Patrik Švábek: V Pezinku sa cítim ako domáci

No image

Prinášame vám rozhovor so zimnou posilou A-tímu Patrikom Švábekom. Stále iba 23-ročný brankár už chytal napríklad aj v Spartaku Trnava a v rozhovore nám povedal viac o jeho dojmoch po príchode do Pezinka, o vstupe do súťaže, či ako sa darí pezinským mládežníckym brankárom, ktorých trénuje. Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Vajnorom a teraz vám prinášame jeho kompletnú verziu. Príjemné čítanie!


Vitajte v klube, aké boli vaše prvé dojmy po príchode do Pezinka?

Boli veľmi dobré, pretože som prišiel do mužstva, ktoré som poznal. Aj preto som sa rozhodol ku návratu ku brankárskemu remeslu. Tým, že tu trénujem mládežníckych brankárov, tak som sa s chalanmi z A-tímu stretával na tréningových ihriskách. Takisto prostredie som tu poznal a vzhľadom na to, že som z Limbachu, tak odmalička sledujem pezinský futbal. Cítim sa ako domáci.

Pred príchodom ste boli dlhodobo zranený, o čo konkrétne sa jednalo a ako sa teraz cítite?

Bol som zranený približne rok a pol. Začalo to vo Svätom Jure, mal som poškodenú platničku, ale stále som s tým cvičil, aby som spevnil chrbát a opäť mohol začať trénovať. Preto sme sa aj tak dohodli s trénerom i predsedom klubu, že skúsim prvý polrok, či to bude držať, a či budem môcť robiť futbal naplno. Aktuálne som však 100%-ne pripravený zasiahnuť do zápasu.

S tímom ste absolvovali aj časť zimnej prípravy. Ako by ste zhodnotili vašu i tímovú pripravenosť na majstrovskú jar?

Podľa mňa je mužstvo pripravené dobre. Na tréningoch jazdíme, makáme a funguje aj kolektív. Všetci sa chceme zlepšovať, veľa vecí robíme dobre, ale musíme popracovať na prechodovej fáze do útoku. To je najväčšia slabina, kde nás najviac tlačí päta. Strieľame málo gólov, ale dúfam, že nám trošku bude šťastie priať, aby sme skončili v hornej polovici tabuľky.

Vstup do súťaže nebol príliš pozitívny, ale zase ani negatívny. Ako ste to vy videli?

Myslím si, že vstup do súťaže nám príliš nevyšiel. Pohoreli sme na tom, že sme nestrelili góly a vytvorili sme si málo šancí. Je to veľká škoda, pretože keď sa nedávajú góly, tak sa aj obrana začína trápiť a ide to ruka v ruke. Teraz naposledy v Malackách to však bolo oveľa lepšie. Pevne verím, že sa to zlomilo a začneme znova vyhrávať.

V tabuľke sa aktuálne nachádzame na 8.priecke. Vaša predikcia nášho postavenia po konci sezóny?

Reálne si myslím, že môžeme skončiť do šiesteho-siedmeho miesta. Samozrejme musíme chytiť víťaznú šnúru a zbierať cenné body. Som rád, že Dušanovi sa darí v bráne a vo viacerých zápasoch nás zachránil. Má formu a ja som tu momentálne aj od toho, aby som mu pomohol, aby cítil konkurenciu, a aby aj on napredoval ďalej.

Spomínali ste, že ste trénerom našich mládežníckych brankárov. Dá sa to stíhať popri vašom vyťažení?

Je toho dosť, ale vôbec to nie je tak, že by som sa chalanom venoval menej kvôli vyťaženiu v A-tíme. Brankárom sa venujem naplno, mám vyčlenené dni, kedy máme s tímom tréningy a dni, kedy trénujem s mládežníckymi brankármi. Navyše ešte stále musím posilňovať spomínaný chrbát, aby sa mi neobnovilo zranenie, ale dá sa to všetko stíhať.

Keď spomíname brankárov, tak s nimi pracujete už 2 roky. Čím sú pezinskí gólmani charakteristickí?

Naši brankári nie sú výškové typy, ale skôr technické. Napriek tomu, že máme tvrdé tréningy, tak som veľmi rád, že chalani na sebe makajú a tešia sa na každý tréning. Nemôžem na nich povedať pol krivého slova. Pre pezinských brankárov je výhodou, že viacero z nich napriek svojmu veku chytá v starších kategóriách, čo ja veľmi kvitujem, lebo rastú so staršími a silnejšími súpermi. Horšie je to s rozohrávkou, ale to nie je problém iba v Pezinku, ale celoslovenský problém. V dnešnej dobe už musia brankári vedieť hrať nohou ako stopér, a to je nedostatok, na ktorom sa snažíme pracovať.


VIZITKA – PATRIK ŠVÁBEK

Dátum narodenia: 8.6.1995 (23 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 30

Najväčší zážitok: v bráne proti Krasnodaru

Najobľúbenejší klub: Liverpool FC

Najobľúbenejší hráč: Alisson Becker


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články