No image

Prvý ročník projektu „Splň si domáce úlohy, odmeníme ťa vysvedčením“ bol úspešne ukončený


Futbalový klub PŠC Pezinok organizoval počas posledných 7 týždňov projekt spočívajúci v plnení futbalových domácich úloh. Tréner posielal hráčom zadania, a tí museli posielať ich vypracovanie v podobe videí. Do prvého ročníka sa prihlásilo 150 detí z mládežníckych tímov od U8 po U13 a WU15, pričom 90 detí projekt dokončilo a budú odmenené vysvedčením. Pre obdržanie klubového vysvedčenia bolo potrebné splniť aspoň 8 úloh z 12 možných. Klub hodnotí projekt ako úspešný a zváži jeho pokračovanie aj počas budúceho roka. Na základe spätnej väzby od hráčov, rodičov a trénera vieme, že hráči sa dokázali zlepšiť v individuálnych zručnostiach, čo bolo aj cieľom samotného projektu.


Úlohy deťom zadával tréner Alexander Lukovics, ktorý v klube trénuje tím prípravky U10 „A“. Zadania prispôsoboval veku detí a pri vyhodnocovaní bral ohľad na technické prevedenie a vynaloženú snahu. Tréner bol spokojný s plnením domácich úloh: „Tento projekt prekročil moje očakávania. Nečakal som, že deti a rodičia budú mať tak veľký záujem, aký mali. Bolo vidieť, že deti sa plnením úloh bavili, veľmi sa snažili a hlavne poctivo makali, aby mi poslali to najlepšie, čo vedia. Priznám sa, že niektoré úlohy naozaj neboli ľahké. Všetci to však zvládli výborne a verím, že sa posunuli na futbalovo vyššiu úroveň. Možnosť trénovania v domácich podmienkach bola skvelá voľba a verím, že tento projekt tu nebol poslednýkrát. Tiež verím, že deti majú teraz ešte radšej futbal, stále trénujú a opakujú si cvičenia z domácich úloh, zhodnotil projekt tréner Lukovics.

Príjemným bonusom je špeciálna odmena pre 9 detí so známkou 1*. Tie okrem vysvedčenia dostanú aj poukážku v hodnote 30€ na nákup klubového oblečenia značky JAKO.

Vysvedčenia boli z dôvodu pandémie posielané mailovou formou a rodičia si ich doma vytlačili, pretože osobné odovzdávanie by predstavovalo zvýšené riziko v súvislosti so šírením Koronavírusu. Tento krok bol zvolený s ohľadom na zdravie našich členov.

Týmto by sme sa chceli poďakovať hráčom, trénerovi Lukovicsovi, ale hlavne rodičom, ktorí boli pri deťoch pri plnení futbalových domácich úloh, pomáhali im s nimi a natáčali ich. Cieľom bolo, aby deti boli v tejto náročnej dobe v pohybe a naučili sa nové zručnosti, čo sa podarilo.


Videá z plnenia domácich úloh

 


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články