Podujatie osláv storočnice klubu odkladáme na rok 2022, výstava a vydanie knihy prebehnú v auguste tohto roka

No image

Podujatie osláv storočnice klubu odkladáme na rok 2022, výstava a vydanie knihy prebehnú v auguste tohto roka


Na základe aktuálnych opatrení vlády a neistej situácie spojenej s pandémiou Covid-19, sa museli predstavitelia klubu PŠC Pezinok zaoberať situáciou spojenou s podujatím osláv storočnice. Náročná situácia, prísne podmienky a i rôzne iné faktory prispeli k nasledovnému rozhodnutiu.


Futbalový klub PŠC Pezinok odkladá podujatie osláv storočnice z augusta tohto roka na 27. august 2022. Podľa aktuálne platných opatrení by sa hromadného podujatia mohlo zúčastniť maximálne 1 000 osôb, a to za prísnych podmienok, medzi ktoré patrí napríklad povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, odstup od iných osôb aspoň 2 metre, a zároveň buď negatívny výsledok testu na ochorenie Covid-19, alebo potvrdenie o prekonaní vírusu alebo očkovanie vakcínou. Pre organizátorov, ktorí očakávajú návštevnosť niekde nad hranicou 1 000 osôb, by vznikla navyše povinnosť evidencie návštevníkov, a navyše by sa aj zvýšili náklady spojené s kontrolou dodržiavania opatrení. Po dôkladnom uvážení sme sa rozhodli podujatie odložiť, pretože tieto opatrenia by nielenže znížili počet prítomných návštevníkov na podujatí, ale znížili by aj ich samotný komfort.

Očakávaná návštevnosť na športovo-kultúrnom podujatí bola vyhodnotená na základe viacerých faktorov. Patrí tam počet účastníkov celodenného programu (družstvá, kapely, oceňované osoby, organizátori a pod.), odhadovaný počet návštevníkov, ale i skúsenosti partnerských futbalových klubov s oslavami takejto veľkosti. Celkový počet odhadovaných návštevníkov sa vyšplhal nad hranicu 1 000 osôb, čo zároveň tvorí aj hranicu v rámci opatrení spojených s organizáciou hromadných podujatí.

Situáciu sme pozorne monitorovali od začiatku tohto roka. Sme si vedomí toho, že v auguste tohto roka môže byť situácia priaznivá, ale zároveň i veľmi nepriaznivá. My sa však musíme rozhodnúť podľa aktuálnych opatrení, pretože dodávatelia, účastníci, partneri, ale i návštevníci očakávajú rozhodnutie už v tomto čase.

Keď sa vrátime do roku 2020, tak z dôvodu pandémie sa o rok odkladali aj také podujatia svetového formátu, ako sú Majstrovstvá Európy vo futbale, alebo aj Letné olympijské hry v Tokiu. Zdravie návštevníkov bolo na prvom mieste a my zastávame ten istý názor. Síce odložením podujatia osláv stratíme 1 rok, ale pevne veríme, že v auguste 2022 sa podujatie bude môcť uskutočniť bez akýchkoľvek obmedzení spojených s pandémiou.

Napriek tomu chceme spraviť maximum pre pezinských fanúšikov. Rozhodli sme sa neodkladať výstavu historických fotografií a materiálov z nášho klubu, ani vydanie publikácie ku storočnici. Výstava sa začne v druhej polovici augusta 2021, kedy zároveň spustíme aj predaj knihy. V najbližšom čase zverejníme podrobné informácii o možnosti návštevy výstavy, zakúpenia publikácie a iných aktivitách spojených s klubovou storočnicou.

Veríme, že pezinskí fanúšikovia porozumejú tomuto rozhodnutiu, ktoré klub urobil na základe spomenutých faktorov. Klub si je vedomý toho, že nie každý s ním bude súhlasiť, avšak predstavitelia klubu zastávajú názor, že oslavy storočnice by mali byť veľkolepé, dôstojné, a aby na akcii bola uvoľnená atmosféra. Zároveň zastávajú názor, že posunutím podujatia o rok neskôr robia rozhodnutie v prospech zdravia a komfortu návštevníkov, ktoré sú pre nich na prvom mieste.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články