Roman Matúšek: Pred každým zápasom je to boj o základnú zostavu

No image

Prinášame vám ďalší rozhovor s členom nášho prvého tímu. Tentokrát sme vyspovedali krajného obrancu Romana Matúška, ktorý nám viac povedal o jeho pôsobení v Pezinku, o konkurencii na jeho poste, či o jarnej časti súťaže. Spolu s ďalšími otázkami ste už tento rozhovor mohli zachytiť v skrátenej verzii v v predzápasovom Bulletine počas posledného domáceho zápasu proti Ivanke pri Dunaji. Príjemné čítanie!


V našom klube pôsobíte už štvrtú sezónu, ako by ste zhodnotili obdobie strávené v Pezinku?

Odkedy som prišiel, tak klub prešiel veľkou transformáciou čo sa týka hráčskeho kádra, ale i vedenia klubu. Teraz máme veľmi dobrý tím a tvoríme dobrý kolektív, za čo som vďačný. Myslím si, že klub má potenciál napredovať do budúcna.

Predtým ste vyskúšali aj iné kluby, ale čo sa týka mužskej kategórie, tak u nás ste zatiaľ najdlhšie. Čím to môže byť?

Pôsobil som už v štyroch kluboch, či už v doraste alebo v mužskej kategórii. Keď ma oslovil tréner Federl, či by som nechcel prísť, tak som neváhal. Vedel som, že napriek tomu, že som tu nikdy nehral, tak sú tu chalani z Pezinka, ktorých poznám. Bol to príjemný moment, a teda hrať za klub v meste, v ktorom som vyrastal. Sme skvelá partia, s trénerom mám výborný vzťah, je tu veľa chalanov z Pezinka, mám to blízko, čiže nemám dôvod rozmýšľať nad odchodom.

V aktuálnej sezóne ste stabilným členom základnej zostavy. Cítite však konkurenciu na vašom poste?

Pre mňa osobne nie je táto sezóna veľmi vydarená. Počas zimnej prípravy ma trápili zranenia, čo sa odrazilo aj na poklese formy. Pomaličky sa to zlepšuje a ja dúfam, že do budúcej sezóny prídem v lepšej forme. Verím, že spoločne s tímom budeme podávať lepšie výkony a budeme fanúšikov baviť futbalom. Čo sa týka konkurencie, tak máme kvalitný tím a na môj post sa vrátil Jakub Rajníc, ktorý hrá túto sezónu skvele. Myslím si, že pred každým zápasom je to boj o základnú zostavu a takisto na tréningu je to jazda, čo mňa osobne baví.

Vašou primárnou pozíciou je kraj obrany, ale ťahá vás to niekedy aj vyššie?

Počas mojej futbalovej kariéry som si vyskúšal viacero postov, či už stredného defenzívneho záložníka alebo útočníka, ktorého som hrával dlhé roky. Vždy ma to ťahalo dopredu, pretože ma to tam baví. Rád si zahrám v zálohe, ale aj v útoku. Napriek tomu, že hrám krajného obrancu a ako tím hráme útočný futbal, tak mi to dáva príležitosť podporovať útok, čiže v tomto smere sa aj ja môžem realizovať v útočných akciách.

Výsledkovo sa nám v lige darí striedavo, avšak v Pohári BFZ sme sa dostali už do finále. Aký je váš pohľad na jarnú časť sezóny?

Mám z nej zmiešané pocity, pretože síce hráme pekný futbal, ale naše výkony a výsledky sú striedavé. Trápime sa najmä so slabšími súpermi, kedy nepremieňame šance, zbytočne strácame body a potom sa nám to v zápasoch vypomstí. V pohári sa nám však darí, určite sa dobre pripravíme na finále, lebo chceme sezónu zakončiť zdvihnutím víťaznej trofeje nad hlavy.

Do konca sezóny ostáva už iba pár zápasov. Bude hlavným tímovým cieľom zisk pohára alebo niečo iné?

V závere sezóny bude určite cieľom spomínaný zisk pohára. Čo sa týka nášho postavenia v tabuľke, tak sa nachádzame približne v strede, ale napriek tomu sa budeme snažiť vyhrať čo najviac zápasov a skončiť čo najvyššie v tabuľke.


VIZITKA – ROMAN MATÚŠEK

Dátum narodenia: 10.6.1991 (27 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 2

Najväčší zážitok: 1.miesto na MS univerzít vo futsale v Barcelone

Najobľúbenejší klub: Chelsea FC

Najobľúbenejší hráč: Didier Drogba


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články