ROZHOVOR – Adam Majo: Tréner vie celú kabínu poriadne vyhecovať

No image

Ďalší z rozhovorov bude patriť odchovancovi nášho klubu Adamovi Majovi. So stále iba 19-ročným obrancom sme rozprávali o jeho prechode z dorasteneckej kategórie k mužom, o vstupe tíme do súťaže, či cieľoch do konca sezóny. Tento rozhovor budete môcť v skrátenej verzii zachytiť aj v predzápasovom Bulletine počas najbližšieho domáceho zápasu proti Dunajskej Lužnej. Príjemné čítanie!


Minulú sezónu ste strávili v pezinskom doraste a teraz ste členom prvého tímu. Aké sú vaše pocity z tejto zmeny?

Prechod ku mužom je určite ťažký, pretože sa hrá rýchlejšie tempo ako v doraste, a taktiež sú tu oveľa tvrdšie súboje. Som v tíme rád, sme dobrý kolektív a hrajú so mnou super chalani. Pre mňa to bola zmena v tréningoch, v zápasoch, aj v kabíne, takže úplne vo všetkom.

Stále však bojujete o miesto v základnej zostave, aj keď viackrát ste už boli súčasťou úvodnej jedenástky. Čo hovoríte na konkurenciu v tíme, či na vašom poste?

Neočakával som, že budem hrávať v základnej zostave. Čakal som, že to príde časom a nebude to hneď. Situácia je však taká, že vinou zranení nás je menej a som rád za to, že hrávam viac. Konkurencia v tíme je veľká, na mojom poste to je Ivan s Denisom, s ktorými som hrával v doraste. Tréner to však vždy úplne inak postaví a stále nás rotuje. Mne sa to páči napriek tomu, že celá obrana je mladá. Najviac nám pomáha kapitán Rišo, ktorý nám radí a my sa snažíme od neho čo najviac naučiť.

Lepší vstup do súťaže vystriedala séria prehier. V čom to podľa vás je?

Myslím si, že v tomto období toho máme veľa. Pravidelne sme hrali „anglický týždeň“ so zápasmi cez týždeň i cez víkend a napriek rotácii nie je možné vymeniť celú jedenástku. Je to cítiť v nohách a navyše máme aj veľa zranených. Za tým lepším vstupom do súťaže to bolo podľa mňa vo veľkej miere pričinením trénera, ktorý vie celú kabínu poriadne vyhecovať na zápas. Myslím si, že sme mohli vyhrať každý zápas, pretože máme dobré družstvo. V Senci alebo aj s Interom sme mohli zvíťaziť, aj keď výsledky tomu nenasvedčujú. Nemáme zlý tím a nehráme zlý futbal.

Aké sú podľa vás silné stránky tímu a naopak na čom treba popracovať?

Určite musíme popracovať na vlastných individuálnych chybách, pretože zápasy si prehrávame sami. Vždy my dostaneme súpera do hry. Našou silnou stránkou je určite kondícia, sme dobre pripravení, neodpadávame a vydržíme celý zápas.

Dá sa povedať, že ste pezinským odchovancom, aj keď ste 3 roky strávili v Limbachu. Mali ste pred sezónou ponuku z iných klubov?

Nie, nemal som žiadnu. Uvažoval som aj nad koncom kariéry najmä kvôli škole, ale keď som vedel, že idem do prípravy mužov, tak som sa rozhodol pokračovať. Bol by som však radšej, keby sa chalani z minuloročného dorastu taktiež dostali do prvého tímu. Ja som jediný, kto urobil prechod k pezinským mužom a keby nás bolo ešte viac Pezinčanov, tak by to bolo super.

Sezóna je predsa len dlhá, ale pezinskí diváci už mohli vidieť prvoligový futbal v zápase so Senicou. Aké má tím ciele do zvyšku sezóny?

Ísť od zápasu k zápasu, vyhrávať všetky stretnutia, ktoré sa len dajú, nazbierať čo najviac bodov a potešiť našich fanúšikov. Doteraz sme sa v kabíne nebavili o presnom umiestnení, ale samozrejme chceme skončiť v tabuľke čo najvyššie. Ja osobne by som sa chcel zlepšiť po futbalovej stránke a mať čo najviac štartov za Pezinok.


VIZITKA – ADAM MAJO

Dátum narodenia: 11.9.2000 (19 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 12

Najobľúbenejší klub: Manchester United

Najobľúbenejší hráč: Antonio Valencia


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články