výsledok 2:2. Čo sa týka tréningov, chlapci pracovali na 100 % a dali do toho všetko. Počas sústredenia sa vytvorila dobrá partia, ktorú verím, že udržia aj počas ďalšej prípravy a celej sezóny.

Zápas sústredenie v Zlatých Moravciach

PŠC Pezinok – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:2

Góly: Piovarči, Jahn

Základná zostava: Mihálik – Granec, Hambeis, Demko, Baláž, Nagy, Dominik, Uscky, Putyera, Jahn, Dian

Striedali : Moravec, Piovarči, Ančic,Dragula, Košťál, Šándor, Ighomitedo, Minarovič


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články