Nová klubová koncepcia trénovania v Pezinku

No image

Futbalový klub PŠC Pezinok v spolupráci s dvomi skúsenými trénermi Eduardom Vilčinským a Lukášom Strelkom sa podieľali na vypracovaní novej klubovej koncepcie trénovania za účelom skvalitnenia výkonnosti našich mládežníkov a ich tréningového procesu.


Nová klubová koncepcia určuje smer tréningového procesu, o ktorý sa tréneri družstiev budú opierať. Viac o nej prezradil predseda klubu Ernest Mészáros: “Táto koncepcia je vypracovaná pre všetky vekové kategórie, a teda od prípravky U5 až po seniorské tímy. Chceme zabezpečiť nadväznosť medzi tréningovými procesmi v jednotlivých kategóriách. Našim cieľom je, aby sme v doraste mali kompletných futbalistov rôznych výkonnosti.”

Koncepcia bola vypracovaná skúsenými slovenskými trénermi Eduardom Vilčinským a Lukášom Strelkom, ktorí v kariére boli hráčmi MŠK Žilina a majú skúsenosti s ich futbalovou koncepciou. Naša koncepcia je prispôsobená lokálnym podmienkam a aktuálne už prebieha fáza aplikácie. Predseda klubu priblížil začiatok tohto procesu: “Aktuálne aplikujeme prvé tréningové jednotky na naše klubové deti. Som rád, že sa dostaneme do bodu, kedy deťom budeme ponúkať ešte kvalitnejší tréningový proces. Nová koncepcia je živý materiál, ktorý sa bude vyvíjať a prispôsobovať našim ďalším krokom v trénovaní. Som rád, že vznikla táto koncepcia, lebo ako klub sme ju potrebovali” zakončil.

Fotografia z prvého vzdelávacieho seminára trénerov (august 2021).

Prvý vzdelávací seminár trénerov ohľadom novej koncepcie prebehol v auguste tohto roka, kedy bola vyhotovená aj fotografia k tomuto článku. Počas najbližšieho roka prebehne ešte niekoľko seminárov, aby tréneri boli zžití s pezinskou identitou a spôsobom akým sa bude klub v oblasti zápasov a trénovania uberať.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články