Pezinským talentom nebránime v prestupe do lepších klubov, odchádzajú do Trnavy, Senice či Interu

No image

Futbalový klub PŠC Pezinok vychoval v posledných rokoch množstvo talentovaných chlapcov. Tým, ktorí mali na viac a dostali ponuku od lepších klubov, sme nebránili v prestupe, pretože sme vedeli, že to je najlepšie riešenie pre rozvoj ich kariéry. Niektorí u nás strávili iba chvíľu na hosťovaniach, ale hneď bolo jasné kam povedú ich ďalšie kroky. Za posledné roky sa najviac darilo nasledovnej trojici bývalých pezinských hráčov.


16-ročný Peter Belko začínal s futbalom v Limbachu, odkiaľ v roku 2012 prestúpil do Pezinka. V našom klube strávil 3,5 roka, keď následne zamieril na jednoročné hosťovanie do Senca, potom na 1,5 roka do Spartaka Trnava a poslednú sezónu je na hosťovaní v prvoligovom klube FK Senica. Práve v tomto klube je primárne v tíme do 17 rokov, ale nazrel aj do 19-tky, či absolvoval aj pár tréningov s A-tímom. V aktuálnej sezóne sa mu v súťažných zápasoch podarilo streliť už 9 gólov.

Ďalším Pezinčanom je 14-ročný Matej Terlanda, ktorého materským klubom je Cajla, odkiaľ v roku 2014 prestúpil do Svätého Jura. O dva roky neskôr prišiel k nám a pred začiatkom aktuálneho ročníka sa sťahoval do Spartaka Trnava. Tam pôsobí v tíme do 15 rokov a my veríme, že sa mu podarí presadiť vo veľkej konkurencii. Matej tam je zatiaľ na ročnom hosťovaní, ale ak bude šikovný, tak mu ho radi predĺžime.

Tretím talentom je stále iba 12-ročný Marek Basár, ktorý začínal s futbalom vo Svätom Jure. V minulom roku bol na hosťovaní práve v našom klube a aktuálnu sezónu je na ročnom hosťovaní taktiež v Spartaku Trnava. Aj pri Marekovi veríme, že sa mu podarí udržať v náročnej konkurencii a prajeme mu veľa šťastia v jeho kariére.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články