Rozhovor s trénerom starších žiakov Petrom Bohušom

No image

Nastolená tradícia v predstavovaní našich mládežníckych mužstiev bude pokračovať aj počas jarnej časti súťaže. Tentokrát sme sa zamerali na tím starších žiakov vedený trénerom Petrom Bohušom. Hovorili sme o výbornom vstupe do súťaže, o zmenách v kádri, ale i o vytvorení “B” mužstva chlapcov vo veku do 15 rokov. Aj tento rozhovor ste už mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas domáceho zápasu proti Tomášovu. Príjemné čítanie!


Mužstvo do 15 rokov výborne vstúpilo do súťaže, ale potom sa chlapcom výsledkovo nedarilo. Ako by ste zhodnotili jesennú časť sezóny?

Presne tak, ten začiatok bol vo veľkom štýle, všetkým sa to páčilo, a aj hra bola dobrá. Potom však v zápase s poslednou Devínskou Novou Vsou prišiel zlom vo výsledkoch, nešťastne sme tam prehrali i napriek šanciam, ktoré sme nepremenili. Herne sme vtedy veľmi sklamali, a to nám ublížilo, pretože následne sa naše výkony zhoršili. Chlapci v iných zápasoch aj chceli, ale celkovo sme mali smolu na kopačkách. Boli to striedavé výkony, ktoré možno nastali vďaka uspokojeniu po úvodných víťazstvách.

Vaše mužstvo sa mohlo počas jesene spoľahnúť na góly Samuela Njambiho. Bude v kádri veľmi chýbať tak dôležitý hráč?

Myslím si, že je to citeľná strata, čo sa týka Samuela Njambiho (poznámka: prestúpil do Interu Bratislava), pretože jeho góly nám budú chýbať. Je pravda, že máme ďalšie alternatívy, napr. Patrikovi Horvátovi sa darilo v „B“ mužstve, tam nastrieľal nejaké góly a je sebavedomejší. Práve svojou voľou a pracovitosťou sa určite bude snažiť ho čo najlepšie zastúpiť. Máme aj Adama Melichera, ktorý sa dobre ukazuje, čiže mám k dispozícii 2 alternatívy schopné spoločne kvalitatívne zastúpiť Njambiho.

Starší žiaci majú aj svoj “B” tím, ktorý pôsobí v nižšej súťaži. Bolo vytvorenie ďalšieho mužstva dobrým krokom klubu?

Každý takýto krok má svoje výhody aj nevýhody. Čo sa týka výhod, tak sme to vytvorili z dôvodu, že máme veľký počet chlapcov. Bola by škoda, aby vôbec nehrali tí, ktorí chcú hrávať futbal, ale momentálne na to nemajú potrebnú kvalitu. Nevýhodou bol fakt, že keď vypadli hráči v „B“ mužstve, tak náš hráč odohral dva zápasy cez víkend a tie sily si rozložil na dva zápasy, čo bolo na škodu. Keď sa na to pozriem všeobecne, tak to bol určite dobrý krok kvôli našim odchovancom. Som rád, že viacerí chlapci z môjho mužstva si aj tieto stretnutia užívajú a sú prínosom pre tím.

Začína sa jarná časť a váš tím sa v tabuľke aktuálne nachádza na 7.priečke. S akým umiestnením by ste boli spokojný po konci sezóny?

Chcel by som, aby sme sa umiestnili do 5.miesta, čiže ešte posun vyššie oproti jeseni. Samozrejme, pozeráme sa aj na budúcu sezónu. V mužstve máme 3-4 šikovných chlapcov, ktorí si myslím, že budú obrovským prínosom počas nasledujúcej sezóny pre tím mladšieho dorastu. Už teraz trénujú párkrát do týždňa s dorastencami, pretože chceme, aby si zvykli na toto prostredie, nabrali skúsenosti a potom samozrejme, aby nadobudnutú kvalitu priniesli do nášho kádra. Posledné kolá budem postupne dávať priestor chlapcom s rokom narodenia 2004, pretože to budú hráči, ktorí budú mužstvo starších žiakov ťahať budúcu sezónu.

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články