ROZHOVOR s trénerom staršieho dorastu Borisom Hujbertom

No image

Aj v tejto sezóne budeme pokračovať v rozhovoroch s členmi klubu. Ako prvého sme vyspovedali trénera staršieho dorastu Borisa Hujberta, ktorý nám počas týždňa viac povedal o svojom tíme, jeho hráčoch, či cieľoch v aktuálnej sezóne. Úryvok z rozhovoru ste mohli vidieť v predzápasovom Bulletine počas posledného domáceho zápasu proti Rohožníku.


Na úvod 3 majstrovské zápasy, z toho 2 víťazstvá a skóre 9:8. Čo sa pripísalo pod úspešný štart do súťaže?

Odohrali sme ešte len 3 stretnutia, čiže je stále ťažké odhadnúť silu súťaže. Preto nie je jednoduché povedať, či štart do súťaže bol úspešný. Naše mužstvo má kvalitu, verím mu a myslím si, že sa dá v súťaži umiestniť v lepšom strede niekde do 5.miesta. Teraz v sobotu budeme mať prvého súpera, ktorý nám nastaví reálne zrkadlo kvality súťaže.

Tím zvládol ťažký zápas v Bernolákove, ale potvrdil aj rolu favorita v Zohore. Má tím mentalitu na to, aby zvládol aj iné ťažké zápasy doviesť do víťazného konca?

Myslím si, že máme mentalitu na to, aby sme spoločne ako tím vyhrali v dôležitých a náročných zápasoch, ktoré nás v sezóne čakajú. Bernolákovo nebol ani ľahký, ani ťažký súper, ale bol bojovný. Fyzický a agresívny zápas, rovnako ako aj v Zohori, kde napriek krásnemu futbalovému prostrediu, je futbalová atmosféra na katastrofálnej úrovni od dohrávania súbojov až po nadávky. Myslím si, že aj na Petržalke, čo je favorit na zisk ligového titulu v našej súťaži, tak výsledok (pozn. prehra 2:6) neodzrkadľuje priebeh hry, lebo to bol prvý zápas ligovej súťaži. Svojimi chybami sme sa viac menej porazili, ale dúfam, že v jarnej časti im to odplatíme.

Mužstvo má víťazného ducha, ale ako je to s typmi hráčov? Sú hráči viac technickí alebo vynikajú v niečom inom?

Osobne by som nechcel mať v tíme 11 skvelých futbalistov. Tím musí byť vyvážený, mám 3 až 4 technických hráčov, okolo ktorých to dopĺňam hráčmi s prednosťami ako sú bojovnosť, rýchlosť, nasadenie a dravosť. Treba to dobre nakombinovať a myslím si, že vznikne úspešné mužstvo. Náš tím má svoju kvalitu a má ťahúňov. Tí prevyšujú tretiu dorasteneckú ligu a vieme sa na nich spoľahnúť. Jednému z nich sme vybavili tréningy v A-tíme a dobrovoľne chodieva na tréningy B-tímu. Týchto chalanov futbal baví, ale žiaľ sme museli zaloviť aj v mladšom doraste, pretože v staršom doraste je ročníkový prepad.

Hráčsky káder má 18 členov. Sú v ňom hráči, ktorí nastupujú aj za seniorské A-čko, B-čko alebo naopak vekom sú ešte mladší dorastenci?

V tréningovom procese nášho tímu je 15 hráčov s tým, že ďalší dvaja Forner a Polčič sú členmi seniorského A-tímu a Stanek je v tréningovom procese B-tímu. Zaslúžili si to svojimi výkonmi a talentom, ale samozrejme všetci traja nám chodia pomáhať, keď potrebujeme. Káder je doplnený dokonca o štyroch hráčov mladšieho dorastu, jeden z nich Richtarik bol minulý rok ešte starší žiak, ale hneď sme ho preradili do staršieho dorastu.

Na záver by ste nám mohli povedať aký je cieľ tímu na túto sezónu?

Hlavne, aby sa chalani svojím prístupom posúvali vpred. Nie som zatiaľ spokojný s ich prístupom k tréningovému procesu a ku dochádzke. Keby k tomu pristúpili s plnou vážnosťou a začali by veriť, že aj v treťoligovom doraste v Pezinku sa dá niečo dokázať a nebrali futbal iba ako koníček, tak si myslím, že by mali obrovský potenciál do budúcna. Chalani musia makať na tréningoch a keby napredovali správnym tempom, tak konečné 3. až 4.miesto by bol reálny obraz toho, že v Pezinku sú talentovaní futbalisti. Hranie v Pezinku nie je pre nich Inter, ani Slovan a myslia si, že sa takto futbalovo ďalej nedostanú. My ale chceme s nimi pracovať a posúvať ich vyššie. Aj preto sme založili seniorské „B“ mužstvo, aby sa rozohrali a nabrali skúsenosti v mužskej kabíne. Kto vie kde môžu skončiť o 2 až 3 roky. Keď budú chcieť, tak sa budú posúvať dopredu. Je to iba v ich rukách.

Trénerovi Hujbertovi aj hráčom želáme veľa šťastia a čo najviac víťazstiev v sezóne!


Partneri klubu

  • No image
  • No image
  • No image
  • No image
  • No image

Zdieľať článok

Podobné články