ROZHOVOR s hráčom A-tímu Richardom Holecom

No image

Prinášame rozhovor s dlhoročným hráčom Richradom Holecom. Momentálne zastáva v tíme úlohu zástupcu kapitána a hrá na poste záložníka. V rozhovore nám priblížil jeho futbalovú cestu.


Niekoľko sezón ste odohrali aj v B-tíme, aké boli vaše pocity po príchode do A-tímu?

V Pezinku som prešiel cez mládežnícke družstvá, avšak som si dal po staršom doraste pauzu na rok. Následne som sa stal súčasťou B-tímu a rok na to, ako sme s Béčkom vyhrali šiestu ligu, som odišiel hrať do Áčka. Čo sa týka náročnosti tréningov, tak tam nevidím rozdiel, pretože v Béčku sme mali taktiež veľmi kvalitné tréningy. Rozdiel vidím v náročnosti ligy, hlavne v tempe, akým sa tu hrá futbal a celkovo aj kvalitou tohto ligového futbalu je samozrejme na lepšej úrovni a cítil som túto zmenu pri prestupe.

Absolvovali ste s tímom letnú prípravu. Ako ste sa cítili na ihrisku v úvodných zápasoch? 

Prípravu som vnímal ako kvalitnú. Na tréningoch nás síce bolo kvôli prestavbe tímu pomenej, keďže viacerí hráči odišli a samozrejme aj prišli. V úvodnom zápase proti Modre sme podľa môjho názoru ukázali, že futbal vieme hrať aj s novým tímom. Mali sme aj slabšie zápasy, kde postupne zisťujeme na čom treba popracovať.

V niekoľkých zápasoch A-tímu ste mali na ruke kapitánsku pásku, čiže máte na tím zrejme pozitívny vplyv a ste jeden z faktorov, ktorý ho drží pokope. Ako si v tíme so spoluhráčmi rozumiete?

Úlohu ‘‘zástupcu kapitána‘‘ zastávam druhý rok a zrejme som si ju zaslúžil za výkony a hlavne aj za to, že som Pezinčan a hrávam v Pezinku už dlhé roky. Atmosféra v kabíne je podľa mňa veľmi dobrá. Tým, že prišlo niekoľko nových hráčov, tak sa stále spoznávame, ale vzťahy v kabíne sú dobré.

Keby ste si mali vybrať jedno obdobie, v ktorom tíme sa vám najviac páčilo?

Každé futbalové obdobie má svoje určité čaro, no momentálne sa mi veľmi páči v mužskom tíme. Rád spomínam na časy staršieho dorastu, kde sme boli tiež veľmi dobrá partia a veľmi dobre sme si rozumeli.

Sezóna je predsa len dlhá, ale pezinskí diváci už mohli vidieť niekoľko ligových zápasov tejto sezóny. Aké má tím ciele do zvyšku sezóny?

Náš cieľ je v podstate hrať o popredné priečky v tabuľke. Chceli by sme sa udržať v top 10, uvidíme ako nám to pôjde.

Dá sa povedať, že si pezinským odchovancom. Mali si pred sezónou ponuku z iných klubov?

Od minulej sezóny som vedel, že chcem ostať v Pezinku. Čiže som neriešil iné ponuky.


VIZITKA – RICHARD HOLEC

Dátum narodenia: 29.10.2000 (22 rokov)

Miesto narodenia: Bratislava

Číslo dresu: 77

Najobľúbenejší klub: Manchester United


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články