ROZHOVOR s trénerom mladších žiakov “A” Imrichom Nagyom

No image

Počas tohto týždňa sme vyspovedali trénera tímu mladších žiakov “A” Imricha Nagya. Spoločne sme hovorili o úspešnom štarte do sezóny, o náročných zápasoch, o spolupráci s “B” tímom, ale aj o cieľoch do zvyšku sezóny. Úryvok z rozhovoru ste mohli vidieť v online predzápasovom Bulletine počas posledného domáceho zápasu proti Kalinkovu.


A-tím U13-tky prehral v úvodných 8 zápasoch iba 1-krát a na svojom konte má 19 bodov. To sa dá zhodnotiť ako úspešný štart..

Určite áno. Nečakal som to ani ja, nakoľko v 4. kole sme mali ťažkého súpera, s ktorým sme prehrávali a nakoniec sme v tom zápase zvíťazili. Ťahali sme sériu približne 10 zápasov bez prehry vrátane prípravy, až po zápas s Ružinovom. K úspešnému štartu sa pripísala nielen kvalitná príprava, ale aj prístup samotných hráčov. Mám chlapcov, ktorí chodia v plnom počte pravidelne na tréning. Pomohlo nám aj sústredenie v Zlatých Moravciach. Chlapci chcú trénovať, neulievajú sa, nehľadajú výhovorky, a to je dôležité.

Prvých 5 kôl sprevádzala 100%-ná úspešnosť, následne prišla remíza s NŠK Bratislava a prehra s Ružinovom. Pomôžu tímu aj takéto náročnejšie, hoci výsledkovo neuspokojivé zápasy?

Samozrejme, pretože dovolím si povedať, že v oboch zápasoch sme boli lepší. Bohužiaľ, v zápase proti NŠK Bratislava sme vyhrávali, potom sme dostali gól, ale v druhom polčase sme súpera prakticky k ničomu nepustili. Oni boli radi, že s nami uhrali remízu. S Ružinovom sme prehrávali na polčas už 0:4 a za 10 – 15 minút sme znížili na 2:4. Žiaľ sme nemali viac futbalového šťastia. Chalanom som po zápase podal ruku a poďakoval, pretože to bol náš najlepší zápas. Napriek nepriaznivému výsledku o 4 góly sme hrali, ako keby sme vyhrávali o 5 gólov, a to bolo výborné. Chalani nedali hlavy dole, bojovali a na ihrisku nechali srdce. Tento výkon bol pre mňa zážitok.

Vieme, že vy trénujete A-tím U13-tky a Marián Baláž je trénerom B-tímu v rovnakej kategórii. Na akej báze zatiaľ funguje vaša vzájomná spolupráca?

Keď Marián potrebuje hráča, tak mu vždy posuniem toho, koho si vyberie. Mám plný stav a niekedy si chlapci dostatočne nezahrajú, takže keď on potrebuje, tak mu vždy niekoho posuniem. Čo sa týka tréningoch, tak tie prebiehajú oddelene, i keď brankári raz trénujú so mnou, raz s ním. On má chlapcov narodených v roku 2009 a väčšina z nich bude o rok hrať v A-tíme. Teraz je pre ich rozvoj najlepšie nech sa rovnajú so súpermi, na ktorých majú. Chlapci potrebujú zosilnieť a spevniť, pretože už aj v kategórii mladších žiakov je jeden rok na ihrisku vidieť.

Tím dal v spomínaných 8 zápasoch už 49 gólov, čo je úctihodná štatistika. Je súčasťou kádra len pár alebo viacero kvalitných strelcov?

Myslím si, že strelcov máme rovnomerne rozdelených. V poslednej dobe sa darí Dávidovi Strniskovi a Dominikovi Alejandremu Galanovi, ktorí dali spolu približne 20 gólov. Máme však aj veľa zápasov, kde z 5 gólov máme 5 rozdielnych strelcov. Nehráme na jedného útočníka. Na góloch sa podieľa celý tím, aj obrancovia, aj stredopoliari, aj útočníci.

Mužstvo sa aktuálne nachádza na 5. priečke, pričom má 2 zápasy k dobru. Aký je cieľ na celkové umiestnenie?

Môj cieľ je, aby sme boli v tabuľke do 3. miesta. Vieme s akými tímami sme si už merali sily a aké mužstvá nás ešte len čakajú. Jediný Senec má podľa mňa najvyššiu kvalitu, ale nad ostatnými súpermi sme dominovali, čo sa týka fyzickej sily a kondície.

Trénerovi Nagyovi aj hráčom želáme veľa šťastia a čo najviac víťazstiev v sezóne!


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články