Novým trénerom prvého tímu sa stal Tomáš Kállay

No image

Prvý tím povedie od novej sezóny 45-ročný tréner Tomáš Kállay. Pezinčan, ktorý prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami v našom klube, sa k nám vracia po 24 rokoch.


V auguste 1995 prestúpil ako hráč z Pezinka do rakúskeho SC Lassee. Väčšinu svojej hráčskej kariéry následne strávil práve v Rakúsku a na záver prišiel na Slovensko. Počas nej začal aj s trénovaním a dnes má UEFA-B licenciu. Trénoval mládež v Štvrtku na Ostrove, kde viedol aj prvý tím. Koučoval aj rakúsky UFC Podersforf, Nový Život, Šenkvice, či naposledy U14-tku v Šamoríne.

Úvodné slová p.Kállaya po príchode do klubu: „S futbalom som začínal práve tu ako 6-ročný, čiže som odmalička Pezinčan. Prešiel som si všetkými mládežníckymi kategóriami vrátane prvého tímu, kde som bol približne jednu sezónu. V tej dobe ma tréner Šarmín vytiahol do „Á“-čka a potom som odišiel do Rakúska. Rád sa vraciam do Pezinka, pretože klub mi niečo dal a myslím si, že mu potrebujem niečo vrátiť. Chcel som opäť trénovať mužov a zároveň je to pre mňa nová výzva. Prichádzam na miesto, kde je oproti minulosti všetko prerobené, areál je zmenený, „sahara“ už nefunguje, je z toho pekné ihrisko a samozrejme okolie je tu krásne. Verím, že po futbalovej stránke to nakopneme a budeme napredovať.“

Po konci jarnej časti absolvoval s tímom úvodný tréning a následne 6.júla začal s mužstvom letnú prípravu. Počas nej odohrajú jeho zverenci 2 prípravné zápasy a jedno stretnutie pohárového Slovnaft Cupu.

Pán Kállay, vítame vás späť v klube a nech sa vám darí!


Trénerska kariéra

Štvrtok na Ostrove (mládež), Štvrtok na Ostrove (prvý tím), UFC Podersdorf (prvý tím), FC Nový Život („B“ tím), ŠK Šenkvice (prvý tím), ŠTK Šamorín (mládež)


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

 

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články