
Pred začiatkom súťaže sme dotiahli príchod brankára Patrika Švábeka! Stále iba 23-ročný gólman k nám prichádza na hosťovanie do konca sezóny z klubu FC Spartak Trnava!
Patrik pôsobí v našom klube ako tréner mládežníckych brankárov takmer dva roky, ale bohužiaľ mu jeho dlhodobé zranenie nedovolilo byť v plnej tréningovej záťaži. Sme veľmi radi, že sa mu podarilo dať zdravotne dokopy a počas jari pomôže nášmu tímu.
S futbalom začínal v rodnom Limbachu, ale už v roku 2012 sa sťahoval do Spartaka Trnava. Tam hájil farby čierno-červených 2 a pol roka predovšetkým v tzv. juniorke.
Následne sa na 4 mesiace sťahoval do klubu s názvom Športové kluby Blava 1928 a potom do Svätého Jura. Práve Juranom výrazne pomohol k postupu z tretej do 2.ligy, v ktorej si nasledujúcu sezónu 2016/17 taktiež zachytal. Práve v druholigovej sezóne však prišli spomínané zdravotné problémy a Paťo si musel dať pauzu od futbalu. Teraz je však 100%-ne pripravený a stáva sa treťou zimnou posilou Pezinčanov.
Paťo, vitaj u nás!
Čítajte tiež rozhovor z leta 2018: PATRIK ŠVÁBEK: V PEZINKU JE VEĽA ŠIKOVNÝCH BRANKÁROV