Richard Hulák: Som srdcom Pezinčan

No image

V novej sezóne vám prinášame rozhovor s letnou posilou “A” mužstva Richardom Hulákom. S 33-ročným skúseným stredným obrancom sme hovorili o jeho návrate do Pezinka, o letnej príprave, či pôsobení v Seredi. Rišo sa po príchode stal aj hrajúcim asistentom trénera, kde vo funkcii nahradil Petra Slimáka, ktorý sa bude venovať pezinskej mládeži. Skrátenú verziu rozhovoru ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Rohožníku. Príjemné čítanie!


V minulosti ste už v Pezinku pôsobili práve v jeho najlepších časoch. Aké boli vaše prvé dojmy po návrate?

Tešil som sa na to, že sa sem vrátim. Už ma unavovalo cestovať, aj moja malá dcéra mi hovorila, nech už nechodím do Rakúska. Sľúbil som jej teda, že keď budem v Pezinku, tak ju môžem zobrať sem, pretože to mám kúsok z domu. Rozdiel bol aj v tom, že keď som predtým pôsobil v Rakúsku a teraz som prichádzal naspäť na Slovensko, tak som sa musel pozerať aj na financie. Určite pri rozhodovaní zavážilo aj to, že tu pôsobí môj brat Braňo, bratranec Dušan, je tu dobrá partia a mám tu veľa kamarátov. Ja som srdcom Pezinčan, pretože som tu vyrastal a naučil som sa tu základy futbalu.

Vaša kariéra sa však mohla uberať iným smerom, keďže ešte pred vyše 2 rokmi ste pôsobili v Seredi, ktorá dnes pôsobí vo Fortuna Lige. Neľutujete krok, že ste vtedy odišli do Rakúska?

Neľutujem nič čo som spravil. Jednoducho prišlo rozhodnutie a starší hráči ma vždy učili, že nikdy nemám nič ľutovať. V Seredi som bol kapitán, odohral som všetky zápasy, bolo tam super, spoznal som dobrých ľudí a mám na to len pekné spomienky. Akurát teraz pred sezónou som bol s nimi v kontakte ohľadom návratu do Serede, ale odmietol som ich ponuku. Mám robotu, oni sú už profesionáli, a ja som chcel byť predovšetkým blízko k rodine.

Potom ste prišli do Pezinka a s tímom ste absolvovali celú letnú prípravu. Ako by ste ju zhodnotili zo svojho pohľadu, nakoľko ste aj hrajúci asistent trénera?

Príprava bola super, pretože ju každý odmakal a spravila sa super partia. Máme natrénované, je tu kvalita, a s tým musím byť spokojný. Mužstvo má všetko, skúsenosť s mladosťou, technickí i rýchli hráči, i keď trošku dôrazu nám chýba v osobných súbojoch, ale to sa všetko dá nahradiť tým, že budeme držať loptu a hrať. Keď dodržíme taktické pokyny, tak môžeme vyhrať s hocikým. Emócie patria k futbalu, ale do tímu bolo treba priniesť morálku, čo sa podarilo a chalani poslúchajú.

Mužstvo má za sebou 2 zápasy a 2 víťazstvá. Čomu by ste pripísali tento skvelý štart do súťaže?

Je to v tom, že sme mali dobrú prípravu, mužstvo sa dobre poskladalo a plnia sa taktické povinnosti. Škoda nepremenených šancí, pretože oba zápasy by sme mali ľahšie. Keby sme v Bernolákove do polčasu premenili príležitosti, tak im dáme do konca zápasu aj 5 gólov, ale dôležité tri body sme získali, čo bolo hlavné. Taktiež ma mrzí inkasovaný gól v dueli proti Lozornu, ale inak si myslím, že všetko ostatné je v poriadku, pretože aj na tréningoch sa robí to, čo sa povie. Keď sa plnia taktické pokyny, tak pri takomto mužstve aké máme, to musí fungovať.

Ešte je síce skoro rozprávať o konečnom umiestnení po sezóne, ale s akým tabuľkovým postavením by ste boli spokojní po jesennej časti?

Keď budeme zdraví a budeme pokope, tak môžeme byť bez problémov v prvej päťke. Každý by bol rád, keby sme boli na špici tabuľky, vtedy sa lepšie prezimuje a hrá na jar. Je to o tom, kto robí aké výsledky. Keď sú výsledky, tak sa zaujímajú o futbal aj iní ľudia, čo by Pezinku určite pomohlo.


VIZITKA – RICHARD HULÁK

Dátum narodenia: 7.9.1984 (33 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 12

Najväčší zážitok: postup do 2.ligy so Sereďou

Najobľúbenejší klub: Real Madrid

Najobľúbenejší hráč: Cristiano Ronaldo


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články