Nový tréner Vladimír Žilavý: Chcem stavať na mladých hráčoch

No image

Približne pred týždňom vedenie klubu oznámilo meno nového trénera “A” mužstva. Stal sa ním Vladimír Žilavý, ktorý v minulosti pôsobil aj v pezinskom tíme. 43-ročný lodivod po ukončení hráčskej kariéry pokračoval pri futbale na trénerskej pozícii, a zo svojich 8 sezón sa mu 3-krát podarilo vybojovať postup pre svoje mužstvá. Prinášame vám prvý rozhovor s novým trénerom zeleno-bielych!


Ešte raz vás vítame v Pezinku, aké sú vaše prvé dojmy z klubu?

Prvé dojmy sú úplne vynikajúce. Myslím si, že s kolektívom, aj s vedením klubu sme si sadli na nôtu, ktorú potrebujeme a chceme. Vízia dosiahnutia lepšieho výsledku ako to bolo počas minulej sezóny je obojstranná a myslím si, že aj v tomto smere sme si zhodli.

Po úspešnej sezóne s dorastom v Devínskej Novej Vsi prišla ponuka z Pezinka. Dlho ste uvažovali o zmene trénerského prostredia?

Približne 2 týždne a nakoniec som sa rozhodol prijať túto ponuku. Keďže som Pezinčan, tak aj srdce ma sem ťahalo. Moju hráčsku kariéru som ukončil práve v tomto klube, potom som sa presťahoval do Bratislavy, začal som rozhodovať zápasy a neskôr prišla možnosť trénovať. Veľmi ma to chytilo, bavilo ma to, a preto som s tým pokračoval ďalej aj čo sa týka licencií, aj nejakých tých úspechov.

Spomínali ste, že aj srdce vás ťahalo naspäť do Pezinka. Zohral nejaké rolu aj iný dôvod ako túžba návratu domov?

Nebol to iba návrat, ale predovšetkým výzva trénovania v 3.lige mužov. Myslím si, že to je obrovská výzva pre každého trénera. Samozrejme ako som už spomínal, bol to aj ten domov. Pre mňa je to domáce prostredie, pretože som Pezinčan a určite neľutujem toto rozhodnutie.

Vladimír Žilavý

Vladimír Žilavý

Už ste mali možnosť spoznať mužstvo, ako sa vám s ním zatiaľ pracuje? Máte už o nejakých postoch do zápasov jasno?

Konkrétne v štyroch alebo piatich postoch už mám jasno a ostatné ešte nechávam otvorené. Každý hráč dostane šancu v príprave, budem ich točiť v zostave, aby som vedel, ktorý z nich hrá najlepšie v tej danej pozícii môjho systému. Stále s nimi komunikujem a spoločne hľadáme tie správne pozície. Zatiaľ sa mi veľmi dobre pracuje s mužstvom, počúvajú ma pri vysvetľovaní spomínaného systému našej hry a myslím si, že už sa do neho začínajú dostávať.

Ako sa vám zatiaľ pozdáva obsadenie hráčskeho kádra z hľadiska veku. Je to mix hráčov alebo prevláda určitá skupina?

Je to mladé mužstvo, ktorého vekový priemer je okolo 23 rokov. Bude to jeden z najmladších tímov v súťaži, ale to vôbec nevadí, pretože mojim cieľom je stavať na mladých hráčoch. Starších hráčov potrebujeme najmä kvôli cenným skúsenostiam, ale ja chcem stavať na mladých a dávať im šance.

Vladimír Žilavý

,,Mojim cieľom je stavať na mladých hráčoch a dávať im šance.”

V posledných rokoch sa vám s predošlými klubmi darilo, keď ste s nimi hneď 3-krát postúpili do vyššej súťaže. Čomu by ste pripísali tieto výborné úspechy? Disciplína, poctivá práca s mužstvom alebo niečo iné?

Minulú sezónu sme s dorastom v Devínskej Novej Vsi vybojovali titul a boli to neopísateľné pocity. Srdce pre futbal a partia tam boli vynikajúce, a to sa budem snažiť dosiahnuť aj tu, aby ten kolektív bol na prvom mieste. Rok predtým sme triumfovali v súťaži mladších dorastencov, no a v Ružinove to síce bolo druhé miesto, ale keďže víťaz súťaže nemal záujem hrať vyššiu ligu, tak sme tam išli my. Všetky tieto úspechy sú o kolektíve. Keď nie je dobrý kolektív, nebude žiaden úspech. Keď je dobrý kolektív, chalani vedia o sebe, vedia čo majú robiť na ihrisku, nenadávať na ňom, venovať sa len a len svojej hre, vtedy príde úspech.

V minulej sezóne sa Pezinku podarilo zachrániť v súťaži až na poslednú chvíľu. Aké sú ciele v novej sezóne?

Určite nehrať o záchranu, ale skončiť do 10.miesta. Je to vysoký cieľ na tak mladé mužstvo, lenže som toho názoru, že je v našich silách, aby sme to dokázali. Chceme predovšetkým stabilizovať našu pozíciu v súťaži a stabilizovať celý káder. Teraz máme nejakých hráčov na skúške, takže po príprave urobíme konečný stav, ktorí hráči ostanú a ktorí bohužiaľ odídu. Pevne verím, že urobíme správne rozhodnutia a v lige sa nám bude dariť.

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme vám veľa úspechov v Pezinku!

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články