ROZHOVOR s hráčom A-tímu Nikolajom Frajbergom

No image

Prinášame rozhovor s hráčom A-tímu Nikolajom Frajbergom. V rozhovore nám priblížil jeho pôsobenie v našom klube a pohľad na aktuálnu sezónu.


Už tretí rok pôsobíte v našom klube. Svoje začiatky v PŠC Pezinok ste započali najskôr v B-tíme a následne ste sa presunuli do A-tímu. Ako vnímate tento prestup?

Zo začiatku som mal mierne obavy, že na túto ligu nemám, ale myslím, že som sa tu aklimatizoval celkom dobre. Baví ma to. Ak to mám porovnať s ligou, v ktorej hrá náš B-tím, tak futbal tu je rýchlejší a presnejší.

Predtým, ako ste prišli do Pezinka ste hrávali za Raču. Ako prebiehal váš príchod do nášho klubu? Poznali ste niekoho predtým, ako ste ku nám prišli?
Do Pezinka som prišiel po nútenej pauze kvôli protipandemickým opatreniam. Chýbal mi futbal a rozmýšľal som, či s ním vôbec opäť začnem. Za to, že stále hrám futbal a že hrám za Pezinok vďačím Jurajovi Czinegemu, ktorý mi túto možnosť ukázal. On bol zároveň jediný človek, ktorého som tu zo začiatku poznal.

Jedno obdobie ste pôsobili ako tréner mládeže, konkrétne ste trénovali tímy U8 a U9. Ako sa vám pracovalo s mladými futbalistami? Myslíte si, že nám v klube vyrastá generácia šikovných futbalistov?
Spočiatku som sa toho bál, pretože to bolo pre mňa niečo nové. Hráči však boli super, rovnako aj rodičia a keď som sa už oťukal, začalo ma to baviť a na tréningy s krpcami som chodil s radosťou. Zápasy boli tiež pre mňa pôžitok. Bolo vidieť, že som to prežíval viac ako deti. Dúfam že sa znova k tomu vrátim čo najskôr. Čo sa týka druhej časti otázky, tak určite áno. Ak budú naďalej poctivo chodiť na tréningy a aj na sebe pracovať a neuchmatnú si väčšie kluby, Pezinok čaká svetlá budúcnosť s plným kádrom kvalitných hráčov.

Absolvovali ste s tímom zimnú prípravu. Ako ste sa cítili na ihrisku v úvodných zápasoch? Ako by ste zhodnotili doterajší výkon celého tímu?
Z celej zimnej prípravy som absolvoval len jeden tréning, keďže som sa hneď na prvom zranil a naspäť k tréningom som sa vrátil až tesne pred začiatkom ligy. V zápasoch dostávam priestor zatiaľ na menej minút, za čo som aj rád, keďže moja kondícia je na tom dosť biedne, ale teší ma, že aspoň takto z časti chalanom pomôžem a zároveň sa rozohrám.

Čo sa týka hry, tak si myslím, že hráme pekný futbal, len je škoda, že sa to aj na výsledkoch nepretavuje. Ale myslím si a verím, že táto pol sezóna bude lepšia a podarí sa nám získať viac bodov.

Sezóna je predsa len dlhá, ale pezinskí diváci už mohli vidieť niekoľko ligových zápasov tejto sezóny. Aké má tím ciele do zvyšku sezóny?
V pláne máme určite vyhrať viac zápasov a umiestniť sa na vyšších pozíciách v tabuľke ako sme dnes.

Máte nejakú obľúbenú spomienku za pôsobenia u nás, na ktorú s radosťou spomínate? 
Moja obľúbená spomienka, alebo skôr čo sa mi tu naozaj páči je, že naši fanúšikovia ma pozdravia aj mimo ihriska, poprípade aj pochvália náš výkon.

VIZITKA – NIKOLAJ FRAJBERG

Dátum narodenia: 16.4.2002

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 16

Najobľúbenejší klub:Real Madrid CF

Obľúbený hráč: Cristiano Ronaldo


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články