ROZHOVOR s trénerom prvého tímu Tomášom Kállayom o úvode sezóny a zranených hráčoch

No image

Počas jesennej časti sme sa rozhodli priniesť vám rozhovor s trénerom prvého tímu Tomášom Kállaom. Ten je kormidelníkom našich seniorov od júla tohto roku a spoločne sme hovorili o úvode sezóny, o zranených hráčoch, či o mladých hráčoch v tíme. Tento rozhovor nenájdete nikde inde, ani v predzápasovom Bulletine, nachádza sa iba na našej klubovej webstránke.


Tím vstúpil do súťaže skvele, ale od 4.kola ťaháme sériu ôsmich prehier. Ako by ste zhodnotili úvod sezóny?

Hodnotím ho kladne, pretože sme to mali dobre rozbehnuté. Myslím, že okrem ešte väčšieho nasadenia tomu nič iné nechýbalo. Prišiel však určitý skrat, do toho aj zranenia hráčov, a taktiež ja som bol určitú chvíľu odcestovaný. Podľa toho čo som pozeral, tak zápas v Senci bol odfláknutý. V Rači sme už k tomu pristúpili riadne, a aj keď som tu nebol, tak som mal aktuálne informácie. Zápas nám smolne nevyšiel, kde sme nepremenili tri veľké šance a dostali sme dva nešťastné góly. Odvtedy sa to s nami vlieklo, a keď došla Senica, tak tiež to nebol z našej strany zlý zápas. Napriek inkasovaným gólom sme stále žili, ale preukázala sa kvalita prvoligového súpera. Všeobecne v posledných zápasoch dostávame veľa lacných gólov a veľmi sa nadrieme, aby sme sa dostali do šance. Nie sme schopní ju zužitkovať a na druhej strane z každej súperovej pološance inkasujeme gól, čo na mužstvo pôsobí negatívne. Nemyslím si, že by boli zle pripravení po fyzickej stránke, pretože nezlyhávame po kondičnej stránke, skôr po tej hernej. Taktiež stratíme veľa lôpt a momentálne ani naši ťahúni nie sú vo forme.

Káder je v tomto momente oslabený o veľké množstvo zranených hráčov. Je to určite citeľné..

Určite áno, keď mám byť konkrétny, tak operácie kolena čakajú Lukovicsa, Vantu, Nemčeka, Hujberta, Srnánka a kapitán Rišo Hulák ide na magnetickú rezonanciu. Ďalej problémy s trieslami trápia Andreja Valienta a Wursta. Virózu mali v poslednom kole Braňo Hulák, Verdun a svalové zranenie má Marek Tábora. K tímu sa pripojil aj Miro Varga, ktorý prišiel z Ameriky a bude u nás na báze výpomoci v zápasoch, i keď z pracovných povinností nebude stíhať trénovať s nami. Heriban je taktiež pracovne vyťažený a školské povinnosti počas týždňa majú Kosterec a Denis Tábora. Dokopy sa bavíme o 15-tich hráčov z 24 napísaných, čiže máme 9 zdravých a dostupných hráčov.

Pri takomto výpadku hráčov sa k tímu pripájajú aj dorastenci. Akým spôsobom funguje ich pôsobenie v mužstve?

Z dorastu pravidelne naskakujú do zápasov dvaja-traja hráči a už zasiahli i do stretnutí s ťažkými súpermi, ako sú Inter alebo Rohožník. Veľakrát u nás nastúpia na približne 20 minút a na druhý deň odohrajú plnú minutáž vo svojej kategórii, kde si odvedú kvalitnú robotu. Každý povie, že hráme zle, ale na druhej strane sa musíme pozrieť ako hráme, s kým hráme a jednoducho, keď v zápase sa stane, že náš najstarší hráč má 27 rokov a vekový priemer je okolo 19-20 rokov, tak je potrebné to brať aj z tohto hľadiska. Práve títo mladí chalani potrebujú dozrieť, na čo treba iba čas. Očakávali sme, že sa budú častejšie striedať medzi sebou, ale situácia je taká, že niektorí z nich sú každý týždeň v základnej zostave.

Súčasťou mužstva je veľa mladých hráčov, pre ktorých je tretia liga novou skúsenosťou. Ako sa im darí?

Čo sa týka mladých hráčov, ako sú Ivan, Adam, Denis, Patrik, či Kristián alebo bratia Valientovci, tak prejavujú veľký záujem ku trénovaniu, avšak striedajú na zápasoch lepšie výkony s tými horšími. U Adama, Ivana a Denisa vidím progres, ktorý urobili od začiatku sezóny, ale stále je tam spomínaná sínusoida výkonov. U nich je to hlavne o psychike, pretože sa nemôžu spoľahnúť na kľúčových a starších hráčov, ktorí nie sú vo forme. Všetkých mladých hráčov však hodnotím pozitívne, čo sa týka tréningovej morálky i prístupu k zápasom. Každý člen tímu trénuje s plným nasadením bez ohľadu na to, či je mladší alebo starší.

Aktuálne máme na svojom konte najviac inkasovaných gólov v súťaži. Tlačí nás päta najmä v obrane?

Naša obrana má priemerný vek 18 a pol roka a predovšetkým sú to vlastní odchovanci. Nebudem všetko pripisovať obrane, pretože neuznávam, že na vine sú obrancovia a brankár. Keď sa bavíme o bránení celého tímu, tak sa to vždy začína od útočníka. V určitých zápasoch, keď si všetci neplnia svoje povinnosti, tak naša mladá obrana je pod stálym tlakom, ktorú logicky momentálne nezvláda tak, ako má a brankári napriek svojim kvalitám taktiež ešte nemajú požadovanú treťoligovú formu. Brankári sa striedajú po prehratom zápase, pretože sú mladí a dávam priestor každému.

Mužstvo sa nachádza na predposlednom 15.mieste. Čo bude cieľom do konca jesennej časti?

Získať 12 bodov.

Ďakujeme p.Kállayovi za rozhovor a prajeme veľa bodov do zvyšku jesennej časti. Zároveň vedenie klubu vyjadruje plnú podporu trénerovi prvého tímu a neuvažuje o jeho odvolaní.


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články