ROZHOVOR – Ivan Kosterec: Hrávam tu od malička a teraz môžem hrať za mužov

No image

Jeden z prvých rozhovorov tejto sezóny z kádra prvého tímu patrí odchovancovi pezinskému futbalu Ivanovi Kostercovi. Ten u nás hrával v mládežníckych kategóriach a následne minulú sezónu strávil na ročnom hosťovaní v Limbachu. V rozhovore povedal aj o vstupe Pezinka do súťaže, či jeho začiatkoch trénerskej kariéry. Tento rozhovor ste mohli zachytiť v skrátenej verzii v v predzápasovom Bulletine počas posledného domáceho zápasu proti Interu Bratislava. Príjemné čítanie!


Vrátili ste sa do Pezinku po roku strávenom v Limbachu. Tam ste odohrali celú sezónu, ako sa vám darilo z vášho pohľadu?

Po príchode do Limbachu som nečakal, že budem stále v základnej zostave, ale dali mi šancu, hneď som sa chytil a hral som každý zápas. Hralo sa mi tam dobre, zastával som pozíciu stopéra, čiže viac som mal na starosti defenzívne úlohy. V tabuľke sme skončili na 10.mieste, a práve s druhou polovicou sezóny nebola spokojnosť. Myslím si, že rok v Limbachu mi dal veľa, pretože som sa tam vyhral, vyskúšal som si aké to je hrať v seniorskej kategórii a musím povedať, že je to veľký rozdiel oproti dorasteneckej lige.

Letnú prípravu ste absolvovali u nás a následne ste zasiahli do všetkých súťažných zápasov. Rodilo sa aj ďalšie hosťovanie alebo bolo v hre iba zotrvanie v Pezinku?

Pred touto sezónou som sa rozprával aj s ľuďmi z Limbachu a rozhodoval som sa až na poslednú chvíľu. Chcel som však vyskúšať tretiu ligu a hlavne tréningy s trénerom Kállayom mne osobne dávajú veľa, pretože sú kvalitnejšie ako v Limbachu. Rozhodlo aj to, že v Pezinku trénujem deti a je to dobrý pocit, keď tu hrávam od malička a teraz môžem hrať za mužov.

Tímu sa v úvode darí, keď ešte neprehral. V čom to podľa vás je?

Tvrdo pracujeme na tréningoch, sme dobrý kolektív a makáme jeden za druhého. Myslím si, že máme dosť nabehané, a to je vidieť aj v zápasoch. Máme taktiež opory akými sú Rišo, Braňo, Dušan, či Jakubovia, a práve oni nás ťahajú v zápasoch. V momentoch, keď sa niečo pokazí, tak nás podporia a o tom to je.

V poslednom stretnutí však prišli 3 inkasované góly. Asi teda ešte je potrebné niečo doladiť..

Vždy sa to dá urobiť lepšie. Urobili sme tam chyby, ktoré musíme odstrániť, aby sa už neopakovali v ďalších zápasoch. Povedali sme si, že budeme koncentrovaní od prvej minúty, ale vôbec sa nám nepodarilo zachytiť úvod stretnutia. Musíme teda zlepšiť vstup do zápasu, aby sme ho mali od začiatku pod kontrolou.

Okrem pezinskej hráčskej kariéry u nás pôsobíte aj ako tréner mládežníckeho tímu do 7 rokov. Ako ste sa k tomu dostali?

Dotiahol ma k tomu Ernest Mészáros, ktorý bol mojim trénerom a zároveň trénoval aj tím do 7 rokov. Vtedy som mu začal robiť asistenta a zapáčilo sa mi to. Potom som pomáhal ďalšiemu trénerovi a postupne som dostával viac príležitostí. Vyskúšal som si aké to je trénovať sám a veľmi ma to bavilo. Mám dobrý vzťah ku deťom a som rád, že ich môžem niečo naučiť.

Váš tím nehrá tento rok žiadnu súťaž. Aké budú ciele s mužstvom U7?

Hlavne ich nadchnúť pre futbal, aby ich bavil. Chcem, aby si futbal od malička obľúbili, a keď budú poctivo chodiť na tréningy, tak sa určite aj niečo naučia. Pri týchto deťoch je najdôležitejšia práca s loptou, technika a postupne aj prihrávky.


VIZITKA – IVAN KOSTEREC

Dátum narodenia: 19.9.1999 (19 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 2

Najobľúbenejší klub: Real Madrid

Najobľúbenejší hráč: Sergio Ramos


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články