Rozhovor s trénerom staršieho dorastu Ernestom Mészárosom

No image

Počas jarnej časti minulej sezóny sme vám predstavovali jednotlivé mužstvá v našom klube a rozhodli sme sa pokračovať v tomto úspešnom projekte. Malou zmenou bude, že sa najnovšie informácie vždy dozvieme z prvej ruky, a teda od trénera daného tímu. Začíname s najstarším mládežníckym mužstvom do 19 rokov – starším dorastom. S trénerom Ernesom Mészárosom sme sa porozprávali o výbornom štarte do súťaže, typoch hráčov v tíme, ale i o prianí konečného umiestnenia v tabuľke!


Mužstvo vstúpilo do sezóny výborne, keď dosiaľ vyhralo 6 zo 7 zápasov. Čomu sa dá pripísať tento skvelý štart?

Jednoznačne kvalitnej letnej príprave, pretože chalani poriadne dreli a navyše v prípravných zápasoch mali iba súperov z druhej ligy. Po psychickej a mentálnej stránke to bola náročná príprava, pretože všetky zápasy sme prehrali, ale je vidieť, že sa to odzrkadľuje v súťaži. Prvých 6 zápasov chalani hrali perfektne, a v tom siedmom zápase sme bohužiaľ vybuchli.

Káder tvoria chalani, ktorí spolu prešli viaceré mládežnícke kategórie a zdá sa, že aj to prináša úspech. Aké typy hráčov má mužstvo staršieho dorastu?

Je to ten správny mix hráčov, aký by chcel mať každý tréner. V mužstve sú individuality, technickí hráči, zdatní chalani po fyzickej stránke, ale taktiež aj takí, čo vedia vyburcovať tím a priniesť správnu energiu. Táto kombinácia hráčov môže pomýšľať na najvyššie ciele v tretej lige. Skutočne majú v sebe aj kvalitu, čoho dôkazom je, že hneď štyria hráči už nakukli do „A“ mužstva. Vyskúšali si, aké je to byť v mužskej kabíne a myslím si, že v zápasoch obstáli celkom slušne. Práve preto to robíme, aby naša mládež neodchádzala preč, ale pripojila sa k nášmu seniorskému mužstvu.

Starší dorast to má veľmi dobre rozbehnuté, ale koniec sezóny je ešte ďaleko. Aké tabuľkové umiestnenie by ste si priali po poslednom zápase?

Prial by som si, aby sme skončili prví, ale reálne to vidím do prvých troch miest. Sklamalo by ma, keby sme skončili štvrtý alebo piaty, pretože chalani majú na to, aby vyhrali súťaž. Je to dlhodobý proces, ktorý si vyžaduje, aby sme počas celej sezóny odovzdali futbalu zo seba maximum.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa víťazstiev!


Mužstvo do 19 rokov

Tréner

Ernest Mészáros

Tabuľka

2.miesto, skóre 23:4

Káder staršieho dorastu

Filip Adamec, Lukáš Radič, Šimon Kozák, Samuel Noskovič, Ivan Kosterec, Juraj Plško, Adam Majo, Jakub Tyko, Kristián Peták, Marek Šefčík, Róbert Gajdúšek, Richard Holec, Matej Diviš, Filip Slimák, Richard Rubín, Denis Tábora, Jakub Juran, Ondrej Hlavatovič, Maty Masaryk, Jakub Chvíla

Zdieľať článok

Zdielať

Podobné články