Posezónny ROZHOVOR s predsedom klubu Ernestom Mészárosom

No image

Posledným rozhovorom v tejto sezóne bude s predsedom klubu Ernestom Mészárosom, ktorý povedal viac o letnej príprave, o pohyboch v kádri, o mládeži, “B” tíme, ale i cieľoch do budúcej sezóny. Tento rozhovor bol robený ešte pred finálovým zápasom Pohára BFZ.


Prvý tím sa umiestni na 10. alebo 11.mieste a zároveň sa dostal do finále Pohára BFZ. Ako by ste zhodnotili sezónu?

Pokiaľ sa nám podarí vyhrať vo finále, tak to bude náplasť za to, že skončíme až na 10.mieste. Očakávania pred sezónou boli určite vyššie, pretože sme sa chceli umiestniť okolo 5-6.miesta v tabuľke, čo sa nám nepodarilo, takže je tam mierne sklamanie. Myslím si, že káder bol vyskladaný dobre, a aj kvalitatívne to bolo nastavené v poriadku. Pokiaľ sa nám nepodarí vyhrať vo finále, tak sezóna sa nebude dať označiť za úspešnú.

Sezóna sa víkendovým domácim zápasom skončí. Viete nám povedať niečo viac o letnej príprave?

Letná príprava začne tréningom 6.júla v sobotu. Prípravných zápasov bude menej ako v minulých rokoch, keďže liga štartuje 10.augusta a je tam iba mesiac na prípravu. Oproti minulým sezónam sme sa rozhodli nehrať prípravné zápasy v týždni. Keď sa nám podarí vyhrať spomínané finále, tak budeme hrať Superpohár s českým mužstvom a navyše budeme hrať aj zápas v súťaži Slovnaft Cup, ktorý je na pláne taktiež pred súťažou. Priateľské stretnutia začínajú 13.júla v sobotu proti „B“ tímu Spartaku Trnava a ďalšie zápasy sú v štádiu riešenia aj z dôvodu pohárových duelov.

Prestupové obdobie vždy prináša pohyby v kádri. Bude to platiť aj o pezinskom tíme?

Určite áno. Niektorí hráči nás budú musieť opustiť, pretože kvalitatívne nenaplnili naše očakávania, ale prišla aj stagnácia niektorých hráčov, ktorí sú tu dlhšie, takže nastane istá obmena kádra. Opustia nás približne piati hráči a malo by prísť okolo sedem hráčov vrátane dorastencov i hráčov, ktorí sa vrátia z hosťovaní. Bude to rušné prestupové leto, ale kostra tímu zostane, a čo je pre nás dôležité, tak chceme, aby tu ostali Pezinčania.

Pred jarnou časťou sezóny klub zaviedol zvýšenie vstupného, nové vstupenky i permanentky. Splnili tieto novinky očakávania?

Chceli sme dosiahnuť, aby sme vedeli presný počet ľudí nachádzajúcich sa na štadióne počas zápasov. V minulosti to bolo tak, že keď prišiel niekto a povedal, že tu hráva, tak bol pustený do areálu bez toho, aby platil vstupné. Naša mládež dostala permanentky, ktoré sú kontrolované cez aplikáciu, čiže presne vieme koľko ľudí prešlo cez bránu. Samozrejme aj tréneri mali tieto permanentky a možnosť zakúpiť si ju mali aj naši fanúšikovia. Nám ako klubu to veľmi pomohlo. Samotné nové vstupenky nezvýšili návštevnosť zápasov, ale na druhej strane je to prínos pre klub, že aj lístok má dizajn, ktorý pekne vyzerá.

Viaceré pezinské mládežnícke tímy dosiahli pekné umiestnenia. Ktoré mužstvo vás osobne najviac potešilo?

Bolo ich viacero, ale potešil ma výsledok mladších dorastencov, ktorí v základnej časti sezóny skončili na druhom mieste, keď boli veľmi blízko k prvému Sencu. Keď sa začala hrať nadstavbová časť, tak úvodné tri kolá boli aj na prvom mieste, ale doplatili na nižší počet hráčov a rozdielnu kvalitu v tíme. Ukázalo nám to však, že v tíme sú chalani, ktorí majú potenciál do budúcich sezón, ale aj do prvého tímu. Taktiež ma potešili výsledky starších žiakov a práca trénera Hujberta, ktorí skončia pravdepodobne na štvrtej priečke v 2.lige, čo je výborný výsledok. Umiestnia za mužstvami ako Šamorín, Rača a Senec, čo sú vlastne kluby, s ktorými sa chceme porovnávať. Možno pred niekoľkými rokmi robili lepšie s mládežou, ale my sme sa napriek tomu dostali hneď za nich v tabuľke. Čo sa týka mladších žiakov, tak tam tréner Terlanda urobil skvelú robotu, kde tím skončí pravdepodobne na druhom mieste. Takisto v prvej polovici súťaže boli niekoľko kôl aj na prvom mieste. Dobrá práca bola odvedená aj v „B“ tíme mladších žiakov, ktorí síce sú v súťaži so slabšou konkurenciou, kde je iba šesť mužstiev, ale ich druhá priečka značí o tom, že aj tie deti, ktoré boli zaradené do „B“ tímu, tak majú svoju kvalitu. Začína sa nám ukazovať aj práca s prípravkami, ktorú sme naštartovali, keď som prišiel do klubu. Prípravky už nie sú v súťažiach iba do počtu, dokonca U11-tka je druhá, U10-tka je tretia a U9-tka to sú chlapci, ktorí len nedávno začali a už vyhrali niektoré zápasy. Herný prejav tohto tímu sa podstatne zlepšil a je vidieť, že za rok urobili kus dobrej roboty. Štartovala aj U8-čka, ktorú sme prvýkrát prihlásili do súťaže. Mužstvo je na prvom mieste, a aj to odzrkadľuje našu prácu s mládežou.

Naposledy ste v rozhovore spomínali vytvorenie “B” tímu, ktorý by mal pôsobiť v 6.lige. Ako to vyzerá s prihlásením do súťaže?

Je to veľmi náročné, keďže z aktuálneho tímu starších dorastencov vychádzajú 8 hráči, ale reálne našimi sú len dvaja. Z toho jeden sa zapojí do prípravy mužov a druhý chlapec ide študovať do zahraničia na vysokú školu. Zatiaľ teda odkladáme vytvorenie „B“ tímu o ďalšiu sezónu, kedy z dorastu budú vychádzať kmeňoví hráči Pezinka.

Pezinskému klubu sa končí súťažný ročník. Aké sú ciele na novú sezónu?

Čo sa týka mužského tímu, tak určite sa posunúť v tabuľke vyššie a vyhrávať viac domácich zápasov, aby fanúšikovia odchádzali zo štadióna spokojní, čo sa nám v tejto sezóne moc nedarilo. Dúfam, že sa naša zaujímavá hra ukáže aj na výsledkoch. Čo sa týka mládeže, tak chceme stále napredovať. Prichádzajú k nám noví licencovaní tréneri, takže očakávame, že úroveň mládeže, ktorá túto sezónu bola dobrá, sa ešte zvýši a stále sa bude posúvať vpred.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články