Rozhovor s trénerom mladšieho dorastu Borisom Hujbertom

No image

Aj dnes pokračujeme v predstavovaní jednotlivých mužstiev nášho klubu. Tentokrát sme si pre vás pripravili rozhovor s trénerom mladších dorastencov a zároveň hráčom “A” mužstva Borisom Hujbertom. Jeho tímu do 17 rokov sa mimoriadne darí, keď sa aktuálne nachádza na skvelom druhom mieste. Hovorili sme o výbornom štarte do súťaže, spolupráci hráčov v tíme i o sezónnych cieľoch. Príjemné čítanie!


Z prvých 7 zápasov mužstvo získalo 13 bodov. Ako ste zatiaľ spokojný so štartom do súťaže?

So štartom do súťaže som celkom spokojný, aj napriek nešťastnej remíze so Sencom, pretože sme počas celého stretnutia boli lepším mužstvom. Duel v Rači nám nevyšiel, nakoľko sme boli po vinobraní, čo nie je najlepší termín a možno do budúcna bude lepšie predohrávať tieto stretnutia. O týždeň neskôr sme hrali s Dominom, ktoré ešte v sezóne neprehralo. Keby sme taký výkon, ako sme podali proti Dominu, ukázali aj v zápase s Račou, tak by sme zvíťazili rozdielom triedy. Ostatné zápasy sme zvládli, takže môžem povedať, že ten štart do ligy nám vyšiel.

Niektorí chalani boli v tíme mladšieho dorastu aj minulý rok, iní ich doplnili zo starších žiakov. Ako funguje ich spolupráca?

Vzhľadom na to, že mám úzky káder so 100%-nou účasťou na tréningoch a zápasoch, tak na hráčov často apelujem, aby sa zomkli a podali tímový výkon. Káder, ktorý sa vytvoril túto sezónu, je oveľa silnejší kolektívnym duchom, aj keď nie kvalitatívne, nakoľko výborní hráči prešli do staršieho dorastu. Som rád, že sa vytvoril jeden silný kolektív, kde každý maká jeden za druhého. Chalani tvoria dobrú partiu, čo je základom futbalového mužstva, aj keď je to na úkor spomínanej kvality. Možno to je aj lepšie, pretože niekedy je to tak, že zcelené mužstvo vyhrá proti silnejšiemu súperovi.

Po úvodnej fáze súťaže sa tabuľka jednej skupiny spojí s tou druhou. Aký je teda váš cieľ, či priania na konečné umiestnenie?

Nekladiem si vysoké ciele, pretože sme stále len mladší dorast a nehráme pod tlakom. Kladiem dôraz predovšetkým na predvedenú hru v zápasoch, a aby sme veci, ktoré sa učíme na tréningoch, ukázali v samotnej hre. Chceme hrať moderný krídelný futbal a potešiť rodičov, ktorí nás pravidelne podporujú. Pre nás je odmenou potlesk divákov, a o rok, keď už budeme v staršom doraste, tak samozrejme na prvom mieste budú výsledky. V klube máme cieľ v podobe uceleného herného štýlu Pezinka, takže chcem, aby hráči boli pripravený na prechod do vyššej kategórie.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa víťazstiev!


Mužstvo do 17 rokov

Tréner

Boris Hujbert

Tabuľka

2.miesto, 16 bodov, skóre 21:10

Káder mladšieho dorastu

Šimon Kozák, René Forner, Kristián Peták, Jakub Tyko, Matúš Šteberla, Jakub Chvíla, Jakub Konečný, Martin Lacko, Maximilián Träutlein, Filip Slimák, Richard Rubín, Adam Wild, Samuel Njambi (SZ), Samuel Polčic (SZ), Juraj Gálik (SZ)

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články