PŠC Pezinok a GFC Grinava spájajú sily

No image

S radosťou oznamujeme, že predstavitelia pezinských futbalových klubov PŠC Pezinok a GFC Grinava sa dohodli na úzkej spolupráci v prospech pezinského futbalu. Oba kluby spájajú sily a budú pôsobiť pod značkou PŠC Pezinok. Grinavský futbal nezaniká, čaká ho oživenie a pozitívny impulz.


Dlhé diskusie o zjednotení pezinských futbalových klubov sa dostali do úvodnej fázy realizácie. Futbalový klub PŠC Pezinok si zakladá na korektných vzťahoch s klubmi, zvlášť v pezinskom regióne a výnimkou nie je ani GFC Grinava. Predstavitelia klubov sa po konštruktívnej debate dohodli na spolupráci na úrovni vedenia klubov, mužských tímov, mládežníckych družstiev i športových areálov.

Grinavský futbal nezaniká, čaká ho pozitívna zmena

Oživenie grinavského futbalu neznamená jeho zánik. V Grinave bude naďalej pokračovať v športová činnosť a navyše dostane pozitívny impulz s podporou klubu PŠC Pezinok. Diváci si na svojom tradičnom ihrisku budú môcť užiť atraktívny futbal mladých behavých pezinských i grinavských hráčov. GFC Grinava nezaniká, ale spája sily s PŠC Pezinok.

Grinavský seniorský tím bude pôsobiť ako PŠC Pezinok „B“

Oba kluby vyvinuli maximálne úsilie o pokračovaní grinavského futbalu v súťaži 5.ligy v ObFZ Bratislava-vidiek, ktorú si klub poctivo pred pár rokmi vybojoval. Administratíva príslušného zväzu to však nedovoľovala a nebolo možné našu myšlienku naplno zrealizovať. Po vzájomnej komunikácii predstaviteľov GFC Grinava a PŠC Pezinok sme sa spoločne dohodli na prihlásení do 6.ligy.

Súčasťou kádra budú bývalí hráči GFC Grinava, mladí hráči a prevažne odchovanci PŠC Pezinok doplnený pár skúsenými hráčmi. Cieľom je vznik mixu mladých dravých hráčov v kombinácii so skúsenými vodcami, pričom netajíme ambície na postup do vyššej súťaže. Účasť tímu v 5.lige by bolo to, čo sa blíži predstavám vedenia klubu, pričom v budúcnosti je cieľom účasť „B“ tímu v 4.najvyššej súťaži. Domáce majstrovské zápasy bude toto družstvo hrať na grinavskom štadióne na Myslenickej ulici oproti Kauflandu.

Zmena prinesie výhody obom klubom

Vedeniu klubu PŠC Pezinok sa po troch rokoch aktívnej diskusie podarilo vytvoriť „B“ mužstvo určené predovšetkým pre odchovancov nášho klubu. Chlapci nebudú musieť odchádzať na hosťovania alebo prestupovať do susedných dedín, naopak ostanú v partii, budú súčasťou Zelenobielej rodiny a spolu budú naďalej hrať futbal aj na seniorskej úrovni. Toto bol jeden z cieľov pri nástupe nového vedenia klubu v roku 2017. Trojročné čakanie prinieslo ovocie a veríme, že tým pezinský futbal posunieme na vyššiu úroveň.

Pre PŠC Pezinok je stále otvorená možnosť prijímať väčšie množstvá detí do klubu a viesť ich športovým životom. Zdieľanie ihriska v Grinave rozširuje naše kapacitné možnosti nielen z hľadiska počtu detí, ale aj z hľadiska vyťaženia ihrísk. Zlepší sa aj kvalita tréningových procesov, pretože tréneri budú môcť využívať väčšie plochy pre jednotlivé cvičenia.

Pre GFC Grinava čaká pozitívny impulz, na ktorý posledné roky čakal. Seniorské družstvo napriek nižšie hranej súťaži opäť ožije mladým behavým futbalom. Do Grinavy sa „presťahujú“ niektoré mládežnícke družstvá, ktoré tam budú trénovať i hrať zápasy. Grinavský divák tak bude mať viac možností vidieť pezinských, ale i grinavských futbalistov v akcii na tradičnom ihrisku. Nekončí sa láska k futbalu, naopak otvárajú sa nové možnosti.

Čo sa mení pre mládežnícke tímy?

Grinavský futbalový klub disponoval v minulej sezóne okrem seniorského družstva aj tímom prípravky. Deti z tohto družstva budú pôsobiť v klube PŠC Pezinok, pričom budú zaradené do jednotlivých tímov podľa veku.

Niektoré mládežnícke tímy z klubu PŠC Pezinok budú trénovať a hrať majstrovské zápasy na grinavskom ihrisku. Nie je to žiadna dehonestácia, nevýhoda alebo krok, ktorý by škodil rozvoju detí. Naopak, je to pozitívny krok, pretože tréner bude môcť pracovať na väčšej tréningovej ploche, čomu prispôsobí aj cvičenia. Zlepší sa tréningový proces a zrýchli sa futbalové napredovanie detí. Radi by sme vysvetlili, že tréningové ihriská na Komenského ulici boli vystavené 40 – 50 tréningom za týždeň, čo znižovalo kvalitu hracej plochy. Napriek odbornej starostlivosti hospodára bolo nesmierne náročné, aby trávnik regeneroval a odpočíval pri takom množstve tréningov. Vzhľadom na vyššie uvedené dôvody vnímame zmenu v tomto smere ako pozitívny krok.

Spolupráca s Grinavou šperkuje pezinský futbal, neštiepi ho

Radi by sme poskytli náš názor a reakciu na slová ľudí i klubov, že táto spolupráca nepodporí pezinský futbal. Spolupráca s GFC Grinava sa pre náš klub javila ako najschodnejšia a najviac prospešnejšia pre rozvoj mladých pezinských futbalistov. Posledné roky rastie trend požívania alkoholu a drog mladistvých v Pezinku, čo je fakt, z ktorého nikoho neviníme. Naopak, našim spoločným cieľom je priviesť deti ku športu, žiť zdravo v kolektíve kamarátov a ukázať deťom športovú cestu života. Aktívne eliminujeme náklonnosť detí ku negatívnym pokušeniam súčasnej doby. Veríme, že spoločne sa nám podarí vychovať skvelých futbalistov, ale najmä ľudí, ktorí v živote dosiahnu svoje najvyššie ciele.

Viac informácii a detailov o vzájomnej spolupráci prinesieme v najbližších dňoch.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články