Predstavenie hráča – Rastislav Srnánek

No image

Aj dnes pokračujeme v predstavovaní osobností z klubového prostredia a sme radi, že vám prezradíme niečo viac o hráčovi, ktorý v Pezinku hrá takmer od začiatku svojej kariéry. Rastislav Srnánek pôsobí v klube od svojich 12-tich rokov a odvtedy prešiel cez všetky ostatné mládežnícke kategórie. Podarilo sa mu presadiť v “A” mužstve, kde dnes zastáva pozíciu stredného obrancu, hoci rád hrá na viacerých postoch. Okrem prechodu do kategórie dospelých si zaspomínal taktiež na mládežnícke časy, počas ktorých zažil veľa nezabudnuteľných zážitkov. Tento krátky rozhovor ste mohli vidieť aj v Bulletine pred posledným domácim zápasom proti Vajnorom!


Počas svojej kariéry si hral prevažne v pezinskom klube, kde si prešiel takmer cez všetky mládežnícke kategórie. Ako si spomínaš na tieto časy?

Moje prvé dva futbalové roky som strávil v Grinave, kde som začal hrať v prípravke, a keď sa rodil prechod k mladším žiakom, tak som zmenil pôsobisko a zamieril do PŠC. Moje mládežnícku etapu v klube sprevádzali tréneri Slimák a Miškovský, s ktorými som zažil veľa nezabudnuteľných momentov. Spolu s celým ročníkom 95 sme iba raz hrali proti vekovo rovným súperom, a vtedy sa nám podarilo vyhrať súťaž starších žiakov. Boli to skvelé časy, pretože sa zišiel dobrý kolektív, a aj v súčasnosti sa občas všetci spolu stretneme.

 

Ešte v dorasteneckom veku sa začal realizovať tvoj prechod do kategórie dospelých. Myslíš, že to bolo priskoro alebo práve naopak, ti táto skúsenosť dala niečo do kariéry?

Som presvedčený, že práve toto obdobie mojej kariéry bolo veľmi dôležité. Už v 16.rokoch som mal možnosť trénovať s mužmi, najprv pod vedením Riša Slezáka a neskôr ma trénoval Daniel Federl. Potom však klub spadol do 5.najvyššej ligy, veľa hráčov odišlo a prišla šanca na to, aby som sa ukázal. V pomerne mladom veku som okúsil mužský futbal, v súbojoch som skúšal koľko si môžem dovoliť aj proti starším hráčom a následne som aj ja začal pritvrdzovať. Sám na sebe vidím, že sa mi teraz hrá veľmi dobre a verím si v osobných súbojoch.

 

Na ihrisku dlhodobo hráš na pozícii stredného obrancu. Chcel si si niekedy vyskúšať aj iný post?

Spočiatku bola moja pozícia v strede zálohy alebo v útoku, a až neskôr prišiel prechod do obrany. V starších žiakoch začali chalani vypadávať, a tak som musel zahrať krajného obrancu. Vzhľadom na to, že som bol vysoký, tak netrvalo dlho, aby som zaplnil stopérske miesto, ktoré mi dodnes ostalo. Mne osobne sa páči post  stopéra, aj keď radšej hrám na miestach, kde sa viac nabehám. Nedávno som v zápase nastúpil ako útočník a veľmi sa mi páčila táto staronová pozícia na ihrisku.

 

Rasťo, ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov v kariére!


Rastislav Srnánek

Nar. 13.9.1995 (21 rokov)

Číslo: 10

Hráčska kariéra: GFC Grinava, PŠC Pezinok

Zdieľať článok