Rozhovor s trénerom mladších žiakov Miroslavom Vargom

No image

Dnes by sme vám radi priblížili ďalšie naše mládežnícke mužstvo – tím do 13 rokov. V rozhovore s trénerom Miroslavom Vargom sme hovorili o spolupráci s jeho trénerským kolegom Miroslavom Terlandom, o samotnom mužstve, či cieľoch v tejto sezóne. Tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas víkendového domáceho zápasu proti Rači. Príjemné čítanie!


Spolu s trénerom Terlandom ste mužstvo prebrali pred začiatkom minulej sezóny a vo výsledkoch je vidieť veľký pokrok. Ako sa vám zatiaľ spolupracuje?

Spolupracuje sa nám skutočne dobre. Máme to výborne rozdelené, keď on sa viac sústredí na komunikáciu s rodičmi i s chlapcami a je takým psychológom, zatiaľ čo ja sa starám prevažne o tréningovú časť. Spolu nám to funguje a som rád, že práve s ním môžem pracovať pri mužstve mladších žiakov. Okrem toho spolu trénujeme aj tím výberu bratislavského futbalového zväzu do 12 rokov, čiže na ihrisku sme stále v kontakte.

S výbornými výsledkami súvisia aj skvelé výkony chlapcov v zápasoch. Aké sú ich najväčšie prednosti?

Myslím si, že naši hráči urobili veľký pokrok. Keď sme s nimi minulý rok začínali, tak sme videli, že majú kvalitu a bude sa dať s nimi robiť, aj keď boli ešte ustráchaní a neverili si. Dokázali sme v nich prebudiť pocit, že majú na to, aby vedeli uhrať zápasy s výsledkami. V tejto sezóne to je vidno, hráme na opačnej strane tabuľky a v podstate bojujeme na samom špici o najvyššie priečky. Chalani sú mimoriadne bojovní, vytvorili skvelú partiu a sám som prekvapený, že sú na tom veľmi dobre aj po taktickej stránke. Hráme dva herné systémy, ktoré prispôsobujeme na zápasy podľa kvality súpera. Hráči sa navzájom podporujú, potiahnu sa medzi sebou, keď im niečo nevyjde a rozumejú našim pokynom, ktoré do bodky plnia – to sú naše prednosti.

Sezóna sa blíži ku svojej polovici. Síce je ešte na to skoro, ale predsa len, máte nejaký cieľ, či prianie na konečné umiestnenie?

Mám tie najvyššie ciele, keďže na prvé mužstvo v tabuľke strácame iba päť bodov. Počas zimy plánujeme posilniť náš káder na pozíciách, kde nás najviac tlačí päta. V tomto prechodnom období budeme tvrdo pracovať a pevne verím, že sa nám podarí umiestniť do tretieho miesta. Samozrejme, že v prvom rade sa pri tejto kategórii hľadí na výkony a nie na výsledky, ale už keď sme takto vysoko, bola by to škoda zahodiť.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa víťazstiev!


Mužstvo do 13 rokov

Tréneri

Miroslav Varga, Miroslav Terlanda

Tabuľka

5.miesto, skóre 23:7

Zdieľať článok

Share Now

Related Post